Az állampárttal szemben létrejött Ellenzéki Kerekasztalból kinőtt pártok és politikusok győzelemre születtek, és 1989-ben, 1990-ben ott is volt az esély, hogy ez a győzelmi remény valóra váljon, de sajnos csak félig vált valóra, hogy megtörténjen a valódi rendszerváltás – jelentette ki a PestiSrácok.hu Polbeat című tegnapi adásában Kónya Imre, a Boross-kormány belügyminisztere, Antall József korábbi miniszterelnök kormányának parlamenti frakcióvezetője. Az MDF egykori alelnöke nyomatékosította, 1956 után az 1989-es időszak volt, amikor az egész világ előtt is megbecsülést szerzett magának az egész magyar nemzet. “Remélem egy későbbi nemzedéknek ez az 1989-es időszak is olyan kapaszkodó lesz, mint amilyen nekünk 1956 volt” – fogalmazott Kónya Imre.
Stefka István és Szarvas Szilveszter az internetes tv stream adásban Csurka Istvánról, Göncz Árpádról, Orbán Viktorról, a jelenlegi ellenzékről és az MDF sírját megásó Dávid Ibolyáról is kérdezte Kónya Imrét.
Göncz Árpád korábbi államfőről a korábbi belügyminiszter úgy vélekedett, az SZDSZ-es köztársasági elnök egyértelműen veszélyeztette az ország stabilitását. “Göncz Árpádnak reális esélye volt arra, hogy a ’89-ben közösen kialakított pártok felett álló, a nemzet egységét képviselő köztársasági elnök váljon belőle, de a gyakorlatban kiderült, hogy Göncz nem felelt meg ennek a pozíciónak. Göncz felnőhetett volna Szabad György akkori országgyűlési elnök és Antall József mellé, ő lehetett volna a nagy harmadik, de nem lett az. Göncz Árpád számos alkotmányellenes lépéstől sem riadt vissza, emlékezetes, hogy az államfő a törvényes kormánnyal szemben a törvénytelenül az országot megbénító taxisok mellé állt. Mindent elmond, hogy 1992. október 23-án Gönczöt az 56-os forradalmárok fütyülték ki, és nem az SZDSZ-es média által a köztudatban elültetett neonácik, szélsőjobboldaliak” – jelentette ki Kónya Imre.
Csurka István MDF-ből való kizárásával kapcsolatban a politikus elárulta, Csurka önmagát zárta ki az MDF-ből, mert nem akart békülni Antall Józseffel, és egyértelműen megtámadta a miniszterelnököt. “Az volt a kérdés, hogy Csurka, vagy Antall. A legutolsó pillanatig vártunk, nem volt mit tenni. Utólag úgy vélem, Antall és mi későn szabadultunk meg Csurkától, talán előbb kellett volna. Sajnos elkerülhetetlen volt a pártszakadás” – elevenítette fel Kónya Imre.
A PS-Polbeatben a politikus egyértelműsítette, a történelmi igazságtétel és a kommunista gyilkosok elszámoltatása, felelősségre vonása a rendszerváltás után az akkori parlamenti ellenzék miatt maradt el. Orbán Viktor és Antall József kapcsolatáról kiemelte, tanár-diák viszony volt a két politikus között, Antall kedvelte a fiatal és remek eszű Orbánt és a “fideszes fiúkat”.
Kónya Imrével a jelenlegi ellenzékről is beszélgetett Stefka István és Szarvas Szilveszter. A Boross-kormány belügyminisztere azt üzente a baloldalnak és a jelenlegi ellenzéknek, hogy “erősebb lenne az ország, ha az ország javára együtt tudnának cselekedni a különböző politikai pártok, és hiba hogy az ellenzékből hiányzik a nemzeti együttműködési készség.” “Azért nem tudnak egyről a kettőre jutni az ellenzéki pártok, mert nincs támogatottsága” – húzta alá Kónya Imre.
Nézze meg a teljes beszélgetést!
Facebook
Twitter
YouTube
RSS