Pesti Srácok

szentendre

Harmonikus, boldog házasság? Íme a titok! – Phil Gungor párterapeuta kameránk előtt dobozolt (PS-videó!)

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2018 november 18.
A "semmi doboz". Nagyjából annyi jut eszünkbe e szó láttán, mint amennyiről maga a neve is árulkodik. Pedig nagyon is fontos szerepe van a férfi agyban ennek a kis doboznak, közvetlenül a "pénz doboz", a "kocsi doboz", a "munka doboz", vagy akár a "család doboz" mellett. Phil Gungor, amerikai lelkész, párterapeuta szerint ugyanis a férfi agya kvázi dobozokra van osztva, ezért többnyire egyszerre csak egy dologra képes odafigyelni (szaknyelven: single tasking), míg a nők ennél sokkal bonyolultabban gondolkodnak, nagyjából úgy kell elképzelni, mint egy jó alaposan összegabalyodott hálózatot, aminek köszönhetően a pénzt összekötik a kocsival, azt az otthonnal, az otthont a gyermekkel, a gyermeket a családdal és így tovább (multitasking – figyelemmegosztásra képes). Talán ezzel magyarázható a legkönnyebben, miért esik annyira nehezükre a hölgyeknek elképzelni, hogy párjuk egyes merengései során nem eltitkolt vágyaikon töprengnek, hanem valóban a "semmi dobozban" sziesztáznak. A Fókuszban a családok című rendezvény keretein belül tartott érdekfeszítő előadás után megszólaltattuk a sikeres párterapeutát, akitől többek között megkérdeztük, mit üzenne azoknak, akik a számos negatív példát látva teljesen elutasítják a házasság intézményét, mire annyit felelt: "az, hogy két ember nem bánik egymással felelősségteljesen, az nem azt jelenti, hogy magát a házasság intézményét kell hibáztatni, vagy félni attól. Meg kell tanulunk folyamatosan odafigyelni egymásra és megfelelően gondoskodni a másikról, hiszen, ha csak állunk a súlyzók előtt, és várjuk, hogy történjen valami, abból soha nem lesz eredmény. Éreztetni kell a párunkkal, hogy bár ezerfelé állhat a fejünk, mégis ő jelenti a biztos pontot az életünkben, amit fókuszba helyezünk. Az én célom az, hogy minél több ember szemét felnyissam egy jobb házasság, párkapcsolat reményében."
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!