Nem hagyja el Nyugat-Ausztráliát az Artania német óceánjáró, amelyen többen megfertőződtek az új koronavírussal, miközben Tajvan szerdán jelezte: tízmillió maszkkal segít azoknak az országoknak, ahol tombol a járvány.
Nem akarja elhagyni Nyugat-Ausztrália partjait az a német óceánjáró, amelynek 41 utasa megfertőződött a koronavírussal, nagy fejfájást okozva ezzel a helyi hatóságoknak. Az Artania nevű hajó a Peth-től délre található Fremantle-ben horgonyzott le a múlt héten. Pénteken kellene elhagynia a kikötőt, de a legénység további két hetet kért, és azt szeretné, ha fertőtlenítenék a hajót. A Nyugat-Ausztráliát vezető Mark McGowan azt szeretné, ha a hajó mielőbb elhagyná az állam partjait. McGowan ehhez a szövetségi kormány és az ausztrál határőrség segítségét kérte.Vasárnap éjjel repülőgépeken Németországba szállították a hajó 844 egészséges utasát, míg a 41 fertőzöttet ausztrál kórházakban helyezték el, 16 hozzátartozót pedig szintén az országban szállásoltak el. Korábban azt mondták, hogy az óceánjárón már csak a legénység 479 tagja tartózkodik. Azonban McGowan szerdán arról tájékoztatott, hogy még mindig van néhány tucat utas a hajón, aki nem tudott hazarepülni, mert túl gyenge volt ehhez. McGowan aláhúzta: nem szeretné, ha az Artaniát további hajók követnék.
Ausztráliában a húszas éveikben járó nők alkotják a Covid-19 betegek legszélesebb körét – mondták el a helyi egészségügyi hatóságok szerdán. Eddig 452, a húszas éveiben járó nő kapta el a koronavírust, többen, mint a korcsoportba tartozó férfiak. John Mathews szakértő szerint ennek az lehet az oka, hogy a korosztály női tagjai gyakran nagy társasági életet élnek, és gyengébb az immunrendszerük a vírusokkal szemben, mint a fiatalabbaké. Emellett aktívan járják a világot. Greg Hunt ausztrál egészségügyi miniszter szégyennek nevezte, hogy vannak olyanok, akik megsértik a karantént. Hunt a rendőrség hatékonyabb fellépését várja azokkal szemben, akik külföldről érkeztek az elmúlt napokban, de nem vonulnak kéthetes karanténba. Nemrég kiderült, hogy több tucat fertőzés vezethető vissza egy csoport ausztrál síelőre, amely márciusban tért vissza az Egyesült Államokból. Nem vonultak karanténba annak ellenére, hogy vírustesztjük pozitív lett.
Egyes emberek azt hiszik, hogy rájuk nem vonatkoznak a törvények, és a felelősségteljes társas viselkedés szabályai”
– háborgott Hunt.
Forrás: MTI, kiemelt kép: Wikipedia
Facebook
Twitter
YouTube
RSS