Pesti Srácok

Novák Katalin komoly ígéretet húzott ki Zelenszkijből, amelynek megvalósulásával fellélegezhetnek a kárpátaljai magyarok

Novák Katalin komoly ígéretet húzott ki Zelenszkijből, amelynek megvalósulásával fellélegezhetnek a kárpátaljai magyarok

Úgy tűnik, még Volodimir Zelenszkij is megenyhült, amikor látogatást tett nála Novák Katalin államfő, hiszen ígéretet tett neki arra, hogy a kárpátaljai magyarok is megkapják azokat a jogokat, amiket az ukránok kapnak Magyarországon. Erről azon az óvóhelyen beszélgettek, ahova a légiriadó miatt kellett menekülniük a politikusoknak. A bunkerban Novák Katalin a moldáv és a finn miniszterelnökkel is tudott váltani néhány szót a várakozás alatt, majd Ferenc pápához utazott. Kiderült, hogy a Szentatya nagy reményeket fűz a békéhez. Minderről az Indexnek adott interjújában beszélt az államfő, amelyből kiderült, hogy ő is kíváncsi arra, hogy a magyar kormány a családok lakhatása terén milyen ötlettel áll majd elő a jövőben.

Szokatlan érzés volt a köztársasági elnöknek, amikor nemrég Kijevbe látogatott, ahol egy légiriadó miatt óvóhelyre kellett mennie a föld alá más állam- és kormányfőkkel. Mivel hosszú ideig kellett ott lenniük, kimerültek a megbeszélt témákból, de azért maradtak a politika színterén, amíg ki nem szabadultak onnan. Novák Katalin például a moldáv miniszterelnökkel beszélgetett arról, hogy EU-tagállamnak lenni nem csupa móka, kacagás; többet kell teljesítenie egy csatlakozó országnak, mint az alapítóknak. A finn miniszterelnök hálás volt, hogy a magyarok támogatták a NATO-hoz való csatlakozásukat, Novák pedig biztosította arról, hogy ez a svédek esetében is meg fog történni.

Ahogy múlt a veszély, egy szinttel feljebb mehetett Novák Katain is az óvóhelyről, mégpedig az ukrán elnök irodájába, ahol szemtől szembe tárgyaltak. Zelenszkij megköszönte Novák Katalinnak a magyarok támogatását, és elmondta, hogy Kárpátalja a legbiztonságosabb térség jelenleg, ezért hosszú távon is erőforrásként tekint rá. Novák Katalin pedig leszögezte:

PestiSracok facebook image

Hozzátette, hogy Zelenszkij azt mondta:

Novák Katalin elmondta az ukrán elnöknek, hogy mi, magyarok békét akarunk, de megértjük, hogy egy háborúban álló ország ragaszkodik a területéhez. Viszont úgy tűnik, hogy nincs olyan katonai megoldás, ami a fenntartható békéhez vezetne, ezért is ragaszkodunk a béketárgyalásokhoz.

Ferenc pápa számít Novák Katalinra

A kijevi látogatás után a magyar államfő a Vatikánba ment Ferenc pápa invitálására, aki a női vezetők szerepét a békében kiemelten fontosnak tartja, mert a nők sokkal inkább keresik a konfliktusok megoldását, mint a férfiak.

– fogalmazott Novák. A Szentatyával ezen kívül a hagyományos családi értékek szerepéről is beszéltek. Ferenc pápa arra biztatta az államfőt, hogy álljon ki a hagyományos családmodell mellett és bíztassa a fiatalokat a családalapításra. Elmesélte az egyházfő, hogy az ő családjában is csökkent a gyermekek száma az évek alatt. A családok támogatásáról Novák Katalin elmondta a portálnak, hogy szerinte nem merítette még ki a magyar kormány az összes rendelkezésre álló lehetőségét ezen a téren, ezért kíváncsian várja, hogy az otthonteremtésben mi lesz a következő lépés, amellyel segíteni lehet a gyermekeket vállaló családokat. A gyermekvédelmi törvényre kitérve pedig elmondta:

Forrás: Index; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Ki ne hinne a csodákban? – Boros Imre lerántotta a leplet a nagy olajösszesküvésről (Polbeat – javított kiadás!)

‎Polbeat 2022 december 10.
Boros Imre a PestiSrácok.hu Polbeat című élő műsorában lerántotta a leplet a nagy olajösszesküvésről. Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve elmagyarázta, milyen játszma zajlik az unió szankciós politikája mögött, hogyan mesterkedett a magyar olajmulti, a Mol, hogy kikényszerítse az üzemanyagár-stop feloldását még a kormány által tervezett szilveszteri időpont előtt, és hogy miként fog megfizetni – a teljes szankciós nyereségének kormányzati elvonásával – mindezért. Felmerült az is, hogy ki hisz még a csodákban, hiszen a Mol százhalombattai finomítóját több hónap küszködés után, az árstop visszavonása után néhány órával sikerült megjavítani, az addig minden mérnökön kifogó repedéseket behegeszteni. A műsorban a neves közgazdász beszélt Matolcsy György és a kormány vitájának hátteréről is, és természetesen a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőben jelen lévő vendégek ezúttal is kérdezhettek, sőt, komoly világnézeti polémia is kibontakozott a kérdezők és Boros Imre között.

A külkeres fia is jól keres: Geszti Péter, a kádergyerek, avagy a KISZ KB VIT-vágtájától a Nemzeti Vágtáig

A Hálózat 2020 április 12.
Milliárdokat költött a Postabank a kilencvenes években arra az agresszív, kikerülhetetlen reklámkampányra, amely mögött az Akció nevű vállalat és Geszti Péter állt. Ők is tevékeny részesei voltak annak, hogy a bank zavartalanul menetelhetett a bukás felé – állami tízmilliárdokkal kisegítve. Noha Gesztit a sajtó következetesen valamiféle self made man-ként építette fel, ez hazugság. Apja, a neves rádiós-tévés szerkesztő vitte be a tévébe, anyja pedig a Chemolimpex, majd a Taurus cégek külkereskedője volt, később fia után ő is a Danubius Rádióhoz került. Geszti tévés apja a halála előtt már a szovjet KGB és a magyar állambiztonság alá tartozó IPV vállalat főosztályvezetője volt, így elmondható, hogy mindkét felmenője hírszerző-gyanús, de legalábbis hálózati állásokban dolgozott. Geszti zenészként barátjával, Berkes Gáborral futott be, aki hozzá hasonló kádergyerek. Utóbbi Berkes Péter őrnagy-író fiaként szintén kivételezett helyzetben volt, apja eleinte propaganda-regényeket és cikkeket írt, majd ifjúsági író lett belőle, hasonlóan a katpolos Berkesi Andráshoz. Berkes Gábor is szerethette a Néphadsereget, mert első együttesét Lobogónak hívták, amelyet a katonaság lapjában mutattak be. Utána kezdett az Első emeletbe, amelynek szövegírója Geszti lett. Geszti a rendszerváltás idején lépett be az Akcióba, amelyet a KISZ-hez közeli rádiósok alapítottak, és amelynek első nagy haditette a KISZ KB által támogatott VIT-vágta levezénylése volt. Folytatjuk a Postabank történetét.