Pesti Srácok

Az újkommunisták számára a vallás, kereszténység és a nemzet még mindig szitokszó – Soltész Miklós államtitkár a Karanténvlogban

Eltelt egy újabb év, ismét itt a Karanténvlog, és hiába próbáltunk tiszta lappal nyitni, az ellenzék már január elején gondoskodott arról, hogy megmaradjunk a szokásos attitűdünknél: dühöngve röhögtünk egyet. Ebben Szabó Gergő és állandó vendégei, Szalai Szilárd és Dezse Balázs nagy segítséget kapott Soltész Miklóstól, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárától. Az ellenzék közös szeánszot rendezett január elején, ahol a kínlódó népszavazásukat igyekeztek népszerűsíteni, amely szerintük a kormányváltás előszobája. A választás évét is eltévesztő Dobrev és Karácsony csupán a szélsőbaloldali mantrában jeleskedtek, de Soltész Miklós rámutatott egyéb hiányosságaikra is. A műsorban szerepet kapott a nagy csapaton kívül Bangóné Borbély Ildikó is, a szocialisták nagy gyűlölködője, aki a határon túli magyarok ellen hergelt már 2004-ben is, most pedig a kormány családpolitikáját támadta. Szóba került a régi és új kommunisták által már évtizedek óta hangoztatott aljas toposz is, miszerint a vallás elavult dolog, az egyházak csupán néhány idős embert vonzanak, erre pedig a csattanós választ adtak a műsor résztvevői, akik együtt nézték meg a 2021-es adventi flashmob egyik részletét, ahol számtalan fiatal énekelt együtt a Mátyás-templomnál. A kommunisták számára láthatóan minden maradt a régiben, a nemzet, a kereszténység csupán szitokszó, a rombolásban élik ki magukat, máshoz nem értenek.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!