Pesti Srácok

Jakab Péter mellett tért vissza a nemrég szabadult drogos orosházi aktivista

Jakab Péter mellett tért vissza a nemrég szabadult drogos orosházi aktivista

Erősnek tűnhet a fenti cím, de még nem is tartalmaz minden jelzőt, amelyre igazoltan szert tett G. Mihály, akit a Jakab Péter orosházi látogatásáról posztolt fotón szúrtunk ki. Jakab büszkén pózol a szelfin, a Nép Pártján Mozgalom országjáró körútjának Békés megyei állomásán, tizedmagával. Csak a képen mögötte, bal szélen álló G. Mihály villantott nála szélesebb mosolyt, talán ezúttal annak örömére, hogy letudva büntetését, ez a fotó nem a police.hu körözési listáján fog visszaköszönni. Tavaly szeptemberben még a Gyulai Törvényszék adott ki ellene elfogatóparancsot, büntetés-végrehajtási bíró elrendelésére, egy kábítószeres ügyben.

G. Mihály régóta igyekszik fókuszban lenni Orosházán. A helyiek szerint egyértelműen a jobbikos Szabó Ervin ügyvéd, önkormányzati képviselő embere, aki 2022-ben bár az ellenzéki pártok közös jelöltje volt, így sem tudott nyerni. Csúfos választási vereségében közrejátszottak zűrös ügyei, többek közt a hírhedt gádorosi rabszolgatartó cigány családdal, ami miatt ügyvédi visszaéléssel gyanúsították. G. Mihály gyakran tűnt fel a kampányban Szabó Ervin mellett, aláírásgyűjtéskor, kampányeseményeken. Még abban a szűk körben is helyet kapott, amely az ellenzék nagy reménységével, Márki-Zay Péter miniszterelnök-jelölttel fotózkodhatott.

Beszédes, ha 2022-es és a friss fotót egymás mellé tesszük. Több arc visszaköszön a választási kampányból. Csak a lelkes aktivisták, akkor még a Márki-Zay féle Mindenki Magyarországa Mozgalom logójával ellátott kabátban pózoltak. Most a Jobbikból kifúrt volt pártelnök, Jakab Péter A Nép Pártján Mozgalom tábláját szorongatják. Valaki viszont nincs a képen: Szabó Ervin...

PestiSracok facebook image

No de nem is ő jelen cikkünk főszereplője, hanem a hátsó sorban, ha nem is szerényen meghúzódó G. Mihály.

A férfi tavasszal még végigtolta a kampányt, aztán felszívódott. Hónapokig senki sem hallott róla, míg szeptember végén a police.hu körözési listáján nem köszönt vissza. Az elfogatóparancsot kábítószer birtoklása miatt adta ki a Gyulai Törvényszék. A körözés okaként pedig nem rendőrségi, hanem bv-bírói elfogatóparancsot neveztek meg.

Azt, hogy G. Mihály mikor került meg, azt pontosan senki sem tudja, ahogy azt sem, hol fogták el és mikor szabadult.

– ennyit hallottak az orosháziak. Ahogy az új párt reklámkörútján Jakab mögött vigyorog, feltételezhető, hogy túlvan már a büntetőeljárás és börtön megpróbáltatásain. Hasonló önfeledt mosoly akkor ragyogott az arcán, amikor egy kannabiszültetvény közepéről üzent az akkor még nyilvános Facebook-oldalán.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!