Pesti Srácok

Rágalmazás!!! – Ritkán fordul elő, hogy a Belügyminisztérium kiakad, de most Horváth Csabának sikerült elérnie – Itt vannak a részletek!

Rágalmazás!!! – Ritkán fordul elő, hogy a Belügyminisztérium kiakad, de most Horváth Csabának sikerült elérnie – Itt vannak a részletek!

Viszonylag ritkán fordult még elő, hogy a Belügyminisztérium közleményt adjon ki egy politikus által elmondottak miatt. Most mégis sikerült kihúznia a gyufát Horváth Csabának, a zuglói szocialista polgármestert ugyanis a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményben igencsak helyreteszi a tárca, egyúttal felszólítják: legyen kedves nyilvánosan megkövetni a magyarországi közrend és közbiztonság érdekében erején felül teljesítő rendőrséget. Mint írják: a Belügyminisztérium rágalmazásnak tekinti a befolyással üzérkedés és más bűncselekmények elkövetésével gyanúsított Horváth Csaba, Zugló polgármestere állítását, amely szerint „a választások környékén gyanús körülmények között emberek halnak meg rendőrautókban”.

Közleményben utasította vissza a Belügyminisztérium a zuglói szocialista politikus által elmondottakat, és azt kérik, az általa elmondottak miatt nyilvánosan kövesse meg a rendőrséget. Úgy fogalmaznak: rágalmazásnak tekintik a befolyással való üzérkedés és más bűncselekmények elkövetésével gyanúsított Horváth Csaba állításait, mivel a tárca előtt az általa idézett halálesetek nem ismertek.

– írta a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményben a tárca.

Az ügy előzménye, hogy Horváth Csabát a fizetős parkolási rendszerhez kötődő eljárásban a Központi Nyomozó Főügyészség korrupcióval gyanúsította meg. Az ügyészség szerint megalapozott gyanú, hogy 2016-ban a jelenlegi polgármester – aki akkor a fővárosi közgyűlés tagja volt – a társával Zuglóban, a tervezett fizetős parkolási rendszer üzemeltetésére keresett egy gazdasági társaságot, amelytől a nyereségük felére tartottak igényt. Az üggyel kapcsolatban a szocialista Tóth Csabát is meggyanúsították, majd ki is hallgatták. A politikus mentelmi jogát nemrég függesztette fel az Országgyűlés. Tóth a bizottság ülésén azt állította, hogy nem követett el semmilyen bűncselekményt. Horváth a parkolási ügyre szintén közleményben reagált, ebben pedig azt írta: a gyanúsítással szemben panasszal élt. „A rám felrótt korrupciós cselekményt nem követtem el, a lelkiismeretem tiszta. Az ügy időzítése és indíttatása egyértelműen politikai. Ezt támasztja alá az is, hogy két nap múlva, az ellenzék közös listáján való szereplésem miatt már nem tehették volna meg, ezért volt így időzítve” – tette hozzá, azt is megjegyezve, hogy a következő hetekben további támadásokra számít. A Horváth Csaba ellen indított eljárásokról a PestiSrácok oldalán megtalája részletes írásainkat, ide kattintva.

PestiSracok facebook image

Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Mivel szólíthatja meg a konzervatív oldal a klímahisztiző fiatalokat? – Palányi Nóra és Kroó Zita a Polbeatben (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 december 7.
A klímaváltozás témája köré gerjesztett mozgalom egy tudományos tényeket nélkülöző liberális kampány, amelynek szinte csak a fiatalokra van hatása – vélekedett a keddi Polbeatben Palányi Nóra. Az országgyűlési szakértő szerint a hisztéria keltői, haszonélvezői egyértelműen a nemzeti szuverenitást előtérbe helyező jobboldali kormányok ellenében határozzák meg magukat és törnek politikai hatalomra. A PestiSrácok.hu interaktív műsorának egyik témája az volt, hogy a fiatalokat behálózó globális klímagépezet működésére lehet-e válasza a konzervatív értékeket hirdető Fidesznek, illetve a hazai jobboldalnak kell-e egyáltalán foglalkoznia a nemzetközi habveréssel. Dezse Balázs műsorvezető szerint a fiatalok a klímaváltozás ügyében nyilvánvalóan a kisebb ellenállás felé mennek, hiszen lényegesen könnyebb egyszerű jelszavak hívására tüntetésekre járni, mint következetesen betartani a keresztény-konzervatív értékrendet, életmódot. Kroó Zita műsorunkban úgy vélekedett, hogy a kormánynak jó esélye van a fiatalok megszólítására, hiszen a Fidesz ifjúsági szervezetének, a Fidelitasnak immár tízezer tagja van, ami komoly társadalmi bázist jelent. Az Origo újságírója szerint helytelen az a megközelítés, hogy ami konzervatív, az egyúttal unalmas is. Kolléganőnk ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad alábecsülni a közösségi média elképesztő erejét, amelyet a baloldali politikusok – például Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely – már hatékonyan használnak, és ebben a jobboldalnak is komolyabb erőket kell befektetnie. Szarvas Szilveszter a műsorban kiemelte: a közösségi média terén a felzárkózás azért is nehéz eset, mert a leginkább érintettek, a mai korai huszonévesek számára például menő, vicces dolognak számít Gyurcsánnyal szelfizni, de szinte semmilyen tapasztalatuk nincs arról, hogy mi történt 2006 őszén a budapesti utcákon, amikor ugyanez a Gyurcsány miniszterelnökként a tömegbe lövetett. Portálunk főszerkesztő-helyettese úgy vélekedett, hogy a jobboldali véleményformálóknak is tanulniuk kell ebből, és a fiatalokat a legegyszerűbb üzenetek szintjén kell megszólítani. Nézzék meg összeállításunkat a legutóbbi Polbeat műsoráról!

Péter Gábor, Popper Péter és a hallgatás daganatos fala

Vezércikk 2019 augusztus 23.
Nulla, azaz nulla darab cikk jelent meg Popper Péterről azóta, hogy a Válaszonline-ban, majd a PestiSrácokon is megjelent a szennyes múltja. A pszichológus pénzért tanította az állambiztonsági tiszteket a különböző praktikákra, és minden erejével a galerik, az üldözött fiatalok ellen dolgozott. Miért hallgat erről a média? A baloldalit még értjük, de a „másik”? „A szerelem lopakodó gyilkosa a lustaság” – mondta Popper. „A társadalom rákja a hallgatás” – írja főmunkatársunk. Vezércikk.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.