Pesti Srácok

Kovách Imre: a NER leváltásához radikális változás kell

null

A NER relatív biztonságot és stabilitást kínál a lakosság jelentős részének, ezért van az, hogy bár nagyjából 3-3,5 millióan élnek szegénységben, senki sem lázong, az ellenzék pedig tehetetlen - nyilatkozta a 168 Órának Kovách Imre. A szociológus szerint bár a kormány eddig politikailag sikeresen integrálta a társadalmat, „bármikor előfordulhat, hogy rosszul adagolnak egy összetevőt”, ugyanis a gazdasági alapok „erősen kérdésesek”.

„Szinte már nincs is szükség a tudományra, hogy belássuk, mekkora társadalmi különbségek vannak az országban” - mondta a 168 órának adott interjújában Kovách Imre szociológus. Az MTA Társadalomtudományi Kutatóközpontjának osztályvezetője szerint az az érdekes, hogy miképp alakulhatott ki az, hogy

A szociológus úgy véli, ennek egyfelől az lehet az oka, hogy „a kormány sikerrel semlegesítette az ellenzéket”, másfelől pedig az, hogy szerinte az emberek jelentős része abban érdekelt, hogy „ne változzon meg a jelenlegi rend”, ugyanis félnek attól, hogy nehogy még lejjebb csússzanak.

PestiSracok facebook image

Szerinte az, hogy a több mint három millió szegény ember megmozdul-e attól függ, hogy „ki mit tud ajánlani a Fidesszel szemben”. Hozzátette: a helyzetet nehezíti, hogy „a lakosság a médiából folyamatosan kapja az ellenségképet”, ami a meglévő problémákról próbálja elterelni a figyelmet. Ebben azonban az ellenzék és az ellenzéki sajtó is partner - tette hozzá.

Kovách Imre úgy véli, az orbáni-rendszer leváltása nem igazán képzelhető el radikális változások nélkül. Ilyen változás lehet például, ha megszűnik a külső, EU-s finanszírozás, vagy ha az ellenzék „megtalálja saját szavazóbázisát”.

- mondta Kovách. A szociológus arról is beszélt az interjúban, hogy szerinte a NER sikeressége annak köszönhető, hogy a kormány ráérzett az emberek stabilitás iránti vágyára, valamint „az egyéni és közösségi identitás iránti alapvető igényükre”.

Az MTA doktora végül azzal zárta gondolatait, hogy bár a kormány eddig politikailag sikeresen integrálta a társadalmat, „bármikor előfordulhat, hogy rosszul adagolnak egy összetevőt”, ugyanis „a biztos gazdasági alapok erősen kérdésesek”.

Forrás: 168 óra; fotó: mruni.eu

Ajánljuk még