Pesti Srácok

orosháza

A jobbikos országgyűlési képviselőjelölt esete a hírhedt rabszolgatartó cigányokkal és a törvénnyel (Videó!)

Exkluzív 2022 március 4.
Nem más, mint Szabó Ervin jobbikos politikus, az ellenzéki összefogás Békés megyei országgyűlési képviselőjelöltje lehet az, akinek köszönhetően 2008-ban megúszták Magyarország hírhedt rabszolgatartó romái a felelősségre vonást és további négy éven át még sanyargathatták gádorosi birtokukon az ott fogvatartott, döghússal etetett és munkára kényszerített szerencsétleneket. Legalábbis ezzel gyanúsította a rendőrség Szabót – végül szerencséjére az eljárást egy nyakatekert indoklással megszüntették. Évekkel ezelőtt egyszer már felröppent a pletyka, hogy Szabó Ervin ellen a gádorosi csicskatartók ügyével összefüggésben folyt büntetőeljárás ügyvédi visszaélés gyanújával. Anno, amikor néhány éve neki szegezték, hogy ügyvédi visszaéléssel gyanúsították, határozottan tagadta, hogy a rabszolgatartási üggyel összefüggésben. Mindent el is követett, hogy elkenje az ügyet: perelt, perrel fenyegetett mindenkit, aki a témát feszegette. A PestiSrácok.hu megszerezte a 2010-ben indult büntetőügy teljes nyomozati iratanyagát, amelyből kiderül: Szabó Ervin nemcsak, hogy az Ajtaiék ügyes-bajos dolgait intéző családi ügyvéd lehetett, hanem Ajtaiék megbízásából ellátva az áldozatok jogi képviseletét, biztosíthatta, hogy azok ne tegyenek a családra terhelő vallomást, így hiúsíthatta meg a rabszolgatartók ügyében indult első büntetőeljárást.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!