Exkluzív
Stier Gábor a PS-nek: Izrael számára presztízsvesztés a konfliktus kitörése, Oroszország viszont profitálhat belőle
Több párhuzam is van a szombaton kirobbant Izrael-palesztin konfliktus és az orosz-ukrán háború között, elég csak az erőviszonyokra gondolni, ugyanakkor amíg az egyik esetben Oroszországra a világ agresszorként tekint, most lehet, hogy ők lehetnek a béke közvetítői. Az oroszok kapcsolata ugyanis mind az izraeliekkel, mind a palesztinokkal kiegyensúlyozott és az érdekük is azt kívánja, hogy ne terjedjen tovább a konfliktus. S bár a Biden-adminisztráció és az izraeli kormány között vannak nézeteltérések, az USA segíteni fog a zsidó államnak, emiatt pedig Ukrajna foghatja a fejét, mert a szövetségeseik figyelme (pénze és fegyvere) megoszlik. Hogy miért pont most robbant ki a Gázai övezetben a konfliktus, eszkalálódhat-e a helyzet és miért tapasztaljuk, hogy a világban egyre több helyen fokozódik a feszültség, Stier Gábor Oroszország-szakértőt, a moszkvater.com főszerkesztőjét kérdeztük.A Fiorentina után a Loki ellen is leadta kétgólos előnyét a Fradi – Labdarúgó NB I: Ferencváros-Debrecen 2-2 (2-1)
Bár csodálatosan kezdett és hamar kétgólos előnyt épített fel a Ferencváros a Debrecen ellen a labdarúgó NB I 9. fordulójának utolsó mérkőzésén, végül be kellett érnie az egy ponttal. A vendég piros-fehérek ugyanis talpra álltak, és még a félidő előtt szépítettek, a második játékrészben pedig ki is egyenlítettek. A bajnoki címvédő azonban mai pontvesztése ellenére is vezeti a tabellát, pedig egy találkozóval kevesebbet játszott, mint riválisai.Dante pokla sem fogott ki a Fradin, amely bravúrpontot szerzett Firenzében – Európai Konferencia Liga: Fiorentina–Ferencváros 2–2 (0–1)
Kiváló első hatvan percet produkált a Ferencváros a Fiorentina otthonában az Európai Konferencia Liga csoportkörének mai fordulójában, és kétgólos előnyt is szerzett, ám a mérkőzés utolsó szakaszában az olasz sztárcsapat visszajött a meccsbe és végül megszerezte az egyik pontot. A csoportot azonban két játéknap után továbbra is a Fradi vezeti.Orbán, Schäfer és Kleinheisler továbbra sincs, Bolla, Gazdag és Nagy Zsolt viszont visszatért - Marco Rossi kijelölte a szerbek és a litvánok ellen készülő keretet
Régebbi és újabb hiányzók mellett visszatérők is vannak Marco Rossi aktuális válogatott keretében, amelynek legfőbb jellemzője mégis az állandóság. A huszonhat fős keretből huszonnégyen ugyanis a legutóbb is ott voltak a kiválasztottak között. Október közepén előbb idehaza Szerbia ellen, majd idegenben Litvánia vendégeként lép majd pályára válogatottunk, amely két győzelemmel akár máris kijuthat a jövő évi, németországi kontinenstornára.Ennyire sikerült zavarba jönnie a karakán Karácsony Gergelynek a Fővárosi Közgyűlésben (Exkluzív videó)
Azt már tudjuk, hogy Karácsony Gergely különösen bátor, ha olyan újságírókkal találkozik, akik nem értenek egyet vele és kellemetlen kérdéseket tesznek föl. A főpolgármester élete nemcsak játék és mese a Fővárosi Közgyűlésben sem, ahol nem tudja teljesen megtiltani, hogy a fideszes képviselők számon kérjék ígéreteit, ilyenkor azonban a terelés és a mutogatás mellett igencsak kiül Karácsony Gergely arcára a zavar, beszédközpontja pedig súlyos támadásként értékeli a kérdéseket és összeomlást idéző jeleneteket váltanak ki belőle. Íme, egy rövid összefoglaló a főpolgármester kínos pillanataiból, amelyeket csak saját magának és impotens politikájának köszönhet. Nézzétek meg a videót!Tudja, milyen ábrázata van egy ellenzéki képviselőnek a második munkanapján? Megmutatjuk!
