
Több mint négy hónapos kényszerszünet után folytatódott kedden a Fenyő János néhai médiamágnás 1998-as meggyilkolása miatt indított büntetőper, amelynek legutóbbi tárgyalásán az ügyben felbujtással vádolt Gyárfás Tamás tehette meg észrevételeit, a volt sajtócézár és sportvezető szerint a vádiratban egyetlen olyan pont sincs, amely alátámasztaná a bűnösségét. A másik felbujtónak a a Prisztás-gyilkosság és a négy halálos áldozatot követelő Aranykéz utcai robbantás miatt már jogerősen elítélt Portik Tamást tartja az ügyészség. Portiknak a Gyárfással történt megbeszéléseiken készített titkos hangfelvételei nagymértékben hozzájárultak ahhoz, hogy a volt sportvezetőt a nyomozóhatóságok összekapcsolhassák az üggyel. Az ügyben számos tanút meghallgatnak, közöttük van az első magyarországi maffiaper főszereplője, Tasnádi Péter, aki azt állítja, Gyárfás először őt bízta meg Fenyő meggyilkolásával, ő pedig ugyan átvette az azért járó pénzt, de a megbízást nem teljesítette. Ugyancsak tanú lesz a Horn-kormány belügyminisztere, Kuncze Gábor, akinek pontos információi lehettek Fenyő és Gyárfás harcáról, mégsem lépett semmit, tanúként azonban igazat kell majd mondania.
A koronavírus-járvány miatt elrendelt karantén miatt több hónap után folytatódott a Fővárosi Törvényszéken az 1998 februárjában, Fenyő János médiamágnás meggyilkolása miatt indított büntetőper, amelynek keddi tárgyalásán az ügyben felbujtással vádolt Gyárfás Tamás tette meg észrevételeit. A vádlott ezeket még februárban, a pandémia európai kialakulása előtt kezdte el, négy napot kapott erre a bíróságtól, amelynek eredeti tervei szerint áprilisban folytatódott volna Gyárfás meghallgatása. A volt médiavállalkozó, egykori úszószövetségi elnök a keddi etapon ismertette azokat a régebbi Népszava-cikkeket, amelyek szerinte alátámasztják, hogy a Fenyővel történt kibékülése után a sértett már nem támadta őt, véget ért a lejáratási sorozat, és nem okozott neki károkat üzleti szempontból sem.
Mint azt korábban megírtuk, az egykor a Fenyő János tulajdonában lévő Népszava szisztematikusan közölt Gyárfásról lejárató cikkeket, ami a vád szerint indokot jelenthetett a vádlottnak arra, hogy megölesse riválisát. Gyárfás Tamás keddi észrevételeiben kitért az egykor a portfóliójában lévő Rádió és Televízi Újság tulajdonlása kialakult vitáról, a lapot egykor szintén Fenyő akarta megszerezni. A védelem – és természetesen Gyárfás Tamás – álláspontja az, hogy ez a körülmény sem támasztja alá a bűnösségét, mivel a kiadvány sorsáról nem a sértett és Gyárfás kötött alakult ki vita, hanem Fenyő János a Magyar Rádió – mint valódi tulajdonos – illetékesei között volt nézeteltérés a folytatásról.
Fenyő a Napkeltében
A keddi tárgyaláson szó esett az egykori Nap TV tulajdonlásáról is, amelyet Fenyő János ugyancsak meg akart szerezni, és amely a vád szerint szintén okot adott a bűncselekmény megszervezésére. Gyárfás Tamás indítványára a bíróság közzétette azokat a felvételeket, amelyek Fenyő szerepléseit mutatták be a Napkeltében. Ezek a tények a vádlott szerint azt támasztják alá, hogy nem volt olyan rossz viszonya a sértettel, ami okot, alapot adhatott volna a likvidálására. A Napkelte szerkesztési jogaiért folytatott küzdelmet végül választott bíróság zárta le, a döntés Gyárfásnak kedvezett, ami szerinte ugyancsak értelmetlenné teszi, hogy merényletet rendelt volna meg riválisa ellen.
Ismét színre lép Tasnádi Péter
A következő, csütörtöki tárgyaláson még várhatóan a vádlott észrevételeit hallgatja meg a Fővárosi Törvényszék, a büntetőperben később hallgatják majd ki a másik felbujtónak tartott, a Prisztás-gyilkosság és a négy halálos áldozatot követelő Aranykéz utcai robbantás miatt már jogerősen elítélt Portik Tamást, akinek a Gyárfással történt megbeszéléseiken készített titkos hangfelvételei nagymértékben hozzájárultak ahhoz, hogy a volt sportvezetőt a nyomozóhatóságok összekapcsolhassák az üggyel. Tanú lesz az első magyarországi maffiaper főszereplője, Tasnádi Péter, aki azt állítja, Gyárfás először őt bízta meg Fenyő meggyilkolásával, ő pedig ugyan átvette az azért járó pénzt, de a megbízást nem teljesítette.

Kuncze Gábornak belügyminiszterként pontos, és fontos információi lehettek Fenyő és Gyárfás harcáról, mégsem lépett semmit. MTI Fotó: Kovács Tamás
Kuncze Gábornak tanúként igazat kell mondania
A per hetvenkét tanúja közül ötvenkettőt személyesen idézett a bíróság, közöttük van a Horn-kormány belügyminisztere, Kuncze Gábor, akinek meghallgatása bizonyára érdekes lesz, mivel Perczel Tamás, aki Fenyő János bizalmasa volt, Brády Zoltánnak, a Kapu folyóirat főszerkesztőjének 2004-ben készült dokumentumfilmjében azt állította, hogy Horn és Kuncze Gábor is tudott Fenyő és Gyárfás médiapiaci háborújáról. Perczel a filmben elmesélte, hogy Fenyő rendőri és titkosszolgálati segítséggel adatokat gyűjtött Gyárfás Tamás állítólagos gazdasági visszaéléseiről, és összeállított egy, a jogsértésekre utaló százhúsz oldalas dossziét. Erről beszámolt Kunczának is, aki elkérte az iratokat, ám az ügyben mégsem történt semmi – állította Perczel. Hatvan nap után a médiacézár egyik rendőrségi informátora jelezte, a dokumentum végül eljutott a Központi Bűnüldözési Igazgatóság 2016 tavaszán elhunyt vezetőjéhez, Kiss Ernőhöz is, azonban az anyagból addigra eltűnt legalább húsz oldal. A professzor arról is beszélt, hogy Fenyő 1997 őszén találkozott Horn Gyula miniszterelnökkel is, aki arra kérte a médiamágnást, hogy hagyja békén Gyárfás Tamást és kössenek végre békét. A gyilkossághoz Perczel szerint végül az vezetett, hogy Fenyőről valakik levették a kezüket, és védtelenné vált. A volt bizalmas azt is nehezményezte, hogy vallomásából több részletet is kihagytak. Nem írták jegyzőkönyvbe például Horn Gyula, illetve Kuncze Gábor nevét sem, hiába beszélt róluk a rendőröknek. Kuncze 2012-ben tett rövid vallomásában tagadta, hogy kapott Gyárfásra nézve terhelő dokumentumot, iratanyagot Fenyőtől. Az ügyészség ugyanakkor igényt tart Kuncze meghallgatására, hiszen a volt belügyminiszter sokat tudhat a két egykori médiacápa háborújáról.
Egyesítették Gyárfás és Portik ügyeit
A Fenyő-gyilkosság büntetőpere nemrég azzal került be a hírekbe, hogy Polt Péter legfőbb ügyész jogorvoslati indítványt tett, miután a Fővárosi Törvényszék bírája, Póta Péter célszerűségből egyesítette a Fenyő-gyilkosság két, külön indult büntetőügyét, így a vád szerinti két felbujtó, Gyárfás Tamás és Portik Tamás ügyét egy eljárásban fogják elbírálni. Az indítványról a Kúria döntött, elutasította azt, az ügyészség szerint a lefőbb bírói szervezet ezzel szakmai hibát vétett, de tudomásul vették a döntést. Az ügy tárgyalása csütörtökön folytatódik a Fővárosi Törvényszéken.
Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Poroszlai Róbert
2020-07-01 at 16:49
azóta elártatlanodtak?
Kasu1
2020-07-01 at 11:54
Igen, G.Anette hozzászólásával értek egyet: “mi a szándék?” Kb. eddig is tudták, akiknek ezt kellett tudni, (titkosszolgálatok, politikusok, részvevők, rendőri vezetők stb.) mi történt és kiknek áll érdekében hogy egyáltalán a részigazság is kiderüljön? Ezek az érintettek nem hozzászólnak, hanem nagyon is érdekeik szerint irányítják az eljárást. Ők nem kommentelnek itt…
Galamb
2020-07-01 at 10:06
Nyugi, mire Gyárfás 90 éves korában, végelgyengülésben eltávozik, meg lesz a bírói ítélet is!
HOPPÁ!
2020-07-01 at 08:10
HOPPÁ!!!
” Az újságírók élénken érdeklődtek a Fenyő-gyilkosság ügyében zajló büntetőper folytatása iránt, de kedden mégsem mehettek be a tárgyalóterembe állítólagos regisztrációs problémák miatt. Így járt lapunk tudósítója mellett a Hír TV stábja is.”
https://magyarnemzet.hu/belfold/nem-varhato-tanuk-meghallgatasa-fenyo-janos-megoletesenek-ugyeben-8316618/
Gáspár Anette
2020-07-01 at 07:29
“Póta Péter célszerűségből egyesítette a Fenyő-gyilkosság két, külön indult büntetőügyét, így a vád szerinti két felbujtó, Gyárfás Tamás és Portik Tamás ügyét egy eljárásban fogják elbírálni.”
