Pesti Srácok

Itt vannak a fotók az SZFE "karneváljáról" – a műanyagszalagos forradalmárok egyre furábbak

Itt vannak a fotók az SZFE "karneváljáról" – a műanyagszalagos forradalmárok egyre furábbak

Gigatüntetésként harangozták be, végül néhány százan vettek részt az SZFE piros-fehér csíkos műanyagszalagos forradalmárjai által meghirdetett karneválon vasárnap. Az sajnos nem derült ki egyértelműen, hogy az egészségügyi sétaként is értékelhető megmozdulásnak végül mi volt a célja, portálunk kérdésére ugyanis senki nem kívánt – vagy nem tudott – válaszolni. Az eseményt hirdető független-objektív médiaértesülésekre hagyatkozva vélhetően azért indultak el óriásbábokkal a Hősök teréről a Vas utcáig, mert így kívánták felhívni a figyelmet arra, hogy tanszabadságot követelnek és nem hagyják, hogy ellopják tőlük a kultúrát – jelentsen ez bármit is. A valóban szürreális demonstráción a PestiTV stábja is forgatott, az ott készült videós összeállítással holnap jelentkezünk. Addig azonban érdemes megnézni kollégánk, Horváth Péter Gyula fotóit a szalagforradalmárok karneváli különítményéről, akik igazi művészként láthatóan azt sem tudták, éppen milyen szerepben vannak jelen az eseményen.

Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Karnevált szerveztek az SZFE autonómiájáért 2-HPGy
Karnevált szerveztek az SZFE autonómiájáért 3-HPGy
Karnevált szerveztek az SZFE autonómiájáért 5-HPGy
Karnevált szerveztek az SZFE autonómiájáért 6-HPGy
Karnevált szerveztek az SZFE autonómiájáért 7-HPGy
Karnevált szerveztek az SZFE autonómiájáért 9-HPGy
Karnevált szerveztek az SZFE autonómiájáért 10-HPGy
Karnevált szerveztek az SZFE autonómiájáért 11-HPGy
Karnevált szerveztek az SZFE autonómiájáért 12-HPGy
Karnevált szerveztek az SZFE autonómiájáért 20-HPGy
Karnevált szerveztek az SZFE autonómiájáért 21-HPGy
Karnevált szerveztek az SZFE autonómiájáért 23-HPGy
Karnevált szerveztek az SZFE autonómiájáért 25-HPGy
Karnevált szerveztek az SZFE autonómiájáért 27-HPGy
Karnevált szerveztek az SZFE autonómiájáért 28-HPGy
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!