Pesti Srácok

Vissza az ötvenes évekbe! – A hatalom a dolgozó népé, a pénz viszont a baloldali elitet illeti meg – Ferencz Orsolya a Karanténvlogban

Az orosz–ukrán háború itt dúl a szomszédunkban, de sajnos hazánkat is óvnunk kell attól, hogy a baloldali kalandorpolitika bármilyen meggondolatlan szituációba sodorja a magyarságot. Megbolydult ismét a belpolitikai állóvíz, az ellenzék ugyanis megszülte kampánydalát, amely amúgy egy koppintás, de tartalmát illetően az ötvenes évek kommunista szlogenjeit tartalmazza. "A hatalom a népé" kitétel kísértetiesen emlékeztette a Karanténvlog péntek esti vendégét, Ferencz Orsolyát, űrkutatásért felelős miniszteri biztost a dolgozó nép névleges hatalmára, amely a rákosista zsargon egyik hatalmas üzenete volt. Szabó Gergő mellett ismét a Karantént választotta péntek este Szalai Szilárd és Dezse Balázs is, akik ugyancsak sarkos véleményt fogalmaztak meg Márki-Zay Péter és a baloldal programnak nevezett, süllyesztőbe való általánossággyűjteményével kapcsolatban. Szóba került Szabó Tímea teljesen értelmetlen és felháborító uszítása és pánikkeltése, hiszen a szélsőbaloldali Párbeszéd társelnöke szerint ma Magyarországon nyolcmillió ember éhezik, akik nem tudnak meleg ételt venni és gyümölcs sem kerül az asztalukra. Természetesen a nagy éhezés közepette nem feledkezhetett meg a Karantén csapata Horváth Csabáról sem, a zuglói szocialista polgármester ugyanis üvegházzal védi az egzotikus pálmafáit, mindezért pedig vélhetően alaposan és szorgosan meg is dolgozott a kisembereket védő, másokat lekorruptozó, de éppen kenőpénz elfogadása miatt gyanúsítás alatt álló politikus. Végül szóba került az agresszív kidobóiról ismert, de mindig egyenlőségről papoló Dorosz Dávid is, aki sosem válaszol a kérdésekre és üres ígéretekkel akar bekerülni a Parlamentbe az április országgyűlési választásokon.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!