Pesti Srácok

Jakab Péter kikosarazta Márki-Zayt: a Jobbik nem hajlandó több támogatást adni a „kapitánynak”

Jakab Péter kikosarazta Márki-Zayt: a Jobbik nem hajlandó több támogatást adni a „kapitánynak”

Minden jel szerint Jakab Pétertől is kalapot kapott Márki-Zay Péter, legalábbis erre lehet következtetni a Jobbik elnökének egyik interjújából. Jakab Péter ugyanis kerek-perec kijelentette, hogy a baloldal miniszterelnök-jelöltjének kell még további támogatókat gyűjtenie a kampányukhoz, az ellenzéki pártok ugyanis nem fognak többet hozzátenni annál, mint amit eddig ígértek. Jakab sietve leszögezte ugyanakkor, hogy a Jobbik Márki-Zay Péter vezetésével kíván indulni a jövő tavaszi választásokon, de a miniszterelnök-jelölttől az eddigiekhez képest eltérő vezetést várnak el.

– szögezte le Jakab Péter meglehetős tömörséggel az álláspontját és alig leplezett elvárását a baloldal miniszterelnök-jelöltjével szemeben, akinek eddigi tevékenységéről szintén karakteres véleményt nyilvánított.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott Jakab Péter.

– folytatta a Jobbik elnöke a kritikáját, amely természetesen érthető is, hiszen a Márki-Zay-féle hetedik frakció elsődlegesen a Jobbik leendő frakciójából venne el képviselőket.

– mondta Jakab Péter, amiből kiderül, hogy a Jobbik elnöke mára kizárólag arra az Orbán-ellenes választói közösségre koncentrál, amelyet a minden elvet feladó ellenzéki pártok jelenítenek meg.

Forrás: szabadeuropa.hu; Fotó: Jakab Péter Facebook-oldala

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.