Pesti Srácok

szentendre

Saját választási szoftvert fejlesztettek a szentendrei "civilek", modellértékű kísérletben használták fel a helyieket

Jurák Kata Magyar ugar 2020 március 12.
A szentendrei kerékpáros híd megépítésével kapcsolatos hírek valószínűleg nem érték volna el a hazai sajtó ingerküszöbét annyira, hogy napi szinten írjanak róla, de az újonnan megválasztott civilekből verbuválódott önkormányzati testületnek mégiscsak sikerült elintéznie, hogy a figyelem fókuszába kerüljenek. Ők ugyanis nem csupán egy európai uniós forrásból finanszírozott beruházást torpedóztak meg – miközben a városlakók közötti feszültséget csúcsra járatták –, hanem a kivitelező cégnél, valamint a kormánymegbízottnál is kiverték a biztosítékot. Viszont most nagyon büszkék és boldogok – legalábbis a facebookos bejegyzések tanúsága szerint –, hiszen sikerült elérniük, hogy egy többéves előkészítői munkát követő, pályázati forrásból biztosított beruházás mégsem épül meg. Pedig ők még szavazásra is bocsátották a dolgot. A szentendrei voksolás mindenképpen érdemes arra, hogy ismertessük: a Political Capital munkatársa kijelentette, hogy modellértékűként tekintenek erre a szentendrei kísérletre. (?!) Kapaszkodjanak meg, a szentendrei "civilek" egészen egyedülálló demokratikus szavazást bonyolítottak le: a polgármester utasítása és előírásai alapján fejlesztettek egy olyan szoftvert, amit Fülöp Zsolton kívül senki nem ismert. Információink szerint pedig annak programozásba senki sem nyerhetett betekintést és milyen meglepő, hogyha használatának is olyan eredménye lett, amit ők szorgalmaztak.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!