Csalás miatt tett feljelentést ismeretlen tettes ellen Tényi István a Jobbikos kötődésű érpataki polgármesterhez, Orosz Mihály Zoltánhoz köthető Benefícium Szeretetszolgálathoz került közel ötven ingatlan ügyében – derül ki a PestiSrácok.hu-hoz eljuttatott közleményből.
Tényi az Átlátszó.hu-n megjelent beszámolóra hivatkozva azt írta feljelentésében: a Jobbikkal nyíltan szimpatizáló Orosz 13 civil és gazdálkodó szervezet hozható összefüggésbe. Ezek egy része már nem működik, de mindegyik közös jellemzője, hogy nincs, vagy minimális a bevétele, illetve lényegében üres, azaz vagyontalan cégek és egyesületek, három ellen pedig a NAV felszámolást indított.
Szinte mindig maga Orosz kezdeményezte az adásvételt
A Benefícium Szeretetszolgálat Egyesület háromfős kuratóriumát három fő alkotja: Orosz a vezető, a tagok pedig a polgármester testvére, Násztáné Orosz Erika, aki tagja az érpataki képviselő testületnek is, és Gelsnié Uri Valéria, a helyi szociális intézmények vezetője, aki magánemberként Orosz élettársa – írja az Átlátszó.hu-ra hivatkozva Tényi. Szerinte 47 érpataki ingatlan esetében azonosította tulajdonosként a Benefícium Szeretetszolgálat Egyesületet. Az oknyomozó portálra hivatkozva a feljelentő azt írta, az adásvételt szinte mindig maga a polgármester készítette elő és kezdeményezte, az elmondások szerint Orosz nem egy esetben büntetést helyezett kilátásba, majd a megbeszélések gyakran eljutottak az ingatlaneladás kérdéséhez. Amennyiben a tulajdonos belement az eladásba, a vételárat általában Gagna Mihályné “Mártika”, az önkormányzat pénzügyese kézbesítette, borítékban – olvasható a közleményben.
Nem is tudtak róla, hogy eladták az ingatlanjukat?
Az Átlátszónak nyilatkozók arról számoltak be a lapnak, hogy nincs írásos szerződésük, a bérleti díjról nem kaptak sem nyugtát, sem elismervényt, de a cikk szerint egy idős pár annak sincsen tudatában, hogy értékesítették ingatlanukat. A cikk szerint Orosz Mihály Zoltán végig arról beszélt nekik, hogy csak a telket veszi meg, a ház maradhat a nevükön. Az analfabéta pár 100 ezer forintot kapott, a szerződést úgy írták alá, hogy nem olvasták fel nekik. A portál helyi forrásai szerint a polgármester többeknél próbálkozott azzal, hogy a szerződésre konkrét címet nem, csak helyrajzi számot írtak, ami alapján az eladók elhitték, hogy az csak a telket jelöli, a házat nem.
Tisztázatlan körülmények között kerülhettek az egyesület birtokába ingatlanok
Sok olyan ingatlan felett is rendelkezik a Benefícium, amiről nem tudni, hogyan került hozzá – írja Tényi. Az érpataki H. Beáta árvaként nevelkedett, és nagykorúvá válásakor az életkezdési támogatásából a gyámja segítségével vett egy ingatlant Érpatakon. Azért van gyámja, mert cselekvőképességet részlegesen korlátozó gondnokság alatt van. H. Beáta azonban néhány éve eltűnt a faluból. Úgy tudni, hogy otthonba került. A háza azonban a nevén maradt, és most egy házaspár lakik benne. A házaspár azonban nem H. Beáta gyámjának, hanem a Benefíciumnak fizeti a havi 10 ezer forintos bérleti díjat – olvasható a feljelentésben.
Forrás: PS/Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS