Pesti Srácok

David Engels: "A hanyatló Nyugat-Európa példát vehetne a visegrádi országokról"

null

Szépen lassan az alapvetően liberális szemléletűnek tartott országok értelmisége is kezdi belátni: az Európai Unió és a "nyugati" világrend kudarcot vallott. Az általános civilizációs válság, a népvándorlás és a kulturális-vallási meghasonulás, ami az elmúlt legalább két évtizedben jellemezte Európát, úgy tűnik, végre elindított egy folyamatot: az unió tagállamaiban a konzervatív erők újraéledni látszanak, ahogy az értelmiség egy része is kezd észhez térni. Németországban "feltalálták" az Antigrétát, egy neves belga történész, David Engels pedig a V4NA hírügynökségnek nyilatkozva a hanyatló római birodalomhoz hasonlította az Európai Uniót, hozzátéve, hogy az példát vehetne a kontinens politikai immunrendszerének felfogható visegrádi országok együttműködéséről. Az európai érékrend tehát még nem halott, csak kicsit lassan éled öntudatra. Engels szerint azonban adminisztratív megfontolások helyett a közös hazából kiinduló szolidaritáson alapuló összefogással még elkerülhető, hogy néhány évtized leforgása alatt egy olyan Európában találjuk magunkat, amelynek a lakossága Allahban hisz, Közép-Afrikára jellemző nyomorban él, és kínai vállalatok, valamint hontalan globalista elit uralja.

A migrációs válság egymagában felszínre hozta az Európai Unió minden hiányosságát: a közösség képtelen volt egységes fellépést produkálni, ráadásul mindezt a polkorrektségnek álcázott teljes önfeladás politikájával tetézte Juncker és sleppje, illetve a nyugati liberális kormányok. Tették mindezt saját pillanatnyi helyzetük stabilizálásáért, ami rendkívül hasonlatos a hanyatló római birodalom bukásának történetéhez. Hasonlóan vélekedett David Engels professzor a V4NA hírügynökségnek adott exkluzív interjúban, amelyben a "Nyugat" és benne az unió hanyatlásáról, a Római Birodalom összeomlásával való párhuzamokról és az egyetemes európai értékek megőrzésének fontosságáról beszélt.

Népvándorlási hullámok = összeomlás

Az unió értékválságát jól jellemzi, hogy a bevándorlással keresett megoldást a demográfiai hanyatlásra. Nem vették azonban figyelembe, hogy a történelem általános tanulságaiból kiindulva már maga a migráció is egy válságjel, a civilizációk összeomlása ugyanis jellemzően összefonódik a népvándorlási hullámokkal. Engels szerint a migráció és a demográfiai válság mellett a hanyatlás jele még a népesség elszegényedése, a hagyományos vallások és értékek hanyatlása, a politika radikalizálódás, az identitás elvesztése, a gazdaság térnyerése a politikával szemben, a bűnözés növekedése vagy a természeti erőforrások túlzott mértékű kiaknázása. Az Európai Unióra pedig gyakorlatilag az összes kórtünet jellemző: a bűnözés a migrációval leginkább érintett országokban kilőtt az elmúlt 5 évben, a kereszténység egyes nyugat-európai külvárosokban már-már üldözött vallásnak számít, a liberális elit ennek ellenére továbbra is a bevándorlás támogatásáért lobbizik.

PestiSracok facebook image

– magyarázta nyilatkozatát a professzor.

David Engels. Forrás: Facebook.com

A nyugati világ hanyatlása azonban nemcsak a földrajzilag nyugaton elhelyezkedő európai országokra vonatkozik, hanem a teljes keresztény kultúrkörre, hiszen ennek közösek a civilizációs alapjai, így annak védelme is közös kötelesség lenne a professzor szerint. Engels elmondta: ezen belül is a vasfüggönytől nyugatra eső országok a legsérülékenyebbek kulturális és civilizációs szempontból. Mint mondta, manapság a leginkább őket sújtja a mostanában jellemző civilizációs válság,

Nem egészen meglepő, hogy ezek az országok kevésbé érintettek abban az értékválságban, ami jelenleg Nyugat-Európát sújtja. A mi régiónk, a korábbi vasfüggöny keleti oldala fél évszázadig el volt zárva a globalizációtól, annak minden hatásával együtt, így külső szemlélőként figyelhettük a nyugat-európai társadalom és kultúra világháború utáni reneszánszát, majd bukását.

– tette hozzá. Magyarország és Lengyelország a professzor szerint ezen a régión belül is különlegesnek számít, hiszen több évszázadra visszanyúlóan meg kellett védeniük kulturális identitásukat, hiszen ez volt az egyetlen eszközük a túlzott német, orosz vagy iszlám befolyás ellen. Szintén nem elhanyagolható, hogy ezek az országok éppen a történelmi léptékkel mérve közelmúltban egy olyan elnyomó korszakból szabadul, amelyet – az Európai Unióhoz hasonlóan – a bürokrácia, a centralizmus, a gazdasági szocializmus, a filozófiai materializmus és a moralizáló retorika uralt, és ezért különösen érzékenyen érinti ez a téma, ellentétben azokkal a nyugat-európai államokkal, amelyek még nem szembesültek ezzel a veszéllyel. Engels példákkal is alátámasztotta a nyugat hanyatlásának kórképét: közvetlen érintettsége kapcsán korábbi, belgiumi lakóhelyéről beszélt, ahol a városközpont szinte teljes egészében eliszlámosodott, szó szerint szétesett az infrastruktúrája, a munkanélküliségi ráta pedig olyan méreteket öltött, mint Görögországban vagy Spanyolországban.

– mesélte a V4NA-nak. Hozzátette: ez csak a személyes példája, de utazásai során ugyanezt tapasztalta az összes "nyugati" nagy- és közepes városban Londontól Párizson át Berlinig.

– vázolja tapasztalatait Engels.

David Engels. Forrás: Facebook.com

V4-ek, az alternatív Európai Unió

A V4-ekről szólva Engels kifejtette: rendkívül érdekes a tagországok törekvése egy alternatív Európai Unió létrehozására, ami a közösségtudatra is épít a tisztán gazdasági értékek helyett, amit az Európai Közösség képvisel. Reményét fejezte ki annak terén, hogy a csoportosulás képes lesz ellenállni az egyre inkább elnyomó Európai Uniónak, és a "politikailag korrekt" szellemiséget védelmező, arrogáns politikát folytató szomszédos országok nyomásának. Úgy látja, az ellenállás kulcsa az erős közös intézmények létrehozásában, illetve az állampolgárok támogatásában rejlik. Külön kiemelte: speciális helyzetet teremt a visegrádi országok együttműködése, ugyanis ellenben azzal, amit a legtöbb nyugati média szeretne a célközönségével elhitetni, a V4-ek több szinten is sokkal kevésbé tekintélyelvűek, mint a nyugat-európai államok, ahol a hatalom minden ágazatát – a végrehajtói hatalmat, a médiát, az igazságszolgáltatást és a jogalkotást – szinte teljes egészében az úgynevezett "egységes gondolkodás", a politikai korrektségnek nevezett liberális indoktrináció uralja.

– tette hozzá Engels. A professzor kifejtette azt is, hogy a visegrádi országokra jellemző értékalapú, összeurópai összefogás nélkül a kontinens kiszolgáltatottá válik a globális elitnek és előbb-utóbb felosztódik Kína, az Egyesült Államok és Oroszország között. Hozzátette: Európának legalább minimális összetartó erőt kell vállalnia ahhoz, hogy szembeszálljon az iszlamizmus veszélyével, valamint felvegye a harcot az Afrikából származó migrációs hullámmal.

– zárta gondolatait David Engels.

Forrás: V4NA