Pesti Srácok

Geert Wilders szerint az európai államok példát vehetnének Magyarországról

null

A demokrácia és a nemzeti identitás kéz a kézben jár a nemzetállamisággal, amit az Európai Unió szép lassan térdre kényszerít – mondta a Magyar Időknek adott interjúban a holland Szabadságpárt (PVV) bevándorlóellenes nézeteiről ismert vezére. Geert Wilders szerint az európai államok példát vehetnének rólunk, mert az október 2-ai kvótareferendumon született eredménnyel ellenálltunk Brüsszel nyomásának. Úgy látja, a magyarok más európai országgal ellentétben tudják, hogy kicsodák, míg legtöbbjük szinte az identitásáról is megfeledkezett.

Jó látni, hogy vannak, akik szembe mennek az árral, fogalmazott Geert Wilders a Magyar időknek. Véleménye szerint "a népszavazás a legjobb eszköz, hogy az EU-n belül megpróbáljunk visszanyerni a szuverenitásunkból." A holland Szabadságpárt vezetője hangsúlyozta,

"Ha az otthonunkban nem dönthetünk arról, hogy kiket látunk vendégül, és a vendégek mikor távozzanak, valójában nincs is otthonunk", mondta a politikus, aki biztos benne, hogy "az Európai Unió és az eurózóna csillaga leáldozott."

PestiSracok facebook image

Bármennyire elfogadó és sokszínű is a holland társadalom, mindez hiába, ha "az iszlám és a demokrácia, illetve az iszlám és a szabadság nem fér meg egymás mellett." Az iszlám nem integrálódik vagy asszimilálódik, hanem dominál és elfojt. Mint mondta, gondolhatnak bármit a magyar kormányról vagy Orbán Viktorról, ő legalább ki meri mondani, hogy a magyar identitás alapja a kereszténység. Az egykori Kelet-Európa azért tiltakozik, mert felismerte a veszélyt: ők már találkoztak a totalitarizmussal a szovjet elnyomás idején. A nyugat csak most ismerkedik vele, így bizonyos értelemben

- élt a hasonlattal.

Véleménye szerint a holland kormány gyenge, mert visszaengedi az országba a terroristákat, ahelyett, hogy bebörtönözné őket. A titkosszolgálatnak pedig nincsenek meg az eszközei arra, hogy ennyi embert meg tudjanak, figyeli. Szerinte bevándorlás tekintetében a java még hátra van, ahogy fogalmaz „még nem láttunk semmi”, utalt Afrika demográfiai adataira. Szerinte Angela Merkel azzal, hogy a „Wir schaffen das-t" hangoztatta, gyakorlatilag kulturális öngyilkosságra szólított fel. De úgy látja, az európaiak ébredeznek, elég csak Hollandiára, Franciaországra, Belgiumra, Ausztriára vagy Magyarországra gondolni.

Lassan Hollandia egésze egy, no-go zónává válik – mondja Geert Wilders. Rengeteg problémájuk van például a marokkói fiatalokkal, akiknek a hatvan százaléka legalább egyszer már rendőrkézre került. Vannak az országnak olyan kerületei, ahol nem élnek hollandok, közvetetten vagy közvetlenül a saría érvényesül, a ramadán idején pedig akár meg is verhetik a rövid szoknyát viselő nőket.

Hollandiának csak tavaly kétmilliárd euróba került migrációs válság. Minden menedékkérő után évi 36 ezer eurót kell fizetni – mondta.

Geert Wilders pártja választási programját a deiszlamizáció fogalom köré építette. Ha megnyeri a jövő márciusi parlamenti választást, akkor első dolga lesz megszabadulni a kulturális relativizmustól, és meghatározni, hogy "kik is ők". Ami biztos, hogy nem egy iszlám ország, ezért véget kell vetni Hollandia iszlamizációjának és annak, hogy még több bevándorló érkezzen az országba. Mint mondja, akik már az országban élnek maradhatnak, de amint elkezdenek a saría alapján élni vagy a nőkkel erőszakoskodni, meg kell fosztanunk őket a holland állampolgárságtól, és ki kell utasítanunk őket az országból. Szerinte nem lenne szabad iszlám iskolákat sem nyitni, ahol csak a gyűlöletre tanítják a fiatalokat.

Pártja egyébként „Nexit párti”. Szerinte, ha Hollandia távozna az Európai Unióból, az sokat lendíteni a gazdasági helyzeten, hiszen végeztek egy tanulmányt, amely szerint 15 évvel a kilépés után 10 százalékkal nőne az ország gazdasága.

Forrás: Magyar Idők , fotó: karpatinfo.net

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.