Attól függ, mi az a cél.
Az-e, hogy Gyárfást kimossák, és ráverjék Portikra?
Vagy mindkettőt felmentsék?
Melyik megoldás kedvez Gyárfásnak? Ha együtt kezelik a két vádlott ügyét,
vagy az, amikor külön-külön?
Abból lehet némileg következtetni a szándékra.
Csámpás Marcsa
2020-07-01 at 07:19
“igényt tart Kuncze meghallgatására, hiszen a volt belügyminiszter sokat tudhat a két egykori médiacápa háborújáról.”
Na, majd most kimossa Gyárfást.
gyozo2018
2020-07-01 at 07:17
” Kiss Ernőhöz is, azonban az anyagból addigra eltűnt legalább húsz oldal”
Nem hiszem, hogy aki az anyagot Kunczenak átadta, nem őrzött volna másolatot,
vagy nem nála maradt volna az eredeti.
Kerekferke
2020-07-01 at 07:15
“Kuncze Gábor, akinek meghallgatása bizonyára érdekes lesz”
Hogy bizonyítják be, ha hazudik?
Amit csak ő tud, senki más nem tudja, csak feltételezheti.
A koronatanú halott. Nem?!
gyozo2018
2020-07-01 at 07:13
” Ezek a tények a vádlott szerint azt támasztják alá, hogy nem volt olyan rossz viszonya a sértettel, ami okot, alapot adhatott volna a likvidálására.”
A tévében előadott színjátéknak miféle nyomatéka lehet, ha a kulisszák mögött
folyt a háború?
Kerekferke
2020-07-01 at 07:11
“A keddi tárgyaláson szó esett az egykori Nap TV tulajdonlásáról is, amelyet Fenyő János ugyancsak meg akart szerezni”
Kik álltak Fenyő mögött? Azt elképzelhetetlennek tartom, hogy csak úgy, saját hobbiból kellett volna neki az akkor monopolhelyzetben lévő Napkelte.
gyozo2018
2020-07-01 at 07:07
“tanúként azonban igazat kell majd mondania. ”
Ja!
Különben lesz ám ujjal megfenyegetés “ejnye, ejnye” verbális intéssel.
gyozo2018
2020-07-01 at 07:04
“A kényszerszünet után folytatódott a felbujtással vádolt Gyárfás Tamás meghallgatása”
felmentésének előkészítése.
Mi van a szegedi bírómaffiával?
Ügyesen olyan anyagot állítottak össze, hogy az ügyészségnek ne legyen dolga?
GZsu
2020-06-30 at 22:05
“Kuncze Gábornak belügyminiszterként pontos, és fontos információi lehettek
Fenyő és Gyárfás harcáról, mégsem lépett semmit.” !!! ???
Fenyő-gyilkosság kapcsán tanúként fogják meghallgatni a magyaroknak Ciánt
ajánló Kunczét !!!
Számomra nagyon érdekes, hogy először figyelmeztetik – a Horn-kormány
regnálása alatt Fenyőt, hogy hagyja békén Gyárfást, – majd érdekes módon –
gyilkosság áldozata lesz. Egyértelmű maffiamódszer, de kinek a részéről is ???
Salamander
2020-06-30 at 23:57
Az összes megemlített szereplő maffia módszerekkel működött, csak az egyik otthagyta a fogát, és ezt ki kell vizsgálni. Erre fel mindenki megy a hűvösre. Ha Fenyő még élne – ami kizárt, mert nagyon agresszív volt -, békén hagyták volna Kunczét és Gyárfást is.
Gáspár Anette
2020-07-01 at 07:26
A hajuk szála sem fog meggörbülni.
Hogy milyen maffiamódszerekkel működnek, azt
a piti kis médiahamisítás-ügyeik által ők maguk rajzolják fel.
Fenyőről valakik “levették a kezüket”.
Vagyis, tudomásul vették, hogy a kormány Gyárfás mögött áll,
nem engedi átjátszani egy másik erőnek a monopolhelyzetben lévő Napkeltét?!
Fenyő viszont nem akarta tudomásul venni, ezért kellett meghalnia?
Csak Gyárfással voltak ilyen ügyletei?
Amúgy, aki maffiózókkal üzletel, alkudozik, rendszeresen találkozik,
a felvételek tanúbizonysága szerint maffiózók által zsaroltatik,
lehet-e tiszta, becsületes, makulátlan ember?
Gipsz Jakab
2020-06-30 at 21:28
kuncze és az igazmondás?na ne már!
apeeng
2020-07-02 at 12:56
ott a pont!
zolatiguszti
2020-07-03 at 18:37
Logikai ellentmondás, hogy mondhatna igazat tanúként amikor ezzel önmagát vádolná bűncselekmény elkövetésével és ezt jogában áll megtagadni?
Majd jól nem fog emlékezni semmire, most megmondom előre.