
Növelte a feszültséget a Kelet- és Dél-kínai-tengeren az, hogy egyes meg nem nevezett országok gyakran mozgósítanak hajókat és repülőgépeket, hogy “önös érdekből mutogassák katonai erejüket” – közölte szombaton a kínai védelmi minisztérium. Egy japán védelmi jelentéssel kapcsolatos megjegyzéseiben, amely kínai fenyegetéseket jelzett, a minisztérium szóvivője, Tan Kefei azt mondta, hogy ezek az akciók komolyan fokozták a regionális feszültségeket, még akkor is, ha a Kelet-kínai-tengeren és a Dél-kínai-tengeren a helyzet általában véve stabil, írja a Reuters.
Tan szerint Japán éves védelmi dokumentuma “téves képet” vetít előre Kínáról, és “szándékosan eltúlozza az úgynevezett kínai katonai fenyegetést”.
Kína szigorúan tiltakozott Tokióban, és határozottan ellenezte a dokumentumot
– fogalmazott. Megismételte továbbá, hogy Japán folyamatosan beavatkozott Kína belügyeibe, megsértette a nemzetközi kapcsolatok normáit, aláásta a kínai-japán kapcsolatok alapjait, és súlyosbította a Tajvani-szorosban kialakult helyzetet. Japán a múlt héten adta ki éves védelmi dokumentumát, amelyben borúlátóan értékelte Kína területi ambíciói, az Oroszországgal való biztonsági partnerség és az Észak-Korea jelentette fenyegetést.
A tavalyi dokumentumban “a nemzetközi jog súlyos megsértésének” minősítette Oroszország Ukrajnát ért támadását, és aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a vita megoldására alkalmazott erő olyan precedenst teremtett, amely veszélyezteti a szomszédos Tajvan biztonságát, amelyet Peking saját területének tekint.
Decemberben Japán bejelentette, hogy a következő öt évben megduplázza védelmi kiadásait, és ezzel a második világháború óta a legnagyobb katonai fejlesztést hajtja végre.
A kínai-orosz együttműködés a védelem területén a szövetségkötésen, a konfrontációmentességen és a harmadik felek ellen nem irányuló együttműködésen alapul, és elkötelezett a béke és a stabilitás fenntartása mellett a régióban és a világban, anélkül, hogy bármely országra fenyegetést jelentene
– fogalmazott Tan.
Forrás: Reuters; Fotó: MTI/EPA/Yonhap/Dél-koreai haditengerészet
esztetfigyellyed!
2023-07-30 at 00:58
kína és az usa között antagonisztikus ellentét feszül-amely bármelyik pillanatban soha nem látott fegyveres konfliktussá válhat.Az usa világuralma atomterrorizmussal kezdődött és nagyon valószínű hogy hasonlóan is fog véget érni!(ki kardot ránt…)
lászló54
2023-07-29 at 22:59
Ami több évtizedekig szunnyadt a felszín alatt az most ébredezik.Kína és a térség országai Korea,Fülöp szigetek stb.nem felejtették el a felsőbb rendűséget hirdető Császári Japán hadsereg civil lakóssággal szemben elkövetett szörnyűségeiket, ez az ország ismét komoly fegyverkezésbe kezdett,jelenleg már Kína nem az a félfeudális ország mint volt anno,tehát van félni valója Japánnak!! Nehogy ismétlődjön a forgatókönyv,Európában itt van ukrán -orosz háború,a Távol-keleten most formálódik egy feszültséggóc a lényeg csak jó messze Amerikától!!!! Az USA.önti a fegyvereket a térségbe és csörög a kassza ez a lényeg a csóró meg hullik mint légy!!!
Ungarn über alles !
2023-07-29 at 19:54
kandúr
11:49
a jappán fasisztákok állati mentalitásáról bőven láthatók doku-filmes bizonyítékok a Viasat History csatornán !
az igencsak vadállati USA-kok atombombai miatt csak azért berzenkedem, merthogy negyedévvel a II.V háború vége után nyomták rájuk
nna és aztán ! …egész az utóbbi időkig milyen jól elvoltak a pici elektromos mütyűrökkel babráló birka-békés népség imázyával !
…de már nyíladozik a csipájuk !
Orientál
2023-07-29 at 13:50
Több 1 000 kilométerre van Dél-kinai tengertől az USA , ott is mint ahogy a budapesti buzi nagykövete itt nálunk kveri a szart.
kandúr
2023-07-29 at 11:49
Mondjuk a távol-keleti germánokkal (értsd: japánok) sem kerülnék szembe szívesen. Láttuk a történelemben, hogy birodalomként ők is lelketlen szörnyetegek tudnak lenni. Erre még rápakoljuk az amerikai fegyverlobbit, csinálunk egy kamu ürügyet, szép kis háborút lehet kirobbantani.
Isten mentsen meg minket egy ilyen háborútól! Senki ne szurkoljon az amerikai ellen, mert itt bárki nyer és barki veszít, a kisember mindenképen ráfázik, Tokiótól Kiskunmajsáig.