Miközben a szavak szintjén az ország sorsáért aggódnak, sok minden tükröződik az ellenzéki országgyűlési képviselőkön, de a honatyák vállát nyomó rendkívüli teher felelőssége alatt való roskadozás aligha.Mindennaposak a határvadászok elleni támadások a Délvidéken
Egyre gyakoribbak és egyre brutálisabbak a magyar rendőrök és határvadászok elleni támadások a Délvidéken – erősítette meg hétfőn a kormány a hivatalos Facebook-oldalára feltöltött videóban. Orbán Viktor miniszterelnök pedig a parlamentben beszélt arról, hogy migránsok automata fegyverekkel lőttek a déli határon a közös szerb–magyar járőregységekre. "Ezzel átlépték a Rubicont" – jelentette a kormányfő, majd hozzátette: Brüsszel azt követeli, hogy ezeket a migránsokat engedjük be az országba, de Magyarország nem lesz migránsgettó. A PestiSrácok.hu pénteken, az eseményekkel egy időben írta meg, hogy szinte az egész déli határszakaszon harcok dúlnak az embercsempész terrorista bandák között az úgynevezett Makkhetestől Palicsig, sorozatlövő fegyverekkel lőnek, azt sem lehet tudni, hány sérült van pontosan. Előző este pedig a határkerítésnél lőttek rá az egyenruhásokra. Lapunk megtudta, hogy a rendőrautó, amelyen jól látszanak a lövések nyomai, most is a röszkei tranzitzóna parkolójában áll. Közben a délvidéki lövöldözés minden nap folytatódott.A sok kihagyott helyzet ellenére is hozta a kötelezőt a bajnok! - Labdarúgó NB I: Ferencváros-Kisvárda 1–0 (1-0)
A jóval több helyzetet kidolgozó Ferencváros megérdemelt győzelmet aratott a Kisvárda ellen a labdarúgó NB I 7. fordulójának zárómérkőzésén. A bajnokságban is sikeresen debütált tehát a Fradi-kispadján Dejan Sztankovics vezetőedző, a Fradi pedig annak ellenére is feljött a harmadik helyre, hogy két mérkőzéssel kevesebbet játszott vetélytársainál.„Ha Szent Ferenc üzenetét megértenénk és követnénk, nem lenne válságban a teremtett világ" – Főcze Imre Bonaventura dévai plébános a PS-nek
"Isten az emberre bízta a Földet, de nem azért, hogy kizsákmányolja azt. Hogy mennyire élünk vissza az ajándékkal, amit kaptunk, azt jól mutatja az egyre égetőbb ökológiai válság. A nemtörődömséggel az ember már saját léte alapfeltételeit veszélyezteti. Pedig olyan könnyen tehetnénk azért, hogy ez ne így legyen, elég lenne Szent Ferenc teremtett világunkról szóló üzenetét megértenünk és rá hallgatnunk" – mondta a PestiSrácok.hu-nak Főcze Imre Bonaventura ferences szerzetes, dévai plébános. Bonaventura testvér 2020-ban építtette meg a csángótelepi templom udvarán a Naphimnusz-parkot, az akkor éppen 80 éves dévai csángótelepi ferences templom udvarán. Ez a kis park a dél-erdélyi szórvány egyetlen olyan létesítménye, mely Szent Ferenc Naphimnuszának, a ferences szerzetes rend alapítója Naptestvér énekének állít emléket."A korábban jellemző harcos, győztes mentalitást szeretném visszahozni!" – Beszélgetés Mátyus Jánossal, a Kisvárda vezetőedzőjével (PS-exkluzív!)
