Brüsszel azok pártjára állt, akik képesek éles lőszert is bevetve illegálisan betörni Európába – jelentette ki a csütörtöki Kormányinfón Gulyás Gergely, hozzátéve: véleménye szerint Brüsszel szervezni akarja a migrációt, nem pedig megállítani. A kancelláriaminiszter beszámolt arról is, hogy szerdai ülésén a kormány döntött a kiegészítő nyugdíjemelésról és annak mértékéről is.
A jövő évi gazdasági kilátások kapcsán Gulyás Gergely arról beszélt, hogy a kormány úgy látja, már az idén, várhatóan novemberben le lehet törni az inflációt, amely onnantól egy számjegyű lesz, a gazdasági várakozások szerint 2024 pedig a gazdasági növekedés visszaállításának éve lehet majd. A nyugdíjasokat érintő infláció a jegybank adatai szerint 18,5 százalék lesz, ezért a kormány további, 3,1 százalékos emelés mellett döntött – jelentette be a Kormányinfón a kancelláriaminiszter. Mint hozzátette,
ez egy átlagos nyugdíj esetén havi 6500 forintos nyugdíjemelést jelent. Ez éves szinten 85 ezer forintot jelent.
Újságirói kérdésre az elszabaduló üzemanyagárakkal kapcsolatban arról beszélt: a kormány akár ismét be is avatkozhat, hiszen alapvetően az a cél, hogy a magyar állampolgárok ne tankoljanak drágábban, mint a szomszédos országok lakói. Ha ez így lenne, az már bizonyos piactorzító hatások meglétét feltételezné, amely esetében a kormány beavatkozhat.
A svédek évek óta nem tisztelik hazánkat
A svédek állnak a saját NATO-csatlakozásuk útjában. Ha be akarnak lépni egy klubba, akkor előbb tisztázniuk kell a tagokkal való viszonyukat
– fogalmazott Gulyás Gergely Svédország NATO-csatlakozásával kapcsolatban. Mint kiemelte, Svédország részéről évek óta még a minimális tisztelet sincs meg hazánk iránt. Úgy vélte, ezen a helyzeten csak a svédek változtathatnak.
Brüsszelben szervezik a migrációt, nem a megállításán dolgoznak
Gulyás Gergely arról is beszélt, hogy a kormány tárgyalt az uniós bevándorláspolitikáról is, mivel Németország visszakozása után sajnálatosan minden akadály elhárult a migrációs paktum elfogadásának folyamata előtt, amely „rossz hír Európának”. Hozzátette, hogy a migrációs paktum révén Brüsszel Lampedusát csinálna a schengeni határokon lévő országokból, hiszen már most is éles lőszerrel lőnek a magyar határőrökre.
Brüsszel azok pártjára állt, akik képesek éles lőszert is bevetve illegálisan betörni Európába
– jelentette ki, hozzátéve:
Brüsszel szervezni akarja a migrációt, nem pedig megállítani.
Mi állhat Brüsszel kínos időhúzása mögött?
A kormány abszurd és kínos időhúzásnak tekinti, hogy a hazánknak járó uniós forrásokat Brüsszel még mindig nem utalta el a számunkra
– fogalmazott a kancelláriaminiszter, kiemelve, hogy ezzel az uniós testület nemcsak a tanároknak, egyetemistáknak, de általánosságban véve a magyaroknak árt. Gulyás Gergely szerint egyértelmű, hogy Brüsszel visszaél a hatalmával, de csak remélhető, hogy emögött nem az a sajnálatos helyzet áll, hogy másra, esetleg nem is egy uniós országra költötték a pénzeket. Mint kiemelte,
hazánk jelenleg azt a pénzt sem kapja vissza, amelyet befizet.
Ukrajnát csak a kisebbségi jogok visszaállítását követően támogatja hazánk nemzetközi törekvéseiben
A kancelláriaminiszter kiemelte: Ukrajnával kapcsolatban a kormány az ülésen megállapította, hogy az oktatási és nyelvi jogok helyreállítása elengedhetetlen, enélkül nemzetközi előrelépést hazánk nem támogat Ukrajna esetében. Kiemelte továbbá, hogy az ukrán gabonaexport tilalma helyes és arányos lépésnek bizonyult, a kormány ugyanakkor támogatja, ha a gabona eredeti rendeltetési helyére, az éhező afrikai országokhoz el tud jutni.
Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő arról beszélt, hogy újabb innovációval bővült az online árfigyelő rendszer, egy térképes felülettel, amelytől újabb versenyt és az árak csökkenését várják a fejlesztők. Szentkirályi Alexandra szólt arról is, hogy 53 termékkategóriában csökkentek átlagosan 10 százalékkal az árak. Kitért arra is, hogy több kiskapu is sikeresen bezárult: például csak az a termék nevezhető akciósnak, amely a bolthálózat legalább 80 százalékában megtalálható.
Vezetőkép: MTI/Balogh Zoltán
Facebook
Twitter
YouTube
RSS