Pesti Srácok

szabó szabolcs

Minél jelentéktelenebb az Együtt, Szabó Szabolcs annál erősebbnek érzi magát

Csibra Tibor Forró drót 2018 május 23.
Tűrhetetlen, hogy néhány nappal a negyedik Orbán-kormány megalakulása után sincs még mindig a finnországi szinten a magyar oktatás – hangoztatta szerdai sajtótájékoztatóján Szabó Szabolcs. Az áprilisi országgyűlési választáson fél százalékot összegründoló Együtt egyetlen egyéniben mandátumot szerzett képviselője – aki a történelmi pillanatot megérezve azonnal be is ült az LMP-frakcióba – annyira a szívén viseli az oktatás helyzetét, hogy az LMP-s képviselőkkel együtt beadványt juttat el az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) új vezetőjéhez. Kásler Miklóshoz. Szabóék azt szeretnék, ha mégis lenne önálló oktatási tárca, és azért mindent meg is tesznek. Az igyekezetben felfedezhető az a hungarikum, hogy a választásokat csúnya zakóval abszolváló ellenzéki pártok törpefrakciói szeretnék előírni, hogy a harmadik kétharmados felhatalmazással megválasztott kormány milyen minisztériumokat hozzon létre, és azok milyen szempontok szerint végezzék a munkájukat. Szabó Szabolcs a PestiSrácok.hu kérdésére némileg kitérő válaszokat adott az olyan kérdéseinkre, hogy a fentiek fényében alkalmasnak találják-e Kásler Miklóst az Emmi vezetésére, vagy például mit szól ahhoz, hogy Schiffer András egyebek mellett Szabó miatt hagyta ott az LMP-t. Szabó Szabolcstól igyekeztünk megtudni azt is, hogy mi lesz a súlyos adóssággal küzdő Együtt sorsa, kérdésünkre a politikus nem zárta ki pártja csődeljárását.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!