Régen látott sikert ért el tavasszal a Budafok kispadján Mátyus János, aki egészen a kupadöntőig menetelt másodosztályú csapatával és ott is csak a hosszabbításban kapituláltak a Zalaegerszeggel szemben. Bár a kupasiker nem jött össze, aligha volt kérdéses, hogy az egykori kitűnő hátvéd hamarosan első osztályú csapatnál is lehetőséget kaphat majd. Ez a közelmúltban be is következett, Révész Attila a Kisvárda tulajdonosa és sportigazgatója ugyanis nemrégiben Mátyus Jánost kérte fel a csapat vezetőedzőjének. Portálunk kisvárdai tervei mellett budafoki távozásáról és a válogatott teljesítményéről is kifaggatta a kiváló szakembert.Harc a teljes déli határszakaszon, a magyar rendőrökre is lőttek
Szintet léptek az események a déli határnál. Az elmúlt két napban a határt támadták és Szabadka belvárosában is volt leszámolás. Ma, azaz pénteken este 18 óra óta a Makkhetestől Palicsig a teljes határmenti erdősávban lőnek. Helyi forrásunk szerint eddig három mentő érkezett, több sérült migránst a társaik hoztak ki az útra és adtak át a mentőegységeknek. Úgy tudjuk, szerdán kézigránáttal figyelmeztették a határkerítésnél szolgálatot teljesítő magyar rendőröket és határvadászokat, majd csütörtökön éjszaka szervezett támadást indítottak az afgán embercsempészek és tüzet nyitottak a magyar egyenruhásokra.Szintet lépett a cenzúra: zaklatásnak minősítve törli a TikTok a pedofilokról csupán említést tevő videókat is
Ismét bebizonyosodott, hogy a BigTech és a közösségi média még mindig a pedofilok pártján áll. A TikTok ugyanis pár nap után "zaklatás" címszó alatt tiltotta le a PSTV egy rövid videóját, amiben Ábrahám Robi műsorában említést tesznek a magát "efebofilnak" nevező B. Zsoltról, a Krúdy Gyula Angol–Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola egykori pedagógusasszisztenséről, aki a PestiSrácok.hu által kirobbantott pedofilbotrány után pár hónappal ismét újra aktív a közösségi médiában. A pedofilok tehát szabadon használhatják a közösségi oldalakat, de beszélni cenzúrázva sem szabad róluk, mert az zaklatásnak számít.Ideges kezdés után végül meggyőző játékkal, magabiztosan nyert a magyar bajnok! – Európai Konferencia Liga: Ferencváros–Csukaricski 3–1 (2–1)
Az első húsz percet leszámítva végig fölényben, s olykor szemre is tetszetősen játszva magabiztos, 3–1-es győzelmet aratott a Ferencváros a Csukaricski ellen az Európai Konferencia Liga (EKL) csoportkörének első fordulójában. A jó bemutatkozás tehát sikerült, így az új vezetőedző, Dejan Sztankovics is elégedett lehet.Magára robbantotta a házát egy esztergomi férfi – Egy TEK-es meghalt, többen súlyosan megsebesültek (Videó)
Ahogy arról elsőként az M1 Híradó beszámolt, súlyos bűncselekmény történt szerdán kora este Esztergomban. Sajtóértesülések szerint Esztergom külterületi részére fenyegetőzés miatt nagy erőkkel vonult ki a rendőrség és a tűzoltóság egy családi házhoz, ahol egy férfi azzal fenyegetőzött, hogy robbantani fog. Több órás tárgyalást követően azonban a rendőrök behatoltak abba az épületbe, ahol az ámokfutó tartózkodott és ekkor robbanás történt, amelyben a TEK egyik munkatársa életét vesztette és többen súlyosan megsebesültek és az elkövető is meghalt.Megnyerték az első csatát a munkácsi magyarok! – Pert nyert a jogtalanul elbocsájtott iskolaigazgató
