Pesti Srácok

Trumpnak a pénzhatalom küldte az ólomgolyót! – Boros Imre és az Öreg

„Amerikát ismét naggyá teszem!” – hangoztatta Donald Trump az amerikai elnökválasztási kampányában. Boros Imre közgazdász megjegyezte, hogy Trump e kijelentésével arra utal, nem kívánja tovább vállalni a világ csendőrének szerepét, hanem klasszikus izolacionalistaként előbb otthon akar rendet teremteni. Az amerikai hadsereg globális készültsége óriási költségeket emészt fel, amelyek dollár ezermilliárdok formájában vonnak el forrásokat az amerikai gazdaságtól.

Boros szerint a választók, köztük az átlag amerikaiak, a latinok és a feketék, a gazdaság helyzete miatt fordultak el a demokratáktól. Az illegális migrációt támogató Biden-Harris-adminisztráció számára meglepő módon a beilleszkedett, állampolgárságot szerzett dolgozó migránsok a republikánusokra szavaztak, miután az illegális bevándorlás veszélyeztettette a munkahelyeiket.

A közgazdász hangsúlyozta, hogy az amerikai mélyállam pénzügyi háttere továbbra is a magánpénztárakra támaszkodik, miközben azok nem törődnek az amerikai emberek érdekeivel. Boros emlékeztetett arra, hogy bármely elnök, aki megpróbál belenyúlni a pénzügyi rendszerbe, súlyos következményekkel nézhet szembe, mint ahogyan azt Abraham Lincoln és John F. Kennedy esetében is láthattuk.

Boros arra figyelmeztetett, hogy az amerikai választás eredményei nemcsak az Egyesült Államokra, hanem Európára is komoly hatással lesznek. Az európai NATO-tagállamoknak emelniük kell a védelmi költségeiket, és le kell mondaniuk az ukrán-orosz háború finanszírozásáról. A liberális ideológiák, mint például az LGBTQ és gender-ügyek is visszaszorulhatnak, mivel az Egyesült Államok pénzügyi támogatása nélkül nem maradnak életben.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!