Úgy tűnik valaki szólt Fekete-Győr Andrásnak arról, hogy Kárpátalján élnek magyarok. A Momentum exelnöke erre azonnal ki is találta a megoldást elszakított nemzettársaink sorsára: vegyük fel Ukrajnát az Európai Unióba.
Meglehetősen meglepő, hogy Fekete-Győr András az összetartozás napján magyarul emlékszik meg a trianoni békediktátumról, tekintve, hogy volt már rá példa, hogy románul köszöntött erdélyi magyarokat, vagy magyarellenes román pártokat támogatott. Valószínűleg ezért szóltak neki a sajtósai, hogy most másik szomszédunk felé kéne tekintenie, ezért idei posztjában a kárpátaljai magyarokhoz szólt. Vagyis nem hozzájuk, inkább Ukrajnához.
A Momentum elnöke trianoni megemlékezésében Bryan Cartledge Trianon egy angol szemével című könyvéből idézett, és lássuk be nem lepődünk meg azon, hogy nem Wass Alberttől, vagy Máraitól idéz, az angol nézőpont mégiscsak közelebb áll hozzá, mint a magyar, Gelu Păteanuról, a magyarbarát, autonómiapárti román műfordítóról, aki talán a legközelebb állhatna hozzá, pedig valószínűleg nem is hallott. De Andrásunkat nem kell félteni, ő nem csak emlékszik Trianonra, de tudja a megoldást is! Minden szomszédunknak be kell lépnie az Európai Unióba. Nem, nem autonómia kell, nem az elszakítottak védelme, amit az EU-tól láthatólag nem kapnak meg, hanem az, hogy beléphessenek és akkor hirtelen minden JÓ lesz, és többé semmi nem lesz rossz.
Igen, Bandink várja az EU-ba Ukrajnát is, ahol jelenleg még magyarul sem szabad beszélni, az iskoláinkat pedig szeretnék bezáratni. Mindebben a legszebb, hogy ő maga is tudja, hogy ez nem jelentene megoldást, hiszen mint írja:
Ugyanezért nem hiszek abban, hogy önmagában az uniós tagság megoldást jelent. Szükséges, de nem elégséges, ha minden, velünk szomszédos ország belép az EU-ba. Pont Magyarország aktuális állapota bizonyítja, hogy önmagában a tagság ténye még nem garancia az európai értékek érvényesülésére. A közelmúlt történelmében pedig sajnos volt elég példa arra, hogy a felvidéki, erdélyi vagy épp vajdasági magyaroknak külön küzdeniük kellett a többségi társadalmat automatikusan megillető jogokért. És igen, az ukrán nyelvtörvény, a kárpátaljai magyarok helyzete is messze van attól, amit elfogadhatónak tartok.
Igen András, a vajdasági, erdélyi, felvidéki magyarok sem az EU-nak köszönhették hogy javult a helyzetük, hanem a magyar kormány következetes politikájának. Éppen ezért volna fontos Kijevnek is észben tartania, hogy az uniós tagságnak ára van, elsősorban a kisebbségek jogainak visszaállítása!
Forrás: Facebook; Fotó: Képernyőfotó
Facebook
Twitter
YouTube
RSS