Kis lépés az igazság felé, de mégis hatalmas győzelem a kárpátaljai magyarok jogainak tekintetében, hogy másodfokon is pert nyert az állásából korábban jogtalanul elbocsájtott magyar iskolaigazgató. Igaz, a döntés még csak az első kirúgásra vonatkozik, és a második ügyében újabb perekre lehet számítani, de reményt ad arra, hogy a kárpátaljai magyarok jogait mégsem tiporják sárba.Az emberi pokol legmélye, irodalmi stílusban – Különleges olvasmány Illés György új kötete a GULAG-ról
A XX. század két embertelen borzalmáról, vagyis a bolsevik és a náci terror gyötrelmeiről nem lehet eleget beszélni. Nemcsak azért, mert bizonyos értelemben kibeszéletlen mindmáig ez a két szörnyűség, hanem azért is, mert ha időről-időre felelevenítjük azt, hogy milyen borzasztó dolgokat tudott művelni az ember ideológiai vagy faji alapon, akkor talán elejét vehetjük annak, hogy az iszonyat megismétlődjön. Nagyon fontos, hogy a tényszerűségeken alapuló, nélkülözhetetlen történelmi áttekintések mellett szépirodalmi művek is foglalkozzanak a témával. Ezért tekinthető különleges értéknek Illés György nemrégiben megjelent, „Egy magyar a GULÁGON” című regénye.Hiába volt 92 lakója, a migránsvilla a helyiek szerint olyan volt, mint egy szellemház
Nem tudni mikor érkeztek és hogyan látták el magukat az illegális migránsok a 12. kerületi villában. A környéken lakók már régóta nem tapasztaltak mozgást a sem a házban, valamit az ahhoz tartozó telken sem. Úgy gondolták, hogy egyszerű munkások költöztek be az ingatlanba. Csütörtök este a rendőrség egy névtelen bejelentés alapján 92 illegális migránst talált a Béla király úti villában. Mivel az elfogottak nem tudták magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően igazolni, ezért a hatóságok visszavitték őket az ideiglenes biztonsági határzárhoz.Egy halott, három sérült az éjszakai délvidéki migráns harcokban
Egy ember meghalt, hárman pedig megsebesültek hétfőn este a déli határ szerb oldalán, Hajdújárás külterületén egy afgán embercsempészek által elfoglalt, kisajátított tanyán - tudta meg a PestiSrácok.hu. A területen, ahol korábban Az Akta forgatott 19 óra után egy szír csoport akart áthaladni. Mivel nem fizettek a területet uraló afgánoknak, azok tüzet nyitottak rájuk. A szírek is fegyvert rántottak. Tűzharc alakult ki. Később a befogadó állomáson is lövések dördültek. Reggel nagyszabású rendőri akció kezdődött. A PS stábja a helyszínre tart.Embercsempész bandaháború - már a kerítés magyar oldalán lőnek
Négy-öt napja már nem csak az erdőben és éjszaka, hanem fényes nappal, lakott területen zajlik az embercsempész bandák háborúja a déli határon, kézigránátokkal, félautomata és automata fegyverekkel. És a probléma már messze nem csak Szerbia és a délvidéki magyarok problémája. A felfegyverzett terroristák már nem állnak meg a kerítésnél. Pénteken kora este Szabadka belvárosában, egy bevásárlóközpont parkolójában tűzharcban lőttek le egy afgán férfit. Ezzel egy időben a Tőzegbánya közelében a határ túloldalán, azaz a magyar oldalon is lőttek. Egyelőre csak egy üres, elhagyatott tanyánál - tudta meg a PestiSrácok.hu. Egyértelműen élet-halál harcot vívnak az embercsempészek. Különböző afgán és pakisztáni terrorista csoportok csapnak össze most már minden nap, miután a marokkóiakat már kvázi kiszorították. A tét az, hogy ki tudja uralma alá venni a teljes határszakaszt Kelebiától Horgosig. A biztonsági szolgálatok ugyan több terrorista csoportot beazonosítottak - ezeket mi is megtaláltuk a TikTokon, ahol nyílt videóüzenetekben küldenek egymásnak hadüzenetet - a rendőrség és a szerb nagypolitika hallgat. Helyi forrásunk szerint ha valami nem történik nagyon rövid időn belül, elszabadul a pokol. A helyi lakosok Hajdújáráson, Palicson, Szabadkán már arra készülnek, ha a hatóságok nem védik meg őket, fegyvereket szereznek, hogy megvédjék saját magukat és családjaikat.Újabb magyar újságírót utasítottak ki Ukrajnából
