Pesti Srácok

GEOrgPOLITIKA – Botrány a német pornóovi miatt

„Csendes szoba szexuális játékokhoz” – egy hannoveri óvodákat működtető alapítvány azzal az őrült ötlettel állt elő, hogy az ovikban legyen egy olyan szoba, ahol a gyermekek meztelenül felfedezhetik egymás testét. A liberális vezetés egy öt pontos játékszabályt is kidolgozott a kicsiknek.

  • Minden gyermek maga dönthet, hogy szeretne-e, és hogy ha igen, akkor kivel szexuális játékot folytatni.
  • Minden gyermeknek tudomást kell szereznie arról, hogy létezik egy ilyen szoba.
  • Lányok és fiúk megnézhetik és simogathatják egymás testét, amíg ez senkinek sem kellemetlen.
  • Nem szabad egymásnak fájdalmat okozni.
  • Nem szabad semmit a testnyílásokba dugni, vagy megnyalni a másik testét.

A szülők nagyon kiakadtak az Arbeiterwohlfahrt alapítvány ötletén, és először csak egymással osztották meg aggályaikat, majd a sajtóhoz fordultak.

PestiSracok facebook image

– nyilatkozta a Focus magazinnak egy édesapa.

– vélte egy fiatal anyuka. Az óvoda vezetése azt állította, hogy az ötlet a kulturális minisztériumtól származik. A minisztérium a sajtónak küldött közleményében azt állítja, hogy a hannoveri óvodakörzet vezetése sajátságosan értelmezte a gyermekek szexuális oktatását (itt felmerül a kérdés, hogy miért is kell öt éveseket szexuális téren oktatni). A minisztérium szerint az ilyen jellegű oktatást az óvónők folytatják „szerepjátékok” segítségével (ez is felvet egy csomó kérdést). A hivatal végül utasította a hannoveri körzetet, hogy álljanak el a szexszoba-koncepciótól.

Ez is csak azt mutatja, hogy milyen komoly létjogosultsága van a magyar gyermekvédelmi törvénynek. Tavaly egy bécsi általános iskolában tört ki a botrány, amikor elsősöknek egy méter nagyságú, élethű babákkal tartottak szexuális oktatást. Több gyermek sírva és sokk alatt ment haza az iskolából. A szülők ott is a minisztérium segítségével állították le az őrületet. Voltak hasonló próbálkozások Birminghamben is, ott viszont a pakisztáni és az arab szülők közölték az igazgatóval, ha még egy ilyen eset előfordul, felgyújtják az iskolát.

Ma van tíz éve hatalmon Abd el-Fattáh Szaíd Huszejn Halíl esz-Szíszi, aki Egyiptom hatodik elnöke és katonából lett politikus. A tábornok megpuccsolta az iszlamista Muhammad Morszi elnököt, amivel nagy szívességet tett az országnak, mivel a radikális vonalat képviselő Muszlim Testvériség-tag Morszi tönkretette volna az ország gazdaságát. A folyamatos erőszakos tüntetések, a terrortámadások elriasztották a turistákat és a nyugati befektetőket, holott a GDP több mint 70%-a a turizmusból származik. Az elnök sikerrel felszámolta az al-Káida és az Iszlám Állam próbálkozásait Egyiptomban, valamint megállította az illegális migránsok átszállítását Európába az ország földközi-tengeri kikötőiből. A biztonság visszacsalogatta a turisták millióit és ez gazdasági fellendülést hozott, valamint sok új munkahelyet teremtett. Az elnök lebontatta az illegálisan épített nyomornegyedeket és modern, összkomfortos lakóházakat épített a szegényebb réteg számára. A biztonságos terep sok kínai és nyugati céget vonzott és ezzel újabb munkahelyek születtek, ami fontos volt, mivel a 109 milliós országban rengeteg fiatal van és az ő munkanélküliségük jelentette a legnagyobb problémát a múltban. Egyiptom a Közel-Kelet egyik legfontosabb stratégiai partnere Magyarország számára is.

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.