Pesti Srácok

Emberarcúnak szánt, munkásőr kinézetű idős úr lázítja a népet a Fidesz ellen a DK ösztönző videójában (Karantén-vlog)

Újra balhé volt az Országgyűlésben, hiszen a felelős magyar ellenzék ismét nem fért a bőrébe. A pár perc hírnévért bármire képes, lassan szimpatizáns nélküli pártot kisnyilas vezérként irányító Jakab Péter olyan hangnemben beszélt, hogy Kövér László levezető elnök megvonta tőle a szót. Talán már számolni sem tudjuk, hogy hányszor esett már ez meg a főállású hőbörgővel, de rajta is túltett Gyurcsány Ferenc, a mitomániás szemkilövető, aki bukásról, gőgről és felfuvalkodottságról delirált, őt Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője rendezte le keresetlen szavakkal. A mai Karantén természetesen nem feledkezhetett meg arról sem, hogy Kunhalmi Ágnes, a fogyatkozó MSZP társelnöki ékköve azt a Csorbai Ferenc polgármesterjelöltet támogatja Mohácson az időközi választáson, aki azt sem tudta, hogy mi az a koronavírus, amit koronáriaként emlegetett. Ám ennél sokkal nagyobb gond az, hogy miután tragikusan elhunyt a tavaly októberi önkormányzati választás kampánya idején a várost huszonegy éve vezető fideszes polgármester, ez az alak képes volt egyedül talpon maradt jelöltként elindulni, hiába kérték még az ellenzéki oldalról is többen, hogy ne tegye. A baloldali ingovány süppedékes talaján az ELTE jogi karán tanító Fleck Zoltán is boldogan veti meg a lábát, aki 2022 után forradalmi átmenetként beszüntetné az amúgy szerinte nem is működő jogállamot a tisztogatások érdekében. Végül ugyancsak a 2022-es söprésre készülő DK videóját trollkodtuk szét, hiszen egy emberarcúnak szánt munkásőr kinézetű idős úr oktatja ki a népet arról, hogy hogyan kell majd a közös ellenzéki jelöltet támogatni és eltakarítani az Orbán rendszert. Mára is maradt tehát bőven muníció az ellenzék lőszertárában, a Karantén pedig örömmel csapott le a magas labdára. Nézzék meg videónkat!

A videót készítette: Szabó Gergő és Ragács András

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.