vezető
Lázár: Nem a CEU-val van bajunk, hanem Soros Györggyel
Érdekes, hogy a Magyarországon működő külföldi egyetemek közül csak Soros-egyeteme, a CEU akarja kivonni magát az általa nagyon ne szeretett parlamenti többség döntése alól, a CEU vezetői úgy gondolják, a magyar parlament nem hozhat olyan törvényt, ami rájuk vonatkozik - jelentette ki a PestiSrácok.hu kérdésére Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a mai Kormányinfón. Leszögezte, politikai hisztériakeltés zajlik, egyes csoportok érdeke a feszültségek keltése. "A magyar kormánynak Soros Györggyel van baja, migráció kérdésében áthidalhatatlan az ellentét a kabinet és Soros között, de a CEU-val nincs bajunk, a Soros-egyetem működését a törvényhozás nem nehezítette meg, nem lehetetlenítette el. Soros hálózata most komoly nyomás alá helyezte Brüsszelt, Berlint és Washingtont ellenünk, folyamatosan megy a lobbi Magyarország ellen" - fogalmazott a tárcavezető. Szerinte jó kérdés, hogy a CEU presztízsből miért nem akarja végrehajtani a törvénymódosítást.Franciaországban nincsenek no-go zónák! A média szerint... (VIDEÓ)
Franciaországban fényes nappal támadtak rendőrökre március 18-án, egy no-go zónában. A támadásról videofelvétel is készült, amin az látszik, hogy az incidens után a zsaruk gyakorlatilag elmenekültek a helyszínről.A 2006-os rendőrterrort vizionálja Gyurcsány pártja
Gyurcsány Ferenc pártja Pintér Sándorhoz fordul, mivel véleményük szerint a keddi, Parlament előtti tüntetés alkalmával civil ruhás „kidobóemberek” lökdösték és provokálták a tüntetőket. A DK szerint ÁVH-s módszereket alkalmazott a rendőrég.Rétvári: A CEU presztízsből is inkább átírná, mintsem végrehajtaná a jogszabályt
Úgy fair és diszkriminációmentes, ha minden Magyarországon működő külföldi egyetem azonos szabályok szerint végzi a feladatát. Ez alól a Soros György által alapított CEU (Central European University) sem lehet kivétel - nyilatkozta a PestiSrácok.hu-nak Rétvári Bence. A EMMI parlamenti államtitkára szerint akik a tanszabadság korlátozásáról, a CEU ellehetetlenítéséről beszélnek, nem ismerik a módosítás tartalmát, a négy paragrafus ugyanis egy egyszerű adminisztrációs kérdés, amelynek megoldása nem jelenthet gondot egy olyan gazdaságilag stabil háttérrel rendelkező egyetemnek, mint a CEU. De úgy tűnik, egyszerűbb hergelni a társadalmat a jogkövetés helyett, utóbbiból kevésbé lehet politikai hasznot húzni.A momentumosok után a kormánybuktató CEU-tüntetőktől fordult fel a gyomra Párkányi Eszternek
Párkányi Eszterbe akartak belerúgni, de a Fidelitas külügyesétől olyan válaszüzenetet kaptak a CEU mellett tüntető hangulatkeltők, hogy a fal adta a másikat. Párkányi Eszternek ezúttal a kormánybuktatásban érdekelt demonstrálóktól fordult fel a gyomra...Vannak „indulati elemek” Simicska őrjöngésében – esett le a tantusz Török Gábor politológusnak
Korszakos megállapításra jutott Török Gábor politológus Simicska Lajos minapi káromkodós ámokfutása kapcsán. Az elemző szerint a Jobbik közeli oligarcha viselkedésében „vannak indulati elemek, ez szinte biztos”. A korábban „egyrészt-másrésztozó”, ide-oda sasszézó elemzéseivel ismertté vált politológus 24.hu-nak adott interjúja kevéssé emlékeztet egy politikai elemzésre, mint inkább a Jobbik és köreinek hálószobatitkaiba beavató pletykák és a miniszterelnököt mosolygósan riogatni próbáló sejtetések ötvözetére."Simicska egy agresszív figura, aki meglopta a polgári oldalt" - PS-Polbeat Kocsis Mátéval
A Soros-galaxis magyarországi tevékenysége és "tündöklése", valamint a trágárságban világbajnok Dopemannel súlyosbított józsefvárosi időközi választások kitárgyalása mellett a napok óta őrjöngő Simicska-klán elgurult gyógyszerét próbáltuk megkeresni a PestiSrácok.hu Polbeat című adásában Kocsis Mátéval, a VIII. kerület fideszes polgármesterével és a kormánypárt budapesti elnökével. A kerület vezetője utóbbi téma kapcsán kőkeményen kiosztotta Simicskáékat, miközben azt is nyomatékosította, a nagyvállalkozó meglopta a polgári oldalt.Ajánljuk még

















