Pesti Srácok

Kommunista leszámolás Ajkán? Mindenki elhatárolódott a szoci polgármester szócsövétől, mégis ő maradt a trónon (videó)

Bő egy hónapja majd az egész szerkesztőség elhatárolódott a szocialista vezetésű Ajka közpénzből fenntartott városi médiájának vezetőjétől. Nemcsak minden kimondott, hanem majdani gondolataitól is. Bár akkor úgy tűnt a szoci polgármester szócsöve maradt egyedül, végül mégis a tiltakozók közül szűnt meg többek munkája a helyi médiában, akik azóta még Rig Lajos volt munkatársával is erősítettek, pusztán a függetlenség jegyében. Történt mindez azután, hogy Lékó Sándor páros lábbal szállt bele a padragkuti városrész lakóiba, durván, lenézően megnyilatkozva róluk, amiért le akarnak válni Ajkáról. Holott álláspontjuk érthető, a többségében jobboldaliak lakta városrészben, ki tudja, talán bosszúból, nem igazán jut a fejlesztési forrásokból. Se másból. Legalább is ezt mondják.

Padragkút most renitens lett, az üldözött, aki Lékó szavaival élve nem ül meg nyugton ott a lélegeztető gépen, amin tartják. Ilyen szavak jogosan váltanak ki felháborodást, ráadásul a helyi média közpénzből eltartott vezetője nem először ragadtatta el magát. Rendre úgy viselkedik mint egy MSZP vagy DK-szóvivő, ami egy önkormányzati média főszerkesztőjétől minden, csak nem korrekt - véli a ajkai Fidesz-elnök. Fülöp Zoltán a PestiSrácok.hu-nak azt mondta, jobboldali politikusnak alig van lehetősége megszólalni abban a lapban, aminek elvileg függetlennek kellene lennie.

Lékó miatt nem először tört ki a botrány Ajkán. Először akkor szólították fel távozásra, amikor az akkor még országgyűlési képviselő jobbikos Rig Lajos kórházleépítéssel riogatott és ehhez adta a kontrát Lékó, a nővéreket is sértegetve. Most, amikor azon ajkarendekieket szidalmazta, akik önállóságban gondolkoznak, konkrétan a szerkesztőség szinte valamennyi munkatársa elhatárolódott tőle.

PestiSracok facebook image

A cikk, bejegyzés ma már nem elérhető, ahogy Lékónak az a válaszposztja sem, amelyben a Bountyn történt lázadásra emlékeztetve fenyegette revanssal a kollégákat.

Videós riportunkban részletesen körbejárjuk a témát, kattintsanak a részletekért!

Operatőr: László Petra

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!