Pesti Srácok

Gyurcsányék az átláthatóságra hivatkozva mosdatják Czeglédyt

Gyurcsányék az átláthatóságra hivatkozva mosdatják Czeglédyt

A Demokratikus Koalíció mindig is fontosnak tartotta az átláthatóságot és a tisztaságot; eszerint jártak el akkor is, amikor nyilvánosságra hozták kampányköltéseik elszámolását, és ezt a gyakorlatot követik, amikor transzparenssé teszik Czeglédy Csaba ügyvédi irodájának (eddig) három, ellenzéki vezetésű fővárosi önkormányzatot érintő szerződéseit – kamuzta vasárnap kiadott közleményében Niedermüller Péter, Erzsébetváros polgármestere.

– írta vasárnapi közleményében a polgármester. Igen, ez az a Niedermüller Péter, aki a tavasszal még rangon aluli bohóckodásnak nevezte az önkormányzati munkát, mondván, ő ahhoz egyébként sem ért. És igen, ez az a Czeglédy Csaba, aki ellen még a balliberális kormányok idején indult büntetőeljárás, majd jogerősen ítélték el csalás miatt, jelenleg pedig egy több, mint hatmilliárd forintos kárt okozó ügyben van folyamatban büntetőpere. Mint arról a PestiSrácok.hu is beszámolt, Czeglédy ügyvédi irodája nemrég kötött szerződést Erzsébetváros és Újbuda ellenzéki vezetésű önkormányzataival, hogy azok korábbi szerződéseit vizsgálja át. A választási koalíció többi szereplőjénél, a Momentumnál, a Jobbiknál és az LMP-nél is kiverte a biztosítékot Gyurcsányék húzása. Közleményében Niedermüller Péter az átláthatóság netovábbjaként hivatkozott az üvegzsebre és az Erzsébetvárost érintő szerződés megtekintésére buzdította az érdeklődőket; a kerület honlapján megtalálható dokumentumok szerint az egyik szerződésben azzal bízzák meg Czeglédy Csaba ügyvédi irodáját, hogy vizsgálja meg az önkormányzat és a tulajdonában álló gazdasági társaságok jelenleg is hatályban lévő szerződéseit. A másik lényege a kerületi sajtó ellenőrzése, illetve képviselet személyiségi jogi és sajtó-helyreigazítási eljárásokban. Mindkét megbízás év végéig szól, és erre a két hónapra összesen 2 millió forint + áfa a megbízási díj.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Balogh Zoltán

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!