Pesti Srácok

Lepusztult lakások, magára hagyott lakók – Baranyi Krisztina ferencvárosi meséje a Drégely utcában (PS-videó)

Leszakadó törmelékek a folyosókon, patkányok, csótányok a pincéből, beázott, rosszul szigetelt lakások – a helyszín nem Nyugat-Bronx, hanem egy ferencvárosi önkormányzati társasház a Drégely utca 12-es szám alatt. A IX. kerületi önkormányzat a kisemberek nagy segítőjével, Baranyi Krisztinával az élen azonban csak ígéretekkel dobálózik vagy csupán elhajtja a panaszosokat. A társasház lakói megérdemelnék, hogy az életkörülményeik minimum megfelelőek legyenek. De hiába, a Baranyi Krisztina vezette önkormányzat továbbra sem törődik a saját polgáraival. Részletek a videóban.

Nincs pénz, mégis van pénz. A ferencvárosi önkormányzatnak bár rendelkezésére állnak források, hogy segítsenek a nehéz helyzetben lévő társasházak lakóin, mégsem történik évek óta érdemi változás. Mintha az utolsó kampányígéreteket is elfújta volna a szél. Meg is van a kifogás: "a kormány nem ad pénzt". Vagy: "válság van, nincs rá forrás". Az átlagember viszont nem keres kifogásokat és nem kíváncsi rájuk; eredményeket akarnak látni. Saját pénzből megjavítják, amit lehet, hiába lenne az önkormányzat dolga. Csakhogy ez nem elég: szükség lenne a ferencvárosi testület vezetőségére is az ügyben. Természetesen "kényelmesebb" a hasonló házakba tenni azokat az embereket, akik szociális lakásüggyel fordultak az önkormányzathoz. Hiszen hova máshova kéne elszállásolni a betegeskedő, öreg vagy családos embereket, mint egy erodálódó, papíron bontásra ítélt házba.

A képlet egyszerű. Egy idős hölgy szeretné, hogy ne 17 fokban kelljen fagyoskodjon február elején. Egy férfi nem szeretné, hogy a gyermeke megsérüljön a leomló törmeléktől. Adott egy társasház, ahol a lakók nem patkányokkal és csótányokkal osztanák meg a lakásaikat. Lehet kifogásokat találni, meg lehet magyarázni mindent. De a végén a kérdés megmarad: hajlandóak végre segíteni, vagy sem?

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!