Pesti Srácok

Előzetesben a korrupcióval gyanúsított ügyész és NAV-os bűntársai

Előzetesben a korrupcióval gyanúsított ügyész és NAV-os bűntársai

Harminc napra elrendelte csütörtökön a Fővárosi Törvényszék Katonai Tanácsa annak az ügyésznek, három NAV-osnak és egy civil társuknak az előzetes letartóztatását, akik a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) gyanúja szerint információkkal segítettek bűnözőket anyagi ellenszolgáltatásért cserébe. A bíróság indokolása szerint azért volt elengedhetetlen a kényszerintézkedés elrendelése, mert fennáll a tanúk befolyásolásának, bizonyítékok elrejtésének, illetve megsemmisítésének, valamint a szökésnek a veszélye. A gyanú szerint az elkövetett bűncselekményekért az előzetesbe helyezettek akár 16 év börtönbüntetésre is számíthatnak. Mivel a gyanúsítottak fellebbezést nyújtottak be a törvényszék döntése ellen, az előzeteseket elrendelő határozat egyelőre nem jogerős.

Az ismert debreceni ügyész, T. Ferenc mellett három magas rangú NAV-ost (köztük T. Ferenc feleségét) gyanúsítanak azzal, hogy több tízmilliós összegekért cserébe bűnügyi információkat szivárogtattak ki bűnözőknek. T. és társaik azoknak segítettek pénzért, akik ellen már folyamatban volt büntetőeljárás, vagy már a hatóságok látókörébe kerültek. Mint arról szerdán portálunk is beszámolt, a Központi Nyomozó Főügyészség munkatársai tizennégy helyszínen tartottak kedden házkutatást, ahol számos bizonyítékot foglaltak le. Hat személyt gyanúsítottként hallgattak ki, ám közülük csak öt embert vettek őrizetbe, ugyanis az egyik bűntársuk, egy ügyvéd szabadlábon védekezhet, így feltételezhető, hogy a jogász együttműködő gyanúsítottként segíti a KNYF nyomozását.

Elrendelték T. Ferenc és társai előzetes letartóztatását. A döntés nem jogerős. Fotó: Horváth Péter Gyula/PS

Az őrizetbe vett ügyész és a NAV munkatársai a gyanúsítotti kihallgatásuk során panasszal éltek a gyanúsítás ellen, és nem tettek vallomást, azt egyedül a civilként érintett gyanúsított tett. Az ügynek eddig összesen kilenc gyanúsítottja (közülük négyen a vesztegetők a gyanú szerint) van. Arról az Index írt még szerdán, hogy ügyészként T. Ferenc kábítószeres vonalon dolgozott a Debreceni Járási Ügyészségen, ebben a témában több fórumot is tartott. Egyszer például egy debreceni iskolában a dizájnerdrogokról és az azokat áruló bűnözői körökről beszélt. Ügyészként T. nyomozásokat is irányíthatott.

PestiSracok facebook image

Fotó: Horváth Péter Gyula/PS

Ajánljuk még

Tusk országa kissé szovjet, kicsit Észak-Korea, de legalább jogállam – Varga Etele és Huth Gergely a Politikai Pankrációban vitatta meg a világ helyzetét (videó)

Ps TV 2024 január 12.
2024 izgalmas évnek ígérkezik a globális politikai színtéren, és ez alól Magyarország sem kivétel. Huth Gergely, a PestiSrácok főszerkesztője és Varga Etele szabadúszó újságíró egy élénk és mélyreható vitában feszegették a közelgő változások és politikai mozgások lehetséges hatásait. Többek között a 2024-es választások globális jelentőségéről, Orbán Viktor lehetséges utódjáról és a Fidesz jövőjéről, valamint Lengyelország aktuális politikai helyzetről is beszélgettek. A adás több szempontból is kiemelkedő, mivel nemcsak az aktuális politikai tendenciákat tárja fel, hanem rámutat arra is, hogy ezek a hullámok miként formálják Magyarország és a régió jövőjét. Nézzétek meg a teljes beszélgetést!

Egy provokátor belef*sott Magyar Péter nadrágjába? (videó)

Ps TV 2024 június 26.
Amikor azt hinné az ember, hogy naprakész lehet Magyar Péter ámokfutásával kapcsolatban, a mester lapot húz a 21-re. Egészen elképesztő, hogy politikus politikai tevékenység nélkül ilyen szinten a figyelem középpontjába tud kerülni, és még ezt is elnézik neki a hívei. Az sem zavarja őket, hogy Magyar Péter, a belpesti messiás a fojtófogásban lett kivezetve egy buliból. Ha azt mondja, hogy (ez is) a Fidesz műve, elhiszik neki… mert el akarják hinni. Közben pedig fennhangon üvöltik, hogy a Fidesz csak "sorosozik"... De Magyar Péter mellett szó volt még a fociról, a szőrös csajokról és a XII. kerületi turulról, amit az új polgármester a megválasztását követően azonnal el akar vitetni.

Krisztus tudta, hogy kereszthalál vár rá, mégis bevállalta értünk – Zila Gábor a Grundban

Ps TV 2024 március 31.
A Grund húsvétvasárnapi adásában Hoppál Hunor vendége Zila Gábor, a Református Közéleti és Kulturális Alapítvány ügyvezetője volt, a témát pedig az ünnep aktualitása adta. Miért tartják a húsvétot a kereszténység egyik, ha nem a legfontosabb ünnepének? Milyen előnye származik a ma emberének Jézus kereszthalálából? Mi az emberiség válságának fő oka? A műsorban ezeken kívül felmerült még Scorsese Krisztus utolsó megkísértése című alkotásának jelentősége, a kulturális szekularizáció vallási kockázata, és Jézus posztmodern eltorzításának következménye, valamint szóba került a református egyház húsvéti készülődése is.