A brit jobboldali politikust az EU megosztottságáról és az amerikai elnökválasztásról is kérdezték a Danube Institute műsorában. Farage kijelentette, hogy ha az Európai Unió nem hajlandó meghallani a magyarok kéréseit a tagállamok nagyobb függetlenségével kapcsolatban, akkor a brüsszeli ellenállás eredménye nem lehet más, mint hogy Orbán Viktor tovább tudja növelni a népszerűségét hazája szavazóinak körében.
A Brexit Párt alapítója a beszélgetés elején kijelentette: fiatalon egyáltalán nem tervezte, hogy politikai pályára lép, habár élvezte követni a mindennapi híreket, és amikor csak alkalma adódott, vitába szállt bármilyen témával kapcsolatban. Ennek ellenére az üzleti karrier mellett döntött, és egy nagy nemzetközi kereskedelmi céghez csatlakozott. A politikai hivatását akkor érezte meg, amikor az Egyesült Királyság aláírta a maastrichti szerződést, mert úgy érezte, hogy az Európai Unió előbb-utóbb egy központosított, zsarnokoskodó szuperhatalommá fog válni, amely semmibe veszi saját polgárai akaratát.
Orbán Viktorról Farage azt mondta, hogy a kormányfő követelései, hogy Brüsszel több hatalmat adjon a tagállamoknak, és hogy megengedje azt, hogy saját döntéseket hozzanak, azt fogja eredményezni, hogy minél inkább kéri ezeket, és minél inkább visszautasítják, annál népszerűbb lesz Orbán a magyar szavazók körében.
Európa megosztottá vált az észak–déli tengely mentén a gazdasági ügyek mentén, míg a keletet és a nyugatot a kulturális kérdések feszítik egymásnak. Orbán Viktor ragaszkodása az egyházhoz és a keresztény értékrendhez Magyarországon, a nemzeti identitás megőrzése iránti elköteleződése és az etnikai bevándorlás miatti aggodalmai teljesen szembemennek mindazzal, amit a német, francia, belga vagy más politikai vezetők mondanak
– mondta a brit politikus, aki szerint a populizmus egyre népszerűbbé kezd válni, ő pedig támogatja ezt. Érvelése szerint a szó semmi egyebet nem takar, mint az emberek azon racionális vágyát, hogy újra önmagukat kormányozzák, hogy helyreállítsák a demokráciát és megőrizzék a nemzeti identitásukat.
Ha a populizmus vagy a populista hullám azt jelenti, hogy az emberek a városaikban és falvaikban egyre inkább saját kezükbe akarják venni a sorsukat, hogy működőképes demokráciát szeretnének a központosított bürokráciával szemben, akkor a szó minden értelmében csak támogatni tudom
– mondta a politikus.
Forrás: Mandiner
Facebook
Twitter
YouTube
RSS