Hamis szerződésekkel, azok fiktív tartalmára vonatkozó érveléssel, közokiratba foglalásával próbálta a bíróságot megtéveszteni Czeglédy Csaba, az ügyben a Nemzeti Nyomozó Iroda is vizsgálódik. Úgy tudjuk, hogy különösen nagy kárt okozó csalás kísérletének bűntette, valamint közokirat hamisítás miatt rendeltek el nyomozást, egyelőre ismeretlen tettes ellen. A PestiSrácok.hu birtokába került dokumentumok szerint az ügyben Czeglédy Csaba és annak cége, a Humán Operator Zrt. az érintett. A gyanú szerint hamis magánokiratok felhasználásával, a bíróságot megtévesztve igyekezett a szocialisták szombathelyi üdvöskéje 160 milliót megspórolni magának.
Már a Nemzeti Nyomozó Iroda is vizsgálja azt a visszaélést, amelyben érintett lehet Czeglédy Csaba cége, a Humán Operator Zrt. is – értesült a PestiSrácok.hu. Információink szerint a nyomozó iroda különösen nagy kárt okozó csalás kísérletének bűntette, valamint közokirat hamisítás miatt indított eljárást, ismeretlen tettes ellen. Az ORFK kommunikációs szolgálata csak a nyomozás tényét erősítette meg, melynek határidejét október 22-éig hosszabbította meg a rendőrség.
A portálunk birtokába került feljelentés szerint Tóbiás József tanácsadója, Gyurcsány, majd Vadai védőügyvédje, Szombathely egykori szocialista alpolgármestere mintegy 160 millió forinttal akarta megkárosítani üzlettársait, valamint a szerződésben feltüntetett üzletrész vételárat és annak törvényes kamatait is meg akarta spórolni. Czeglédy az elmúlt években diákszövetkezetek létrehozásában brillírozott, bár ezek tetemes adótartozással szűntek meg, a fiatal szocit pedig komoly adótartozások és adóproblémák miatt bűncselekmény elkövetésével is megvádolták, amiért néhány évvel ezelőtt egy felfüggesztett ítéletet is kapott. De ez sem tántorította el újabb cégalapítástól, így lett a Humán Operator Zrt. tulajdonosa, mely a későbbiekben, mint a diákszövetkezeteknek munkát biztosító vállalkozás tündökölt. Talán nem meglepő, hogy az utóbbi időben ezzel kapcsolatban is komoly botrány bontakozott ki.
Elfelejtettek vételárat fizetni
A Humán Operátor Zrt. 2007. január 10-én vásárolta meg a Magyar Apartman Kft. üzletrészeit, majd azt két hét múlva továbbértékesítette, azonban a vételárat elmulasztotta kifizetni. Ezért a Fővárosi Törvényszék Czeglédyt a felpereseket megillető üzletrész vételár és kamatai megfizetésére kötelezte. Az ítélet ellen fellebbezést nyújtottak be, ezt azonban a Fővárosi Ítélőtábla elutasította és jogerősen helyben hagyta a Fővárosi Törvényszék ítéletét. A Fővárosi Ítélőtábla indokolása irányította a figyelmet arra, hogy az elsőfokú bíróság előtti eljárásban több bűncselekmény is megvalósulhatott, amiben Czeglédynek nagy szerepe lehetett, hiszen ő csatolta azokat a dokumentumokat, amelyek valótlan adatokat tartalmaztak, egyebek mellett hamis kölcsönszerződést.
Kizárt, hogy dr. Czeglédy Csaba a 2007. január 10-én kelt üzletrész adásvételi szerződés megkötésekor ne emlékezett volna arra, hogy a szerződéskötést megelőző napokban a Magyar Apartman Kft. számára, a Monopoly Kft. közbeiktatásával további, közel százmillió forint tagi kölcsönt biztosított.
A tanúk vallomásaiból az is világossá vált, hogy ténylegesen nem kerülhetett sor a kölcsönszerződésben szereplő tagi kölcsön nyújtására, hiszen a jogi és természetes személyek ilyen magas összegű kölcsön nyújtására nem rendelkezhettek pénzügyi fedezettel.
A peres eljárásokban elmaradt a tagi kölcsön banki átutalása megtörténtének bizonyítása, elmaradt a kölcsön összegének banktól készpénzben történő felvétele és átadás-átvételének igazolása is. Minderre figyelemmel megalapozott az arra vonatkozó gyanú, hogy a csatolt kölcsönszerződés valótlan adatokat tartalmaz, tehát hamis.
Hamis szerződések, fiktív iratok a bírósági beadványok között
A Fővárosi Ítélőtáblának hamis tagi kölcsönszerződéseket és magánokiratokat mutattak be, azok fiktív tartalmára pedig a peres beadványokban folyamatosan hivatkoztak azért, hogy a tagi kölcsön rendelkezésre bocsátását a Fővárosi Ítélőtábla jogerős ítéletbe foglalja.
Az elkövető részéről az intellektuális közokirat hamisítás bűntett befejezetté vált azzal, hogy a tagi kölcsön folyósítására vonatkozó valótlan tény gondolati tartalmának közokiratba foglalását kérte a Fővárosi Ítélőtáblától, annak elfogadtatására és alátámasztására pedig hamis magánokiratokat használt fel.
A Humán Operátor Zrt. a Fővárosí Ítélőtáblához tehát hamis magánokiratot nyújtott be, amiben 203.097.272 Ft összegű tagi kölcsön és annak 14.603.835 Ft összegű kamatai szerepeltek. Ha ezt a bíróság bizonyító erejűnek fogadja el, akkor a Humán Operátor Zrt-vel szemben fennálló követelések mintegy 160 millió forint jogellenes csökkentésére került volna sor.
A Fővárosi Ítélőtábla – hamis magánokiraton nyugvó – hamis jogerős másodfokú ítélete önmagában alkalmas eszköz lett volna a felperesekkel szembeni jogtalan haszonszerzés megvalósítására, a felperesek megkárosítására. A hamis közokirat a felperesek Humán Operátor Zrt-vel szembeni vagyoni követelését jogellenesen csökkentette volna.
A Fővárosi Ítélőtábla ugyanakkor időben felismerte a tagi kölcsönszerződésekkel összefüggő hiányosságokat, így nem sikerült az a nagy értékű csalás, amit hamis iratok felhasználásával akartak megvalósítani.
PestiSrácok.hu, Fotó: PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS