Pesti Srácok

A dunaújvárosi füsttől fuldoklik Pintér Tamás, miközben Gyurcsány bábjaként azokhoz dörgölőzik, akik a helyzetet előidézték

A dunaújvárosi füsttől fuldoklik Pintér Tamás, miközben Gyurcsány bábjaként azokhoz dörgölőzik, akik a helyzetet előidézték

A Dunaferr dolgozóiért aggódik álságosan, miközben a Vasmű elkótyavetyélőinek kegyeit keresi a dunaújvárosi polgármesterségre pályázó Pintér Tamás, aki pártja, a Jobbik bevett kommunikációjának megfelelően ellenfeleire keni a saját bűneit. A honatyát hivatalos, országgyűlési e-mail-címén kérdeztük meg, hogy mit tett eddig a Vasmű környezetszennyezésének csökkentése érdekében; válaszát cikkünk végén közöljük. Pintér most annak a Gyurcsánynak a kottáját fújja, akinek a közéletből eltakarításáért pártja egykor létrejött. Gyurcsány Ferenc puccsal jutott hatalomra egykor, majd elvtársai puccsal távolították el a kormányfői pozícióból, ami őt öriharira sarkallta a baloldallal szemben. Ezért verte/veri szét a magyarországi baloldalt, azt a baloldalt, amelybe a Ballik Jobbik most oly kéjesen igyekszik integrálódni. Épeszű embernek nem lehet kétsége afelől, hogy Gyurcsány Ferenc bosszút fog állni azért, amiért a győri jobbikosok feladták az ottani moslékkoalíciót; ez a bosszú érintené Pintér Tamást is, ha valamilyen szerencsétlen csillagkonstellációnak köszönhetően ő lenne Dunaújváros következő polgármestere. És hogy kik innák meg ennek a levét? Természetesen a dunaújvárosiak.

Bár látszólag a Dunaferr dolgozóiért aggódik, a valóságban a Vasmű menedzsmentjének érdekeit szolgálja Pintér Tamás, a Jobbik országgyűlési képviselője. A PestiSrácok.hu emailben kérte a honatyát, hogy számoljon be azokról az általa kezdeményezett intézkedésekről, amelyekkel a dunaújvárosiakat, illetve a környékbelieket érintő légszennyezettség csökkentése érdekében kezdeményezett; válaszát alább közöljük. Pintér Tamás ugyan elkövetett néhány erőtlen hozzászólást a témában az Országgyűlésben, ám szavait nem követték tettek; mondandóját akkor is inkább arra igyekezett kihegyezni, hogy a légszennyezettségről – szerinte – a jelenlegi fideszes városvezetés tehet. A regnáló polgármester, Cserna Gábor kihívója azt a tényt ugyanakkor gondosan igyekezett titokban tartani, hogy épp ő kötött választási szövetséget azokkal az egykori baloldali politikusokkal, aki volt döntéshozókként – Dunaújváros érdekeivel ellentétesen – szavazataikkal hozzájárultak ahhoz, hogy a Gyurcsány, majd a Bajnai-kormányok üveggyöngyökért elkótyavetyélhessék a Vasműt. Azok az emberek teremtettek olyan helyzetet, amely előidézhette azt, hogy a Dunaferrt megvásároló konzorciumnak szinte semmilyen kötelezettsége nem keletkezett a privatizáció utáni időkben a környezetvédelmi beruházásokra. Ez eredményezte azt, hogy a nem kellően szigorú jogszabályok miatt a cég vezetésének ma sem az áll érdekében, hogy csökkentse az üzemből kikerülő káros anyagok mennyiségét, mert egyszerűbb és olcsóbb kifizetni a rendszeresen kiszabott környezetvédelmi bírságokat.

