vezető
Titkos információk kerülhettek orosz kézbe - Újra bíróság előtt Szilvásy György és NBH-s bűntársai
Szeptember 11-én kezdődik a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) egykori vezetőit és a Gyurcsány-kormány volt titkosszolgálati miniszterét, Szilvásy Györgyöt is érintő, kémbotrány néven elhíresült büntetőper másodfokú tárgyalása a Fővárosi Ítélőtáblán. A vád szerint a Gyurcsány-kormány idején a magyar elhárítás kényes adatai kerültek orosz kézbe. Galambos Lajos volt NBH-vezér ugyanis lehetővé tette, hogy magukat bolgárnak mondó orosz titkosszolgák bemehessenek a „Cég” épületébe és poligráfos vizsgálat alá vessenek aktív magyar titkosszolgálati középvezetőket. A táblabíróság a kémügyben várhatóan szeptember 25-én hirdet ítéletet.Jár a kalapemelés a nemzeti csapatnak: megszorongatták az olimpiai ezüstérmes Szerbiát az Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében
Emlékezetes meccset játszott az olimpiai ezüstérmes szerbekkel a magyar kosárválogatott az Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében. Bár vereséget szenvedtünk, így ki lehet kapni. Már a kijutás, majd a továbbjutás is bravúros volt, és az erőviszonyokhoz képest nagyon is megszorongattuk Szerbiát."Az LMP nem fogja megvédeni Orbánt, ha külföldről támadják" - Itt a Kanász-Nagy vs. Máté T. Polbeat-vita
A nyugati-keleti ellentétekről, a magyar-orosz politikai és gazdasági kapcsolatokról és az ellenzékről, valamint a kormányról vitázott az augusztus 29-i PS-Polbeatben az LMP ifjúsági szakszóvivője, Kanász-Nagy Máté és Máté T. Gyula újságíró, a Kávé mellé című PS-blog publicistája. A műsorból kiderül, hogy az LMP szerint nem kellene Putyinnal kokettálni és kelet felé húzni, míg Máté T. Gyula úgy vélekedett, nincs olyan, hogy kelet, vagy nyugat, olyan van, hogy kelet és nyugat. "Az oroszok, egy orosz nagykövet például nem szól bele a magyar belpolitikába, míg a liberális oldal kedvencei, egy holland nagykövet, vagy egy amerikai ügyvivő igenis beleszólnak, és meg akarják mondani, hogy nekünk hogyan kellene élnünk" - mondta Máté T. Gyula. Ezzel szemben Kanász-Nagy Máté azt állította, Putyin hódítani, terjeszkedni akar és ehhez Magyarországot használja fel, az orosz elnök függőségbe taszítja hazánkat.Azzal, hogy a magyar kormány felhúzta a kerítést, nemcsak hazánkat, hanem egész Nyugat-Európát védi (PS-interjú!)
Az Európai Unió akkor beszélhet szolidaritásról, ha anyagilag beszáll a magyar kerítésépítésbe és hozzájárul ahhoz, hogy megvédjük egész Európát - nyilatkozták a PestiSrácok.hu-nak az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség (IKSZ) budapesti vezetői. Birkás-Veilandics Franciskával és Horváth Ádámmal emellett még a menekültügyről, a kvótaperről, Soros Györgyről, valamint a balliberális fiatalokkal folytatott vitákról is beszélgettünk.Elképesztő: a New York Times szerint Magyarország felel a migránsválság súlyosbodásáért
Az amerikai napilap pénteken megjelentetett szerkesztőségi véleménycikkében pálcát tör Magyarország fölött, amikor azt állítja: mi felelünk a migránsválság súlyosbodásáért - derül ki a 888.hu cikkéből.Golyószóróval, majd hazugságokkal támadtak a szabadságharcosokra – Kardos György és Berkesi András, a diktatúra újrahasznosított zsoldosai (1. rész)
Ellenforradalom volt 1956-ban, amelyet gonosz, nyugati ügynökök és még alávalóbb magyar csendőrtisztek, osztályellenségek, földbirtokosok irányítottak – ez az üzenete Berkesi András első propaganda-könyvének, amely még ma is kapható az egyik kiadó jóvoltából. Berkesi és jóbarátja, Kardos György a hírhedt Katonapolitikai Osztály tisztje volt, számtalan koncepciós ügyet, kémhistóriát építettek fel, amelynek végén több katonatisztet és civilt kivégeztek. Ötvenhatban az ÁVH-val védték a Belügyminisztérium épületét, majd civil pályára helyezték őket. Kardos a Magvető Kiadót vezette, ahol mások mellett korábbi beosztottja, Berkesi könyveit is megjelentette, aki a Kádár-diktatúra egyik legnépszerűbb írójaként, ma már tudjuk, történelem-hamisítójaként volt ismert. Kardos és Berkesi, avagy két velejéig romlott, a rendszerváltás után is érdemein túl kezelt elvtárs története (1. rész).Ajánljuk még

















