Pesti Srácok

GEOrgPOLITIKA – Űrháborúra készül Moszkva

Oroszország célpontnak tekintheti Elon Musk Starlink műholdjait, mivel azok segítik az ukrán tüzérség találati pontosságát a GPS-adatok szolgáltatásával, és megfigyelhetnek orosz csapatmozgásokat is.

Az orosz fegyveres erők megsemmisítettek egy dnyiprói olajtárolót, amelyből az ukrán fegyveres erők számára szállítottak üzemanyagot Donbasszba. Ezenfelül újabb csapások érték a kritikus infrastruktúrát, hőközpontokat és az áramellátó rendszert.

Ukrán tisztviselők igyekeznek nyomást gyakorolni Washington DC-re, hogy szállítson kazettás lőszereket az Oroszország elleni harchoz – jelentette a Foreign Policy. A Pentagon olyan, jelentős mennyiségű régi, kazettás lőszerkészleten ül, amelyeket sok más nemzet betiltott, de az Egyesült Államok nem.

Kadirov csecsen elnök elismerte, hogy az ukrán tüzérségi támadás következtében 23 harcosuk hősi halált halt, 58 pedig megsebesült. Folyamatosan érkeznek a csecsen harcosok a herszoni régióba, ahol most a leghevesebb harcok folynak.Az USA bejelentette, hogy 275 millió dollár értékben újabb fegyverszállítmányt indít útnak Ukrajnába, köztük HIMARS rakétavetőket is.

PestiSracok facebook image

A Valdaj nemzetközi vitaklub moszkvai csütörtöki plenáris ülésén Putyin elnök bejelentette, hogy Oroszország nem fog nukleáris fegyvert bevetni. Kritikával illette a nyugati, erőszakos LMBTQ-mozgalmakat is: „A nyugatnak nincs joga más nemzetekre és társadalmakra ráerőltetni kulturális preferenciáit. Oroszország nem oktat ki másokat arról, hogy hogyan kell élniük, és nem is akarja kioktatni őket.”

Helyesbítés

Hírhamisítással vádolja lapunkat a Momentum és vele együtt a dollárbaloldal számos lapja, köztük a Telex.hu és a 444.hu, illetve a végtelenül elfogult “szaklap”, azaz a Média1 a GEOrgPOLITIKA című vlogunk október 28-án közzétett epizódja miatt. Georg Spöttle nagyon népszerű videóműsorában valóban megjelent egy félreérthető illusztráció, amiért elnézést kérünk, ugyanakkor visszautasítjuk a vádat, hogy szerkesztőségünk Oroszország pártját fogná.

Georg Spöttle a kifogásolt, múlt pénteki videójában 2 perc 19 másodpercnél számol be arról, hogy ukrán tisztviselők kazettás bombák adományozását követelik a Washingtontól. hogy bevethessék azokat az orosz csapatokkal szemben. Kollégánk a műsorban utal rá, hogy ezek a nemzetközi egyezményekben tiltott szerkezetek rendkívüli pusztításra képesek, hiszen nem célzottan semmisítenek meg objektumokat, hanem apró darabokra szétszóródva, két focipályányi területen gyilkolnak.

Kollégánk felidézi, hogy az ukrán fél az orosz szakadárokkal szemben a Donbászban folytatott korábbi harcokban már bevetett ilyen bombát. Ugyanakkor az illusztrációként bevágott videórészleten a szíriai Aleppó kazettás bombázása látható. Ezért vádolják portálunkat hírhamisítással a baloldalon. Georg Spöttle közlése szerint a videórészllettel csak a kazettás bomba pusztítását próbálta illusztrálni, ám az adásból mindez úgy tűnik, mintha Ukrajnában készült felvételt láthatnánk. (Az interneten ugyanakkor megtalálhatóak olyan korábbi videók, melyeken orosz hírforrások szerint látható, amint az ukrán haderő 2014-ben kazettás bombát dob le szakadárok által ellenőrzött településekre.) A gondatlan szerkesztéséért elnézést kérünk.

Elutasítjuk ugyanakkor a vádat, hogy a PestiSrácok.hu tendenciózusan Oroszország pártját fogná a háborús konfliktusban. Habár lapunk számos, akár ellentétes véleménynek teret ad és – a balliberális orgánumokkal ellentétben – igyekszünk mindkét háborús fél érveit és állításait megismertetni olvasóinkkal és nézőinkkel, de mi nem Oroszország vagy Ukrajna, hanem Magyarország pártját fogjuk állásfoglalásainkban.