Ilyen a sajtószabadság az új európai mintademokráciában. Úgy tűnik, hogy Ukrajna, vagy legalábbis egyes ukrán tisztségviselők kedvenc hobbija az lett, hogy magyar újságírókat utasítanak ki az ország területéről. Hogy mi a bűnük? Nos, annyi, hogy beszámolnak a kárpátaljai magyarság helyzetéről. Nem kell ide orosz propaganda, ha rosszat mondasz, nem jöhetsz vissza...NÁNDORFEHÉRVÁRI DIADAL, AVAGY KARNYÚJTÁSNYIRA AZ EB-RÉSZVÉTEL!!! – Labdarúgó Eb-selejtező: Szerbia–Magyarország 1–2 (1–2)
Marco Rossi irányításával immáron másodszor sikerült győznie Belgrádban a magyar labdarúgó-válogatottnak, amelynek értéke hatalmas, szinte biztosan Eb-részvételt ér. Csapatunk taktikusan, fegyelmezetten játszott, adódó lehetőségeit könyörtelenül kihasználta, ami csodálatos győzelmet eredményezett!Ezer méteres mélységben próbálnak a magyar barlangi mentők segíteni egy amerikai társukon Törökországban
Az Európai Barlangi Mentők Szervezete is segít annak a Törökországban bajba jutott amerikai barlangkutatónak, aki 1000 méter mélyen van jelenleg is, és miután gyomorvérzést kapott és állapota egyre romlik, nem tudja önerőből elhagyni a mélyben lévő táborhelyet. A magyar barlangi mentők lejutottak a kutatóhoz és vértranszfúziót is kapott, de egyelőre nem javul az állapota.Vérrel írt üzenet, fegyverarzenál, eltévedt lövedék – Fokozódik a feszültség a déli határnál
Tovább súlyosbodott a helyzet a déli határunk szerb oldalán azóta, hogy Az Akta bemutatta a terrorista embercsempész bandák táborait, akiknek az egymással folytatott háborúja a helyi magyarok életét veszélyezteti. Ahogy riportunkban bemutattuk, afgán és észak- afrikai terrorista csoportok tanyáznak a Szabadka környéki erdőkben, sorozatlövő, gránátvető fegyverekkel és gránátokkal ellátva, és most már naponta vannak tűzharcok, lőnek és robbantanak, gyakran a lakóházak közelében. Ezek a bandák szervezik a napi több száz, Zágrábból a Délvidékre érkező illegális migráns továbbjuttatását. Az elmúlt napokban fokozódott az amúgy is tarthatatlan helyzet. A lövöldözések maradványait, lőszerhüvelyeket néhány tíz méterre a határtól százával találni – már a határon lőnek, miközben 300–400 fős csoportok invázióját irányítják neki a kerítésnek. És már nem létráznak: végigvágják a kerítést, azon tuszkolják át az embereket az akciót fegyveresekkel fedező embercsempészek. A PestiSrácok.hu számos exkluzív felvételt kapott a terroristákról és a felkutatásukra irányuló akciókról. Megtaláltuk a TikTokon az embercsempész bandák egymásnak szóló hadüzeneteit, különböző üzenetekkel ellátott videóit. Ezek a felvételek is jól mutatják, hogy elit terrorista csoportok háborúja dúl az embercsempész piacért, illetve területekért. A BIRN balkáni oknyomozó portálnak pedig a csoportok vezetőit is sikerült beazonosítania, és belső informátoraik által a területfelosztási harcok eseményeit is feltérképezték. Hat hónapon át tartó kutató-elemző munkájukból az is kiderül, hogy a marokkói és afgán bandák háborújához főleg Koszovóból albán bűnözői körök biztosítják a fegyvereket, méghozzá igencsak borsos áron.Ajánljuk még































