A terézvárosi ellenzéki koalíció egységes támogatásával Bodnár Zoltánt bízták meg a kerület vagyonának kezelésével – tudta meg a PestiSrácok.hu. Ezzel a tízmilliárdos kárt okozó brókerbotrányként ismert ügy egyik kulcsfigurája kapta meg a kasszakulcsot. Bodnár fő támogatója a VI. kerület momentumos polgármestere, Soproni Tamás volt, aki szerint patronáltja nevét korábban sem hozták összefüggésbe korrupciós üggyel, és az egyik legtisztább kezű szakember hírében áll. A brókerbotrányt végül megúszó SZDSZ-es pénzcsinálójának, Bodnár Zoltánnak vélhetőleg némi előnye van a bonyolultabb ügyek kezelésében, a városvezető ugyanis nemrég panaszkodott arra, hogy az egyszerű önkormányzati iratok értelmezésével is gondjai akadnak.
Mint arról a PestiSrácok.hu elsőként beszámolt, a terézvárosi ellenzéki koalíció támogatását élvezi már egy ideje a Kulcsár Attila-féle, tizenhét évvel ezelőtti brókerbotrány egyik főszereplője, az SZDSZ egykori pénzmágusa. Bodnár Zoltán megbízásáról az eredeti tervek szerint szerdán döntöttek volna; a kinevezés előtt Soproni Tamás ugyan elismerte portálunknak, hogy Bodnár neve is benne van a kalapban, de igyekezett ennek jelentőségét bagatellizálni.
Ahogy azt 2014-ben megírtuk, a Kulcsár Attila-féle, tizenhét évvel ezelőtti brókerbotrány egyik főszereplője volt Bodnár Zoltán, az SZDSZ egykori pénzmágusa, a Liberálisok 2014-es “komoly ellenzéki” főpolgármester-jelöltje. A PestiSrácok.hu birtokába került ugyanis a K&H-per során készült sok száz órányi dokumentumértékű videofelvétel azon részlete, amelyben az Állami Autópálya Kezelő akkori vezérigazgató-helyettese, mint tanú állította: Bodnár Zoltán 2002. december 30-án, a munkaidő után arra utasította, hogy 13 milliárd forintot azonnal utaljon át a Kulcsár-féle K&H Equities számlájára. Oknyomozó cikkünkben egy tanúvallomásra hivatkozva feltártuk: 2002-ben Bodnár Zoltán, a Nemzeti Autópálya Rt. akkori vezérigazgatója és az Állami Autópálya Kezelő Rt. akkori elnöke arra utasította Hajdú Lászlót, az Állami Autópálya Kezelő Rt. gazdasági vezérigazgató-helyettesét, hogy azonnal induljon vissza munkahelyére, mert át kell utalni a K&H Equitiesnek sok-sok pénzt… Hogy pontosan mennyit? Szokatlanul sokat, és szokatlan volt az is, ahogy emelkedett a milliárdos összeg a telefonbeszélgetés során. A politikával összefonódva részvény-pilótajátékot játszó Kulcsár Attila, a K&H Equities üzletágvezető brókere ugyanis az Állami Autópálya Kezelő pénzéből vásárolta fel a magyar műanyagipar gyöngyszemét, azaz a Pannonplastot. A brókerbotrány egyik kulcskérdése a magyar műanyagipar gyöngyszeméért – a Pannonplastért – folytatott harc volt. A cég részvényeinek megvásárlásához azonban milliárdok kellettek. Ennyi szabadon mozgatható tőkéje Kulcsár Attilának a K&H Equities fekete- vagy fehérkasszájában sem volt; ehhez kellettek az állami sztrádapénzek. Azok a pénzek, amelyek a jövőben megépítendő autópályák és főutak területeinek megvásárlásához voltak félretéve – elméletileg. A Pannonplastot később óriási haszonnal adták volna tovább – megvolt már az orosz vevő is. Az ügylet valóságos kiagyalóit máig nem ismerjük – a hatóságok a háttéremberek személyére nem derítettek fényt.
Vezető kép: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS