Magyar ugar
A Die Presse és Magyar György szerint Orbán Észak-Koreába kormányozza az országot
Gyurcsány privatizációs klikkjének kedvez a MAL-osokat felmentő ítélet
Gyurcsány Ferenc privatizációs harcostársainak kedvez a Veszprémi Törvényszék Szabó Györgyi vezette tanácsának mai döntése, amellyel minden vádlottat felmentett a tíz halálos áldozatot követelő és több tízmilliárd forintos kárt okozó vörösiszapkatasztrófa felelőssége alól - ezt anélkül is ki lehet jelenteni, hogy atomjaira szednénk az ítélet indoklását és latolgatnánk, hogy ha nem a Btk., akkor milyen hatósági, társadalmi fórum szankcionálja azokat a visszaéléseket, amelyet a MAL Zrt. körül bizonyíthatóan elkövettek. Az ajkai timföldgyár esete ugyanis iskolapéldája a legbrutálisabb privatizációs bűnöknek, és a gyakorlatilag ingyen megszerzett állami vagyon kifosztásának, széthordásának. A mai meghökkentő ítélet apropóján felidézzük korábbi oknyomozó cikkeink ma is érvényes megállapításait.Nem tudták Tanyira bizonyítani a halálos gyújtogatást
Megszüntette a Fővárosi Főügyészség az alvilág hírhedt verőlegényével, Tanyi Györggyel szemben a Romkert felgyújtása miatt indult nyomozást – értesült a PestiSrácok.hu. A Lakatos Csaba ellen elkövetett merénylettel is összefüggésbe hozott nehézfiú ellen azért fejezték be eredménytelenül az egy ember halálával végződő bűncselekmény nyomozását, mivel a rendőrség nem tudta bizonyítani, hogy a közkedvelt szórakozóhelyet 2007 áprilisában Tanyi megbízásából gyújtották fel.Az ellenzéknek már a budapesti olimpiáról is a korrupció és a közpénzlenyúlás jut az eszébe
Eddig rosszul tudta! A Washington Post szerint a magyarok a törökkel együtt küzdöttek az osztrákok ellen!
A liberális The Washington Post publicisztikájában arról olvashatunk, hogy mi magyarok valójában a törökökkel és muszlimokkal küzdöttünk vállvetve a pénzéhes katolikus egyház és a Habsburgok elnyomása ellen.Az elszámoltatás egyik legemblematikusabb ügye bukott el a bíróságon
Felbujtóként elkövetett hűtlen kezelés és hivatali visszaélés bűntette miatt csupán két év, négy évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte Hagyó Miklóst, Budapest egykori szocialista főpolgármester-helyettesét első fokon a Kecskeméti Törvényszék. Nem állt meg sem a bűnszervezetben elkövetés, sem az elhíresült nokiás doboz vádja a bíróság előtt, ezért a legsúlyosabb vádpontokban felmentett Hagyónak nem kell börtönbe vonulnia. Budai Gyula botrányosnak és az igazságszolgáltatás szégyenének nevezete a PestiSrácok.hu-nak a bíróság ítéletét. Az egykori elszámoltatási kormánybiztos szerint érthetetlen, hogy a törvényszék a bűnösnek kimondott Hagyót „miért nem meri börtönbe küldeni”.A népfőiskola lehet a gyógyír a társadalmi betegségekre
A rabló szemébe nézni - A közvetítő összehozza az áldozatot a bűnössel
"Jobb dolgunk is van, mint Gyurcsánnyal foglalkozni" - A DK pártelnökétől már a saját szekértolói is elhatárolódnak
Letartóztatások, házkutatások, diktatúra - Nézegessen kormánybuktatókat! (galériával)
Kiderült, Finta áll a Nyugatit beborító "egymillió fás" betonpark terve mögött
Kiderült, Finta József építész áll a Nyugati pályaudvar fölé, vagy inkább helyére tervezett Liget II, más néven budapesti Central Parknak is becézett gigantikus beruházás víziója mögött. A Kádár-kor talán legünnepeltebb építésze a Népszabadságnak mondta el a terv részleteit, amelyet előzőleg - nem kis megdöbbenést keltve - Lázár János jelentett be a csütörtöki kormányinfón.Keveslik a támogatást? - Sántít a balos közgazdászok bírálatözöne
A Magyar Nemzeti Bank támogatási politikáját bíráló közgazdászok is pályáztak az MNB-nél, s nyertek is: hatvanmillió forintot - értesült a PestiSrácok.hu. Ezek szerint a Bod Péter Ákos, vagy éppen Mellár Tamás neves közgazdászok mellett több bukott pénzügyes, köztük Király Júlia és Bokros Lajos tagságával is "büszkélkedő" akadémiai testület számára csak akkor aggályos a támogatási rendszer, ha épp nem ők a kedvezményezettek - a sajtót megjárt tegnapi állásfoglalásukban e tényt ugyanis elmulasztották megemlíteni.Hamalát felvette a térfigyelő kamera az Aranykéz utcában
