Pesti Srácok

Fegyőr minden nyugdíjast boldoggá tenne, Karigeri szerint őket nem a beszéd, hanem a tettek jellemzik – Junghausz Rajmund a Karanténvlogban

Péntek este 20 órakor minden alkalommal bekeményítünk a Pesti TV-n és szókimondó hangnemben tárgyaljuk ki a hét legfontosabb és legmeghökkentőbb eseményeit. Szabó Gergő és állandó vendégei, Dezse Balázs és Szalai Szilárd az újbudai önkormányzat fideszes képviselőjével, Junghausz Rajmunddal beszélgetett a DK-s karmok közé keveredett XI. kerületről. Természetesen nem maradhatott ki a szórásból Karácsony Gergely Föld napján elkövetett érzékenyítése, amikor a főpolgármester többek között arról beszélt könnyfakasztó hangnemben, hogy számukra a tettek a fontosak, nem a szavak. Utóbbiakból már láttunk eleget, tettekből azonban egyelőre csak annyiban merült ki a baloldali városvezetés tevékenysége, hogy kiosztották a pozíciókat egymás között és azóta siránkoznak, mutogatnak, de legalább Gyurcsány talpnyalói zsíros állásokhoz juthattak. A Karanténvlog semmiképpen sem hagyta volna ki péntek esti műsorából Czeglédy Csaba és Varju László áldozati fetrengését sem, ahogy a DK ötvenes éveket idéző, egyházellenes és hazug méregkampányát sem, de szót ejtettünk a Momentum örök életet ígérő újabb kamupropagandájáról is. Végül az erős idegzetűek ismét találkozhattak Gurmai Zitával, az MSZP egyik agytrösztje ugyanis újból megörvendeztetett bennünket néhány komoly és magvas gondolattal.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!