Pesti Srácok

Magyarország bebizonyította, hogy jó helyszín, fontos állomás - Erdő Péter bíboros az eucharisztikus kongresszusról

Magyarország bebizonyította, hogy jó helyszín, fontos állomás - Erdő Péter bíboros az eucharisztikus kongresszusról

"Magyarország bebizonyította, hogy jó helyszín, fontos állomás" - fogalmazott portálunknak Erdő Péter bíboros, érsek az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus (NEK) záró sajtótájékoztatóján, ahol köszöntőjében kiemelte, "hosszú ideig élhetünk a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus (NEK) élményéből". Hangsúlyozta, a kongresszus legfontosabb tapasztalata, hogy bár rengeteg ember fáradozott érte, "mégsem emberi munka eredménye volt,"

Erdő Péter a sajtótájékoztatón kiemelte: sok minden megmarad a kongresszus után, több műfajban, az irodalom, a zene, a képzőművészet területén is születtek új alkotások, például a roma mise vagy a Budapest klezmer mise, és megmaradnak a miseruhák, az ötvösmunkák.

–fogalmazott a bíboros.

PestiSracok facebook image

Magyarország méltó helyszínnek bizonyult

"Az egész hét úgy eltelt, mint egy pillanat. Ezzel együtt a Kossuth téri, Bartolomeosz pátriárka beszéde utáni szentmise és a körmenet, ez volt számomra egy nagyon nagy élmény, ahogy megtapasztalhattam, milyen sokan is jöttek el" – idézte fel a budapesti 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus legszebb pillanatait Erdő Péter. A bíboros kérdésünkre arra is kitért a pártiátka látogatásának lehetséges jövőbeni eredményével kapcsolatban, hogy a keleti és nyugati egyházak közeledése hosszú folyamat. Mint kiemelte, Bartolomeosz már húsz évvel ezelőtt itt volt Budapesten azért, hogy Szent Istvánt szentté avassa az ortodoxia számára. Erdő Péter hozzátette, ő maga magyar egyházfőként 2003-ban ennek a folyamatnak a részeként vitt Szent István ereklyét a mostani moszkvai pátriárka elődjének, aki azt rögtön megcsókolva beemelte a kiemelt ereklyék sorába.

-fogalmazott.

Derűs, szelíd közösség Budapest utcáin

Erdő Péter a sajtótájékoztatón arról beszélt, a kongresszus célja, hogy "megérezzük a világban működő Isten ellenállhatatlan, szelíd erejét".

–mondta a bíboros, megjegyezve, hogy Ferenc pápát is meglepte, hogy ilyen örömmel fogadták Budapesten. Zsuffa Tünde, a NEK sajtófőnöke ismertette: a kongresszus idején Magyarország 83 ország zarándokait látta vendégül.

A rendezvénysorozat kiemelt eseményeinek helyet adó Hősök terén kétezer négyzetméternél is nagyobb színpad épült fel, az összes lelátó és színpad mérete meghaladta az ötezer négyzetmétert, a helyszíneken 19 ezer széket használtak. Kétezer-ötszáz önkéntes, köztük hatszáz cserkész összesen 75 ezer órát dolgozott. Az önkéntesek átlagéletkora 33 év volt, a legidősebb segítő egy 82 éves felvidéki asszony volt, akinek a szülei az 1938-as eucharisztikus világkongresszuson ismerkedtek meg. A kongresszusra hatszáz újságíró, fotós regisztrált, a világ mintegy 250 országában közvetítették élőben a nyitó, a záró szentmisét, valamint a gyertyás körmenet egy-egy részletét.

–sorolta a NEK sajtófőnöke. Zsuffa Tünde közölte: ahogy az előző, cebui kongresszus után árvaházat hoztak létre a szervezők, úgy a budapesti kongresszus után egy segítő hálózatot. A www.bizdramagad.hu oldalon miden élethelyzet jellemző problémáira, így párválasztásra, függőségre, a gyermeknevelés nehézségeire, házassági krízisre, magányra, demenciára kínálnak segítséget az egyház által ajánlott szakemberek.

Forrás: MTI/peszisracok.hu; Fotó: MTI/Kovács Attila

Ajánljuk még

Milliárdos ingatlanvagyonnal gyarapodik tovább tatabányai családok nyomorán a „Szeviép-család” – Csinos céghálót találtunk az egykori vezér fia körül

Exkluzív 2022 május 25.
A Pesti TV Az Ügy című riportműsorában mutattuk be a tatabányai szellemtársasházat, amely tizenöt éve áll befejezetlenül. A huszonegy lakásos, a földszinten nagy irodaépületet is magába foglaló ingatlant sajátos konstrukcióban kezdték építeni 2004 után. A telektulajdonos, első számú építtető, a Környe és Vidéke Takarékszövetkezet ingatlanhasznosító cége, a Tak-Ing végelszámolás alatt áll; az építő Pólus Kft. 2007 óta felszámolás alatt; a lakásaikat előre kifizető tatabányai családok, összesen tizenöt károsult család a mai napig nem kapott vissza egy fillért sem. Közben tavaly év végén a félkész épület az egyik szeviépes érdekeltség kezébe került. A Szeviép-üggyel a PestiSrácok.hu az elmúlt években kiemelten foglalkozott; követjük a több száz kisvállalkozó csődjéért felelős, csődbűncselekménnyel vádolt milliárdosok ma is tartó büntetőperét. Megmutattuk, hogy a mai napig milyen luxusban élnek, és egy tényfeltáró cikksorozatban azt is, hogy a Szeviép csődeljárása előtt milyen elképesztő céghálót építettek fel a Szeviép-vezérek, amely cégekben immár egy-egy családtagjuk a tulajdonos. Ebben a tényfeltáró riportban azt mutatjuk meg, hogyan kerül a Szeviép-vezér B. Sándor fia Tatabányára, miként jutottak hozzá a tizenöt család anyagi megnyomorítását jelentő, milliárdos értékű ingatlanvagyonhoz, és azt is, hogy a tatabányai botrányban szereplő cég csak egy az újabb céghálóban. Körülbelül tíz milliárdos vagyont találtunk éppen csak, hogy „muzsikáló” cégekben, és mindez az egyik B.-fiú kezében fut össze.

Vasárnapi autóbusz-szerencsétlenség: voltak már problémák a szervezőkhöz köthető utak körül

Exkluzív 2021 augusztus 17.
Nem először került a sajtóhírekbe és a figyelem középpontjába az az utazásszervező cég, amelynek bérelt autóbusza vasárnap hajnalban 8 ember halálát okozó balesetet szenvedett az M7-es autópályán – tudta meg a PestiSrácok.hu. 2019-ben több sajtóorgánum is beszámolt róla, hogy magyar egyetemisták franciaországi síútja vált tortúrává, miután a magyar utazásszervezők hibás műszaki állapotú, román buszokkal vágtak neki a több ezer kilométeres útnak, végül az utasok egy része saját költségére, önállóan utazott haza. Majd még kártérítést sem kaptak. A "Suli Sí" szervezőcsapat és a hétvégi szerencsétlenségben érintett Rolitúra gyakorlatilag azonos céges hátteret mutat. Az Index és az Origo korábbi cikkei szerint az utakat szervező vállalkozók korábbi utazási irodáit többször megbüntették; volt olyan iroda, amely éveken át engedélyek nélkül hirdetett utakat.