A szlovák nyomozók már Magyarországon is meghallgatták a Hamala-gyilkossággal összefüggésben az Aranykéz utcai robbantással és Fenyő János megölésével is vádolt Jozef Rohácot, akit február közepén terveznek visszaszállítani a szegedi Csillag börtönbe – tudta meg rendőrségi forrásból a PestiSrácok.hu. Úgy értesültünk, hogy a Szlovákiában is több leszámolásos gyilkossággal vádolt rettegett "Fogorvost" a helyi hatóságok részletesen ki akarják hallgatni az emberölésről, aki egy korábbi vallomásában éppen halott társát terhelte be több magyarországi bűncselekménnyel. Emellett áttúrtuk a négy halálos áldozatot követelő merénylet iratait, hátha találunk néhány érdekességet a 2002-ben fejbe lőtt gengszterről. Nos, találtunk...Mirkóczki állítja, "egy huncut fillér külföldi támogatás sincs a Jobbikban"
Így küldenek el 10 ezer embert a közszférából
Lázár János nem érti, hogy mi a baj Spéderék kistafírozásával
Bőröndnyi fekete pénz, átvert külföldiek, lefizetett rendőrök - Kitálalt Vizoviczki volt bizalmasa
Külföldi turisták lehúzásáról, kilóra megvett belvárosi rendőrökről és illegális úton szerzett pénzekről beszélt Vizoviczki László volt bizalmasa, Varga István tanúként egykori főnöke szerdai tárgyalásán a Fővárosi Törvényszéken. A diszkópápa jobbkeze arról is említést tett, hogy Vizoviczki egyik könyvelője rettegett a lebukástól, mivel pontosan tudta, óriási bevételeik vannak, az adóhatóság felé azonban semmit nem fizetnek. De az éjszaka ura is megtörte a hallgatást és észrevételében visszautasította egykori bizalmasa vádjait. Szerinte a tanú szavaiból semmi nem igaz, hiszen állítása szerint nemhogy adót nem csalt, hanem cégei több milliárd forintot fizettek be az állam kasszájába.Elterjed-e a tuskizmus a baloldalon? - Az MSZP vívódik, az Együtt nem változtat
Az agoriánusok drogja - A kiberbűnözés, avagy a digitális alvilág bugyrai
Előző részünkben a dark weben található online alvilág alapjaival foglalkoztunk, most pedig a sötét web első online kábítószerpiacáról lebbentjük le a fátylat, amely alatt nem a halott menyasszonyt találjuk, hanem az előző cikkünkben is említett Silk Road honlapot. Az online drogkereskedelmet folytató portál 2011-ben indult el, az akkor még titokzatos működtetők a tartalom mögé egy kifejezetten anarcho-liberális ideológiát is rittyentettek. Az agoriánusok, vagyis a piaci szabadelvűséget mindenek fölött támogatók alapelve szerint a piac minden beavatkozás nélküli működése képezi a teljes társadalmi szabadság alakövét. Ez az alapkő a jelek szerint a drogok akadály nélküli kereskedelmében testesült meg.Hamis képet fest az örmény-azeri konfliktusról az új magyar dokumentumfilm - állítja a Pázmány tanára
Sem Azerbajdzsán, sem az azeri nemzet Nagy Péter Oroszországának idejében nem létezett - mondta a PestiSrácok.hu-nak adott interjúban Dr. Kovács Bálint történész, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Történettudományi Intézetének oktatója, akit felháborított, hogy portálunk a Tűzszünet című magyar dokumentumfilm bemutatójáról tudósítva "egyoldalú képet festett" Hegyi-Karabakh véres örmény-azeri konfliktusáról. Bár a Szovjetunió felbomlása után kezdődött háborút, amely az örmények győzelmével végződött, a dokumentumfilm vállaltan azeri nézőpontból mutatta be, Kovács Bálint kiemelte: nem lehet egyoldalúan, kizárólag az azeriek szemszögéből bemutatni a véres konfliktust, hiszen mindkét félnek megvan a maga igazsága. Az egyetemi tanár az interjúban ezért igyekezett teljes képet adni a nyugvópontra nem jutó szembenállásról, amely a mai napig szed halálos áldozatokat.Tizenhárom év fegyházat kapott jogerősen a pápai anyagyilkos
Tizenhárom év fegyházat kapott másodfokon az a pápai férfi, aki 2014 áprilisában olyan brutálisan bántalmazta édesanyját, hogy a nő - a saját vérébe fulladva - életét vesztette. Cs. Tamás legkorábban büntetése kétharmadának letöltése után, nyolc év múlva szabadulhat.Szexi felvidéki gerillák is küzdenek a kétnyelvű táblákért
Blokádvideó, ahogy még nem láttad! - Uberesek és taxisok magánigazsága
Forgalomlassító demonstrációvá szelídült a hajnal óta tartó taxistüntetés, pedig délután még úgy tűnt, 2016 januárjában újra éljük a 90-es évek taxisblokádját. A sofőrök haragját az Uber váltotta ki. Szerintük a közösségi alapon szerveződő személyszállító szolgáltatás illegálisan folytatja tevékenységet. Az Uber sofőrök nem adóznak a fuvarok után, nem vonatkoznak rájuk a taxis szabályok, nyomott áraikkal pedig lehetetlen versenyre kelni, mindez összességében pedig ellehetetleníti a fővárosi taxisokat. A PestiSrácok.hu testközelből követte végig az eseményeket. A fordulatokkal és nem ritkán heves indulatokkal teli nap legfőbb momentumait alább közöljük.Lengyel ügy: melyik kezükbe harapjanak a fideszes EP-képviselők?
Ajánljuk még

