(A PestiSrácok.hu szerkesztőségének közleménye)

Ajánljuk még

Az ellenzék kedvenc egyháza éveken át lophatta meg saját, szerencsétlen sorsú munkavállalóit – Megszólalt a PS-nek egy károsult

Exkluzív 2022 szeptember 13.
Kilátástalan helyzetbe került – méghozzá abszolút önhibáján kívül – egy fővárosi asszony, aki közel kilenc éven át dolgozott Iványi Gábor egyházának egyik intézményénél. A Dankó utcai hajléktalanszállón takarított; a sors fintora, hogy most ő maga is az utcára kerülhet. Miután súlyos egészségkárosodást szenvedett, leszázalékolták és orvosi javaslatra nem érintkezhet vegyszerekkel, így addigi munkáját sem folytathatta. Munkáltatója, a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség Fűtött Utca nevű intézménye öt hónapja közös megegyezéssel megszüntette a munkaviszonyát. Utána jött az igazi feketeleves: amikor a rokkantsági ellátás hivatalos ügyeit intézte volna, kiderült, hogy hosszú éveken át becsaphatták: a nő ugyanis úgy tudta, hogy be van jelentve, hivatalosan foglalkoztatják, ennek megfelelően kapta meg a kilépő papírját is. Ezzel szemben, bár az elmúlt közel kilenc évben folyamatosan dolgozott, az utóbbi öt évben mindössze 59 napra volt bejelentve. Az asszonynak felbecsülhetetlen károkat okoztak: jelenleg nem jogosult a megváltozott munkaképességűek ellátására, nincs egészségbiztosítása, és bár 60 éves, az öregségi nyugdíjhoz a 40 év kötelező letöltött szolgálati időből évei fognak hiányozni, úgy, hogy egyébként az utóbbi közel egy évtizedben végig ugyanott dolgozott. Ráadásul nem is akárhol: egy olyan szociális feladatokat ellátó egyháznál, amelynek vezetői az elesettek támogatását választották valaha életfeladatuknak.

Milliárdos ingatlanvagyonnal gyarapodik tovább tatabányai családok nyomorán a „Szeviép-család” – Csinos céghálót találtunk az egykori vezér fia körül

Exkluzív 2022 május 25.
A Pesti TV Az Ügy című riportműsorában mutattuk be a tatabányai szellemtársasházat, amely tizenöt éve áll befejezetlenül. A huszonegy lakásos, a földszinten nagy irodaépületet is magába foglaló ingatlant sajátos konstrukcióban kezdték építeni 2004 után. A telektulajdonos, első számú építtető, a Környe és Vidéke Takarékszövetkezet ingatlanhasznosító cége, a Tak-Ing végelszámolás alatt áll; az építő Pólus Kft. 2007 óta felszámolás alatt; a lakásaikat előre kifizető tatabányai családok, összesen tizenöt károsult család a mai napig nem kapott vissza egy fillért sem. Közben tavaly év végén a félkész épület az egyik szeviépes érdekeltség kezébe került. A Szeviép-üggyel a PestiSrácok.hu az elmúlt években kiemelten foglalkozott; követjük a több száz kisvállalkozó csődjéért felelős, csődbűncselekménnyel vádolt milliárdosok ma is tartó büntetőperét. Megmutattuk, hogy a mai napig milyen luxusban élnek, és egy tényfeltáró cikksorozatban azt is, hogy a Szeviép csődeljárása előtt milyen elképesztő céghálót építettek fel a Szeviép-vezérek, amely cégekben immár egy-egy családtagjuk a tulajdonos. Ebben a tényfeltáró riportban azt mutatjuk meg, hogyan kerül a Szeviép-vezér B. Sándor fia Tatabányára, miként jutottak hozzá a tizenöt család anyagi megnyomorítását jelentő, milliárdos értékű ingatlanvagyonhoz, és azt is, hogy a tatabányai botrányban szereplő cég csak egy az újabb céghálóban. Körülbelül tíz milliárdos vagyont találtunk éppen csak, hogy „muzsikáló” cégekben, és mindez az egyik B.-fiú kezében fut össze.