Pesti Srácok

GeoRGpolitika – Ukrajnában is megjelent a majomhimlő, Németországban pedig ajánlott zacskóba székelni

GeoRGpolitika – Ukrajnában is megjelent a majomhimlő, Németországban pedig ajánlott zacskóba székelni

Az ukrán egészségügyi hatóságok csütörtökön megerősítették, hogy náluk is megjelent a majomhimlő. A betegség, ahogy azt az ENSZ egészségügyi szervezete, a WHO is megerősítette, leginkább az LMBTQ-közösség tagjaira veszélyes, a meleg és biszexuális férfiakra.

A német tévében pedig már a vízöblítéses wc használatát sem ajánlják az energiaválság miatt; helyette camping wc-k beszerzését javasolták, ám a legjobb, ha derék honfitársaim egy nejlonzacskóba végzik a dolgukat és azt utána a kukába dobják. A Közegészség- és Járványügyi Hivatal még nem díjazta az ötletet, hogy emberi fekáliák tonnái kerüljenek a szemétgyűjtőkbe. Ursula von der Leyen meglátogatta Zelenszkijt Kijevben és ő is modern páncélosokat – mint a Leopard – kér a tagállamok hadseregeitől. Zelenszkij légtérzárat is követel, ez azonban a harmadik világháború kitörését is jelenthetné. Nem lenne ajánlatos az oroszokat sarokba szorítani, mert az esetleg taktikai atomfegyverek bevetését is magával vonhatná. Von der Leyen és Brüsszel már egyáltalán nem az európai emberek érdekeit képviselik, hanem Ukrajnáét. Na meg arra is ráérnek, hogy Soros-szervezetek jelentéseit alapul véve megállapítsák: Magyarországon választási autokrácia van és egy hibridrezsim – jelentsen ez bármit is.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!