Pesti Srácok

Kocsmai igazságok – Ukrajna beveti az "olajfegyvert", persze nem az oroszok ellen, hanem ellenünk

A józan ész azt diktálná, hogyha a világ egyik legerősebb atomhatalma visel háborút ellened, akkor mindenki máshoz igyekszel kedves lenni, aki bármilyen módon is segít neked. Az ukránok azonban még azt sem tudták feldolgozni, hogy az oldalukon az egész világ nem lépett hadba azonnal az oroszok ellen. Minket különösen utálnak, hiszen ezer éves magyar területeket birtokolnak, 1956-ban részt vettek a Szovjetunió tagállamaként a forradalom vérbefojtásában (nyilván önként, mert egy ilyen büszke nép mindent önként csinál). És különben is hogy jövünk mi ahhoz, hogy nem csicskultunk be nekik mindenben? Az ukrán kormány legújabban attól boldog, hogy megpróbálja bedönteni a magyar gazdaságot, és ennek érdekében jelentősen csökkenti a Magyarországra rajta keresztül importált kőolaj mennyiségét adminisztratív eszközökkel. Rengeteg áramot importálnak tőlünk, és jelentős mennyiségű gázolajat is, illetve hatalmas mennyiségű humanitárius segélyt kapnak tőlünk, de nyilván ez ennek a nagy és büszke népnek nem elég. Fogalmazzunk úgy, hogy az ukránok sokat tesznek, sőt mindent megtesznek azért, hogy egy esetleges orosz győzelem traumáját mi magyarok képesek legyünk feldolgozni. Szalai Szilárd és Bálint Botond a Kocsmai igazságokban.


Ha tetszett a műsor, tegyél róla, hogy az ismerőseid is meghallgassák!

PestiSracok facebook image

Vezető kép: Volodimir Zelenszkij ukrán elnök távozik a londoni kormányfõi rezidenciáról, a Downing Street 10-bõl 2024. július 19-én. MTI/AP/Kin Cheung

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.