Pesti Srácok

A nemzetközi pénzügyi körök jóval a rendszerváltás előtt kiegyeztek a kommunistákkal – Borvendég, Dézsy és Mező a Polbeatben (videó)

A rendszerváltás kívülről jött, a hidegháború és a kommunizmus addig maradhatott fenn, amíg a világ pénzügyi elitje kellő mennyiségű pénzt tudott kiszivattyúzni a szocialista blokkból – állapította meg Borvendég Zsuzsanna történész a legutóbbi Polbeatben, ahol Dézsy Zoltán filmrendezővel és Mező Gábor kutatóval, A hálózat című rovatunk szerzőjével Huth Gergely arról beszélgetett, mennyire volt irányított és előre kitervelt a harminc évvel ezelőtti rendszerváltás. Borvendég azt is hozzátette: a rendszerváltás során kifosztották az országot és lealjasították a magyar politikai életet, ezért okozott Magyarországon több millió embernek olyan brutális egzisztenciális és morális traumát az átmenet két évtizede. Dézsy Zoltán és Mező Gábor egyetértett abban, hogy a kommunista nómenklatúra és külföldi megbízóik nem tudták volna ilyen aljas módon és ilyen sikeresen eltulajdonítani a nemzeti vagyont, ha nem állt volna rendelkezésükre már a Kádár-korszakban az Aczél György által felépített álellenzék, majd az álrendszerváltó média, amely propagandát gyártott mindehhez. Ettől függetlenül 1990-ben Magyarországon szabad választást tartottak, és bár folyamatos manipulációktól áthatva, de létrejött a szólásszabadság. Ezt valóban meg lehet ünnepelni, mint ahogyan ünnepelni kell a valódi rendszerváltókat és az akkori bátor politikusokat is.

Ez is hungarikum: a kapitalizmust és az ellenzéki sajtót is a komcsik építették a rendszerváltáskor

A Polbeatból kiderült: azóta, hogy végre nemcsak a pártállam volt belügyesei és az SZDSZ felkent kutatói turkálhatnak a megmaradt állambiztonsági és pártiratok között, hanem minden felkészült szakember és műkedvelő, egészen elképesztő dolgok derülnek ki a rendszerváltásról. Arról, hogy a kommunista elit hogyan mentette át magát az újvilágba az általuk csak "modellváltásként" emlegetett folyamat során, itt, a PestiSrácok.hu-n szenzációval felérő írásokat olvashattak Mező Gábor tollából A hálózat című rovatunkban, vagy például Dézsy Zoltán filmrendező a pártvagyon lenyúlását feltáró riportjainak sorában. Hasonlóan izgalmas lelepleződéseknek lehettünk tanúi Borvendég Zsuzsanna történész nálunk is sokat idézett könyveit olvasva.

A témában vasárnap jelent meg Mező Gábor legfrissebb cikke, A Hálózat nagy trükkje: A lázadó Kaput az állambiztonság cége adta ki – a média lenyúlásának története (4.) címmel, Dézsy Zoltán pedig az állampárt Kossuth Könyvkiadójának és értékes ingatlanának lenyúlását írta meg pénteken A Kossuth Kiadó lenyúlása – A szocik maguknak csináltak kapitalizmust a rendszerváltás idején címmel. Borvendég Zsuzsanna a PestiSrácok.hu tavaly novemberi Modellváltás '89 - Tetszettünk volna...? című történelmi fesztiválján tartott előadásáról pedig ITTtudósítottunk.

PestiSracok facebook image

Polbeat minden kedden este 19 órakor élőben közvetítve a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőből (Budapest, II. kerület, Bem rakpart 53., a Margit híd budai hídfőjénél).

Készítette: Ragács András és Susánszky Mátyás Pál/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.