Pesti Srácok

Tompos Márton beígérte a vörösterrort!

Tompos Márton beígérte a vörösterrort!

Van az agresszív butaságnak egy olyan szintje, ami már egy birodalmi rohamosztagost is népszerűtlenné tesz még a saját egységében is. Az ellenzéki pártok mikroközösségeiben ez az öntisztulási folyamat még nem indult el, folyamatos a verseny, ki tud nagyobb marhaságot, kontraproduktívabb ostobaságot kiposztolni a Facebookra. Még az ellenzéki szavazók nagy része sem akar balhét, utcai zavargásokat, agresszív tüntetéseket. Az ellenzék eddigi utcai megmozdulásai eddig csak vittek és nem hoztak. A normális választó szempontjából azonban az mindegy, hogy valaki ellenzékből ígérget balhét vagy a kormányra kerülése utánra. Sőt ha valaki a választási győzelme utánra ígér forradalmi terrort, egy olyan országban, ahol ez nem szokás, azt inkább kerülni fogják a szavazók.

Tompos Márton nem értette meg, nem érti ezt az összefüggést, különben nem tett volna ki egy ilyen képet:

Szegény hülye arra célzott szándékosan (!), hogy majd jól letartóztatnak, meg leváltanak mindenkit, aki nem kommunista és az utcán tüntető népet meg jól "megkétezerhatozzák", továbbá arra, hogy ők így képzelik el a jogállamot, a szocialista törvényességet, stb. és az milyen csodás is lesz. Fel sem merül benne, hogy az emberek nem ezt szeretnék. Persze az is lehet, hogy ez a slank Lenin-fiú arra gondolt, milyen felháborító, hogy a lengyel jobboldaliak tüntetni merészelnek, amikor a kommunisták kommunistaként viselkednek.

Vezető kép: 2023 12 13 Parlament, plenáris ülés, Tompos Márton // fotó: Hatlaczki Balázs

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.