A Momentum elnökségi tagjainak nem tetszik Juhász Péter fütyüléses módszere, mivel az véleményük szerint negatív közösségi élményt ad, miközben a mozgalom inkább pozitív üzenetekkel akarja megszólítani a szavazókat. Mint a HVG.hu-nak adott interúban fogalmaztak, sokan belvárosi értelmiségi pártnak nevezik a Momentumot, holott a mozgalom képes válaszokat adni a külvárosi embereknek, vagy éppen a veszprémieknek is, és idővel az egész országot lefedik majd.
A Momentum Mozgalom két, eddig kevésbé ismert elnökségi tagja, Cseh Katalin és Dukán András Ferenc adott interjút a HVG.hu-nak. Cseh Katalin a portálnak arról beszélt, cégben is ritka az amelyik egyik napról a másikra tízszeresére nő, ugyanakkor sokat dolgoznak azon, hogy mindenki megtalálja a helyét a párban. Mint fogalmazott, sokan elmondták neki, hogy régóta vártak egy olyan pártra, olyan közegre, ahol meg lehet beszélni a problémákat, a Momentum pedig éppen egy ilyen tér. Véleménye szerint az nem jobb-, vagy baloldali probléma, hogy az iskolában van –e, kréta, vagy a kórházban kézfertőtlenítő.
Az esetről, amikor Fekete-Győr András megfenyítette a neki nem tetsző véleményt megfogalmazó Origo.hu-s újságírót úgy nyilatkozott, szerinte ez nem volt vereség, mivel a Momentum így behozta a közbeszédbe a propagandamédiát. Hozzátette, elismeri, hogy megosztó és radikális akció volt, de elérték a céljukat, mert ma a propaganda kapcsán „mindenki a Fidesz médiájára és a Momentum akciójára gondol”. Cseh Katalin Vlagyimir Putyin orosz elnök magyarországi látogatása kapcsán tartott tiltakozásaikról szólva elmondta, az egész napos rendezvénynek az volt a tematikája, hogy nehogy visszajöjjön az időszak, amikor „az állami lapok az aktuális szovjet vezető dicsőségét hirdették”. Hozzátette, a régi Népszabadság ennek a korszaknak volt egy fontos szimbóluma, amelye külön kell választani az elmúlt években megjelent fontos oknyomozó cikkektől. Mint fogalmazott,
ez egy időutazás volt, mi egy olyan korszakot akartunk megidézni, amit már magunk mögött hagytunk, és most ugyanoda akarnak minket visszavezetni.
Dukán András a HVG.hu-nak kifejtette, sokan belvárosi értelmiségi pártnak nevezik a Momentumot, a párt ugyanakkor képes válaszokat adni a külvárosi embereknek is, vagy éppen a veszprémieknek. Hangsúlyozta, idővel egész Magyarországot le kell fednie a Momentumnak. A jobb-, és baloldali kategorizálás kapcsán az elnökségi tag kifejtette, náluk a közös gondolkodásnak három alapja van, a teljesítmény, a szolidaritás,és a nemzet, ezek azonban nem csak jobb vagy baloldali értékek. Dukán András arról is beszélt, neki személyesen is nagyon fájt a Népszabadság megszüntetése, bár „a Népszabadság pártállami múltja sokat ártott a magyar társadalomnak”. Hozzátette, 2016-ra mégis a magyar sajtószabadság egyik utolsó védőbástyája lett a lap. Az ellenzék közös tiltakozásáról szólva ugyanakkor megjegyezte, neki nem tetszik a Juhász Péter fütyüléses módszere. Véleménye szerint inkább pozitív üzenetekkel kell az embereket megszólítani, „és ne csak azt mondjuk, hogy Putyin ne”. Hozzátette, a fütyülés egy negatív közösségi élményt ad.
Forrás: HVG.hu; fotó: momentum.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS