Pesti Srácok

sajtótájékoztató

Így nyilasozták le az antiszemita kirohanásairól is ismert jobbikos Jakab Pétert (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 március 5.
Nyilasnak, senkiházinak és Szálasi utódjának nevezte egy járókelő a jobbikos Jakab Pétert, aki éppen sajtótájékoztatót tartott Budapesten. Ez azért is érdekes, mert pont Jakab mondta tegnap, hogy az utca embere bolondnak nézi Orbán Viktort. Úgy tűnik, hogy a megszólított "utca emberének" inkább a politikában szélkakas módjára viselkedő Jobbikkal van több problémája, ahogy ezt a közvélemény-kutatások is mutatják. Jakab Péter eközben ma a kamerák előtt a magyar kormányt tartotta a bevándorlás hívének, a Jobbikot pedig a bátor határőrnek. A Jobbik szóvivője szerint Brüsszel nem küld Magyarországra migránsokat, ellenben a magyar kormánnyal, valamint demagóg módon azt is felrótta Orbán Viktornak, hogy a forrongó Venezuelából menekülő magyarokat fogadott be, aminek szerinte a hazánkban született emberek nem örülnek, hiszen előlük veszik el a lehetőséget. Önellentmondás és arrogancia keveredett Jakab sajtótájékoztatóján, ahol a PestiSrácok.hu stábja azt is megpróbálta megkérdezni a politikustól, hogy mit gondol Hegedűs Lórántné Jobbikból való kilépéséről, valamint érdeklődtünk, hogy szándékozik-e bocsánatot kérni kollégánktól, Ambrózy Árontól, aki - ellentétben vele - nem hangoztatott nyílt fórumokon antiszemita retorikát. Nézzék meg videónkat!

Karácsony a Fideszt hibáztatja saját érdektelenségük és a baloldali előválasztás kudarca miatt (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 február 4.
Mi a Jobbik jövőjére építünk, nem a múltjára - válaszolta a PestiSrácok.hu kérdésére a kudarcos baloldali előválasztás nyertese, Karácsony Gergely, aki a Fideszt hibáztatja mindenért, a Jobbik besározásáért és a saját érdektelenségükért is. Karácsony ma közös sajtótájékoztatót tartott Tóth Bertalannal, a szocialisták elnökével, valamint a velük szövetséges, szinte mérhetetlen Párbeszéd nevezetű pártocska társelnökével, Szabó Tímeával a főpolgármesteri előválasztás első fordulójának eredményét követően. Érdekes módon óriási sikerként értékelték, hogy a szavazásra jogosult 1,4 millió budapesti lakosból mintegy 34 ezren gondolták úgy, hogy részt vesznek az előválasztásnak keresztelt bohózatban, amelyet nagy fölénnyel Karácsony Gergely nyert a szocialista Horváth Csabával szemben. A sajtótájékoztatón kiderült, hogy innen már csupán a csillagos ég a határ; az összesen bő 25 ezer szavazatot begyűjtő Karácsony óriási önbizalommal beszélt a mögötte álló, Tarlós Istvánt leváltani akaró tömegekről. A három politikus úgy kommunikált, mintha valami elsöprő győzelmet követően pezsgőznének közösen a pocsékká vert ellenfelük porba sújtott teste fölött. Pedig ezzel szemben a tény az, hogy a baloldali előválasztás totális kudarc; Karácsony Gergely szavai nem nyertek megerősítést, hiszen a budapesti választásra jogosultak csak 2-2,5 százaléka vett részt az előválasztáson. Ahogy ma Deutsch Tamás fogalmazott: az MSZP úgy sem tudott nyerni, hogy csak ők indultak.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!