Gyurcsány bosszút fog állni a Jobbikon

A Vasmű elherdálását segítő egykori döntéshozók, Szántó Péter és Tóth Kálmán képviselőjelöltekként igyekeznek most visszakapaszkodni a hatalomba, természetesen hiperszuperfüggetlenként; a hiperszuperfüggetlen masírozáshoz – ahogy Magyarországon jelenleg mindenütt – Gyurcsány Ferenc adja a ritmust. Így van ez Dunaújvárosban, ahol a kótyavetye jogi előkészítője, Tóth István volt jegyző a Rajta Újváros nevű ellenzéki alakulat ikonja, aki mindjárt a szabadcsapat júniusi megalakulásakor hitet tett Gyurcsány Ferenc karmestersége mellett. Ezeknek az embereknek a büszkén vállalt szövetségese most Pintér Tamás, akinek a pártja egykor azért jött létre, hogy Gyurcsányt és a bandáját végleg eltakarítsák a közéletből, jelenleg pedig ott dorombol a bukott miniszterelnök ölében. Gyurcsány Ferenc puccsal jutott hatalomra egykor, majd elvtársai puccsal távolították el a kormányfői pozícióból, ami őt öriharira sarkallta a baloldallal szemben. Ezért verte/veri szét a magyarországi baloldalt, azt a baloldalt, amelybe a Ballik Jobbik most oly kéjesen igyekszik integrálódni. Ezt a minden hitelét elveszített, minden hitét, elvét feladó Jobbikot képviseli Pintér Tamás, hogy Gyurcsány kedvében járjon. Épeszű embernek nem lehet kétsége afelől, hogy Gyurcsány Ferenc bosszút fog állni azért, amiért a győri jobbikosok feladták az ottani moslékkoalíciót; ez a bosszú érintené Pintér Tamást is, ha valamilyen szerencsétlen csillagkonstellációnak köszönhetően ő lenne Dunaújváros következő polgármestere. És hogy kik innák meg ennek a levét? Természetesen a dunaújvárosiak.

PestiSracok facebook image

Pintér Tamás nem küldetést teljesít, hanem Gyurcsánynak akarja megszerezni Dunaújvárost

Pintér Tamás a bértárgyalások lázában elkövetett hangoskodáson kívül semmit nem tett sem a Vasmű dolgozóiért, sem a dunaújvárosiakért, sem a választókörzetében élőkért; ha lett volna ilyen szándéka, akkor ellátogat hozzájuk, megkérdezi őket, de nyilván kényelmesebb, ha inkább valóságshow-szereplőkkel kényezteti magát Budapesten. Innentől talán érthető, hogy a honatya miért az RTL Klubot, nem pedig az illetékes hatóságokat riadóztatja, amikor habzik a Duna. Ha Pintér Tamásnak fontos lenne a választópolgárok egészsége, akkor tehetett volna annál többet is, hogy a fideszes politikusokra fogja a kialakult helyzetet, miközben a kialakult helyzet előidézőihez dörgölőzik. Ha Pintér Tamás adna legalább a látszatra, akkor nem olyan ember vezetné az önkormányzati kampányát, aki konkrétan anyagi függőségi viszonyban van a Dunaferr vezetésével, vagyis onnan fizetik. Ha esetleg ismerős a képlet, az azért lehet, mert Pintér blogját egy másik nagy cég, a Hankook pénzelte, amíg egy bizonyos PestiSrácok.hu fel nem hívta erre a menedzsment figyelmét. Komolyan veszi-e innentől bárki, hogy a Dunaferr közvetett támogatását élvező Pintér Tamás jó levegőt, tiszta vizet és persze tündöklő fényt hoz majd Dunaújvárosba? Pintér Tamás azért kell Gyurcsánynak, hogy megkaparinthasson egy megyei jogú várost; utána biztosan megpuccsolná polgármesterét, és a sajátját ültetné a helyébe. Dunaújváros ennél többet érdemel.

Rövid interjú Pintér Tamással

Ön országgyűlési képviselőként milyen intézkedéseket tett annak érdekében, hogy csökkenteni lehessen a Vasmű által kibocsátott, a dunaújvárosiakat, illetve a környékbelieket érintő szennyezés csökkentése érdekében?

Egy város légszennyezettségének csökkentését az önkormányzat és az érintett nagyvállalat oldhatják meg közösen, olyan megoldásokat keresve, mely mindkét félnek jó. Tudomásom szerint a Vasműnek volt erre megoldási javaslata, de az alkalmatlan városvezetés nem kívánt sem egyeztetni erről, sem érdemben lépni. Bízom benne, hogy a vasárnapi választáson ez is eszükbe jut a dunaújvárosiaknak és egy olyan kompetens városvezetést választanak, mely képes megtalálni a közös hangot, együttműködni a nagyvállalatokkal - így a Vasművel is - hiszen ez szolgálja nemcsak a vasműsök, de a városlakók érdekeit is.

Milyen kapcsolatban áll Ön a Dunaferr vezetőségével?

Én a vasműben dolgozókkal ápolok jó viszonyt, szívemen viselve a munkások sorsát, ahogy azt a parlamentben nem egyszer bizonyítottam már.

Nem tartja aggályosnak azt, hogy az Ön kampánycsapatának tagja, Varga Richárd anyagi függőségi viszonyban van a Dunaferrel?

Tudomásom szerint Varga Richárd nincs és nem is volt soha függőségi viszonyban a Dunaferrel.

Fotó: PS

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.