Meghurcolt politikusnak tartja magát a 45 millió forintos hűtlen kezeléssel vádolt volt szocialista erzsébetvárosi polgármester, ezért eldöntötte: “rehabilitálódni” szeretne. Az egyetlen megoldásnak azt látja, ha a választói rehabilitálják azzal, hogy rá szavaznak. Hunvald György ezért polgármester-jelöltként el is indul az őszi önkormányzati választáson, mivel azonban ezt az Erzsébetvárosban összeborult ellenzéki pártok mindegyikének a torkán nem sikerült letolni, bejelentette, hogy kilép a pártból és civilként folytatja. A volt polgármester ellen egyébként a közelmúltban indult el újra a büntetőper az ügyészség perújítása nyomán.
Hunvald György volt országgyűlési képviselő, erzsébetvárosi polgármester ügye tizenegy éve tart. 2009-ben tartóztatták le hűtlen kezelés, csalás és vesztegetés gyanújával, társaival együtt. Majd az egész társaságot ingatlanokkal kapcsolatos nagy értékű csalásokkal, magánokirat-hamisításokkal, vesztegetéssel és bűnszervezet létrehozásával vádolták meg.
Az akkori vádirat szerint nagyértékű ingatlanokat játszottak ki jelentősen áron alul. A per másfél évig húzódott, de az ingatlanpanamákban végül nem találták bűnösnek a polgármestert; lakáskiutalások kapcsán elkövetett hivatali visszaélésekben, magánokirat-hamisításban viszont igen, amiért másfél év letöltendő börtönbüntetést szabtak ki rá. Összesen 2 és fél évet töltött előzetes letartóztatásban, mint amennyi szabadságvesztésre ítélték, így nemcsak, hogy nem kellett börtönbe vonulnia, hanem később még ő kezdeményezett kártérítési eljárást. Másodfokon a Szegedi Ítélőtábla a hűtlen kezelés egy részében is elítélte, és büntetését egy évvel felemelte. Az ügyészség a folytatólagosan elkövetett bűncselekményekre hivatkozva 2016-ban perújítást kezdeményezett, amelyet az indítványt elbíráló Fővárosi Törvényszék megalapozottnak talált, ezért elrendelte az újabb büntetőeljárást. Az új vádirat szerint Hunvald György polgármesterként több színlelt szerződést kötött, többek közt tanácsadásra, amelyekkel a kerületnek 45 millió forint kárt okozott.
Milliók tanácsadóknak, akik azt sem tudják, mihez adtak tanácsot
Az egyik tárgyaláson gyakorlatilag semmire sem emlékezett az a kozmetikusnő tanú, aki például milliókat kapott vállalkozásfejlesztési tanácsadásért. A szépségszalon-tulajdonos az egyik akkori fideszes erzsébetvárosi önkormányzati képviselő, Czibula Csaba felesége volt. A nő bírói kérdésre azt sem tudta megmondani, mi az a vállalkozásfejlesztési tanácsadás, de azt elmondta, hogy a szerződés szerint ingyen nyújtott szolgáltatást azoknak az önkormányzattól érkezett vendégeknek, akik a férjével jóban voltak. Czibula Csaba még az ingatlanbotrány kirobbanásakor Mexikóba szökött, ám azóta hazatért és az ügyészség rendelkezésére állt.
Nem markolt kevesebbet az a “munkatárs” sem, akinek a testvértelepülésekkel kellett volna élő kapcsolatot ápolnia, de érdemben semmit sem csinált. Tanúként csak hebegett-habogott a bíróság előtt az a személy is, aki havi 200 ezer forintot vett fel tanácsadásért Erzsébetváros önkormányzatától, de azt sem tudta megmondani, egyáltalán mi lett volna a dolga ezért a pénzért.
Több millió forintra rúg továbbá Hunvald elődjének, a szintén szocialista Szabó Zoltánnak a telefonköltsége, akinek Hunvald hozzájárulásával távozása után is az önkormányzat fizette korlátlan mobilhasználatát. A külsős szerződésekről, díjazásokról Hunvald állítása szerint nem egyedül, hanem a munkatársaival együtt döntött, akik viszont ezt tagadják.
Állítólag ötezer támogatója van, akik újra polgármesterként szeretnék látni
Hunvald György most azt írja a közösségi oldalán, hogy egy politikust csak a választói rehabilitálhatnak; ezért is döntött úgy, hogy megszondázza, mit gondolnak róla az erzsébetvárosiak. Az eredmény meglepő – mármint ha Hunvald állítása megfelel a valóságnak -, ugyanis szerinte több, mint 5000 ember kérte, hogy ne hagyja abba a politizálást.
Ez óriási erőt adott abban, hogy helyes úton járok
– fogalmaz. Ötlete, hogy elindulna a polgármesteri címért, a jelek szerint nem aratott osztatlan sikert az ellenzéki pártoknál, az MSZP-nek viszont nem jelent problémát Hunvald botránya – nemcsak a jelenlegi büntetőpere, hanem a már jogerősen kimondott bűnössége sem -, a párt ugyanis Hunvald posztja szerint “nem tudta megoldani a problémát”:
Az összefogott ellenzéki pártok némelyike kizárta azt a lehetőséget, hogy megmérettessem magam. Ezzel az MSZP nem tudott mit kezdeni és nem tudta megoldani a problémát. Hosszasan töprengtem, mit tegyek, és úgy döntöttem, hogy nem leszek gátja az ellenzéki összefogásnak, hogy a kerületi MSZP szervezet a személyemen keresztül blokkolja azt. Mindent megtettem, hogy az összefogás létrejöjjön. A mai naptól azonban már a saját utamat fogom járni, és ezt az utat tiszteletben kell tartani mindenkinek
– írja. Hosszasan fejtegeti, hogy az elmúlt egy évtizede az igaza bizonygatásával telt, és a mai napig sem adta fel, hogy rehabilitálódjon. Saját magát meghurcolt politikusnak látja, akit csak a választói tudnak tisztázni azzal, ha rá szavaznak októberben. Nem lesznek tehát könnyű helyzetben az erzsébetvárosi Orbán- és Fidesz-gyűlölő kormányellenes szavazók: választaniuk kell, hogy szegény meghurcolt börtönpolitikusra, a vád szerint 45 milliós kárt okozó mártírra, vagy az ellenzéki összeborulás jelöltjére adják majd a voksukat.
Vezető kép: csepelinfo.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS