Márki-Zay Péter mindenhez ért és sosem volt rest megosztani a magvas gondolatait a nyilvánossággal. Márki-Zay kommunikációja egyértelmű ebben az esetben is: pár mondatából is mindent megtudhatunk az egészségüggyel kapcsolatos nézeteiről. Először persze azt, hogy semmit, de tényleg semmit nem tud róla. Másodszor azt, hogy a sok tízezer milliárd forint értékű, az elmúlt évtizedben elképesztő mértékben fejlesztett magyar egészségügyet, amely a járványkezelésben is hihetetlenül jól teljesített, eladná nyugati befektetőknek.
Az ellenzék miniszterelnök-jelöltje korábban is sokat beszélt már az egészségügy privatizációjáról. Vona Gáborral is megvitatták ezt a kérdést. Ne felejtsük el, hogy az ellenzéki politikusokon kívül még az ellenzéki szavazók döntő többsége sem akarja az egészségügy privatizációját; ezt népszavazáson is kifejezte már a magyar társadalom. Ennek ellenére folyamatos az egészségügy elleni ellenzéki hangulatkeltés, amely természetesen minden szakmaiságot nélkülözve gyalázza a jelenleg működő rendszert. A félreértelmezett, eltúlzott egyedi esetek, a kamu videók, hamis fényképek, félinformációk és a tömeges hazugságok mind azt a célt szolgálják, hogy amennyire lehet, felkészítsék az embereket arra: a győzelmük esetén – természetesen a társadalom érdekében – eladják a magyar egészségügyet. Ami a magyar nemzet egyik legnagyobb értéke, és nem mellesleg az egyik legnagyobb forgalmú piaca is lesz abban a pillanatban, amikor nyugati befektetők kezébe kerül.
Azt persze Márki-Zay Péter sem teszi hozzá, hogy a magánosítás pillanatában az eddig fizetett egészségügyi járulékhoz képest a “biztosítási díjak” mennyit is fognak nőni. Vagy azt, hogy hőn szeretett Amerikájában több mint százmillió amerikainak van egészségügyi ellátással kapcsolatos tartozása. Ahogy azt sem, hogy mennyivel nehezebb és mennyivel többe kerül a piaci alapú biztosítási rendszerben átlagemberként orvos, szakorvos elé kerülni, mint a jelenlegi magyar rendszerben. Nem mellesleg a DK egészségpolitikusa a kórházak negyven százalékának bezárásáról beszélt a korábbiakban. Ismétlődő világjárványok idején a kevesebb kórházi ágy, kevesebb orvos és a kevesebb nővér nyilván ideális a befektetőknek és rémálom a betegeknek. A fűszoknyás lányok pedig legfeljebb a hódmezővásárhelyi polgármester fantáziáiban fordulnak elő.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS