Pesti Srácok

tamás sándor

Erdélyi politikus az Orbánnak beszóló román képviselőről: „a szamárbőgés nem hallatszik a mennyben” (PS-videó)

FDFerkó Dániel Magyar ugar 2022 július 21.
Egy székely mondással tette helyre az Orbán Viktornak beszóló román képviselőt Tamás Sándor, a Kovászna Megyei Tanács elnöke: „a szamárbőgés nem hallatszik a Mennyben”. Amint azt a PestiSrácok.hu megírta, Daniel Gheorghe képviselő felszólította a szombaton Tusnádfürdőre látogató magyar miniszterelnököt: „Tartózkodjon a nacionalista beszédtől, amellyel a múltban megfertőzte a magyar fiatalokat”. A román politikus egyben felszólította Orbánt, hagyjon fel a Nagy-Magyarországról szóló „mesékkel” és mutasson több tiszteletet a román hatóságok és a román nép iránt. Tamás Sándor reagált Ludovic Orban román ex-miniszterelnök nyilatkozatára is, aki a PS kérdésére Tusnádon azt mondta: a terrorizmus vádjával elítélt székely fiatalokat, Beke Istvánt és Szőcs Zoltánt ártatlanul küldték börtönbe a román hatóságok. Kovászna megye első embere szerint Orban – aki már nem tényező a román politikában – cinikusan hergeli a székely népet. Ezt az Orbant senki nem ismeri, ellentétben Orbán Viktorral. Tamás Sándor a nemzeti kisebbségek helyzetéről, a Minority SafePack elkaszálásáról szólva kifejtette: elképesztő, hogy Brüsszelben a wc-kagylók űrtartalmának kérdését is szabályozzák, ám a székelyek és más európai kisebbségek védelme nem fontos annyira, hogy az uniós jog érdemben foglalkozzon vele. Az erdélyi politikus a székelyföldi autonómiáról azt mondta a PS-nek: szerinte van esély, hogy az megvalósuljon.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!