Vezércikk
Még szerencse, hogy nem minden kanadai magyar olyan, mint a Botmixeres
Van olyan kanadai magyar, aki teljes vagyonát a szolnoki kórházra hagyományozza. És akad olyan Kanadából jött/küldött magyar (jelenleg Momentum-politikus), aki magzatok legyilkolására és testrészeik értékesítésére szakosodott sátánista szervezetnek gyűjt adományokat. Kétféle ember: az egyik épít, teremt – a másik rombol, pusztít. Jövőre e kettő közül kell válasszunk!Földönkívüliek kísérleteznek az emberiséggel?
Régóta léteznek különféle gondolatkísérletek, fantazmagóriák, összeesküvés-elméletek, amelyek azt taglalják, hogy vajon valódi-e a környezet, amit magunk körül érzékelünk. Vagy akár kerek perec ki is jelentik, hogy nem; az egész csak illúzió. Az őrült fantasztáktól kezdve a filozófusokon át a fizikusokig, különböző vérmérsékletű és komolyságú emberek különböző mértékben komolyan vehető, vagy legalábbis figyelemre méltó elképzeléseket raktak össze és osztottak meg a világgal arról, hogy egyáltalán létezik-e a valóságban ez a világ.Huth Gergely: A XX. század nem zárult le, a polgári Európa és a bolsevik őrület háborúja most csúcsosodik ki igazán
“Miért kell Magyarországnak európai uniós tagnak lennie, ha teljesen más eszméket terjesztenek, mint amikért az Európai Unióban kiállnak?” – szúrt szíven bennünket a Deutsche Welle, azaz a német közszolgálati televízió kommentátora az elhíresült március eleji riportban, amelyből rögtön ki is derül: a “más eszme” alatt a hitleri politikához való visszafordulást értik. Persze a hitleri politika itt rögtön egyenlő a Horthy-korszak politikájával, amit szokás szerint két magyarországi illetőségű kollaboráns, Ungváry Krisztián “történész” és V. Naszályi Márta, a szörnykoalíció budavári polgármestere segít elmagyarázni a német riporternek. (Huth Gergely írása a kelet-balatoni térség Iránytű című polgári közéleti havilapjában jelent meg.)Éjjel-nappal Brüsszel: momentumos bikaborjak elirigyelt élete
A lilapárt karaktere meghatározhatatlan, Fekete-Győr András pedig manapság mindent megtesz azért, hogy bizonyítsa alkalmatlanságát, ám mégis van párszázezer szimpatizáns, zömében nagyvárosi fiatal, aki őket választaná. Érthető, hisz elirigyelt kamuéletet élnek, trendik, ők az Éjjel-nappal Brüsszel valóságshow szereplői. Sokan akarnak rájuk hasonlítani: drága ruhákban, külföldi tanulmányok után kifogástalan angolsággal a „buta magyart” kioktatni, hisz ettől többnek érezhetik magukat, mint amennyit érnek. A gőg nemcsak bűn, hanem komoly csábító, még akkor is, ha a ragyogó külcsín alatt borzalmas sötétség lakozik. Ami Párizsban a bourgeois-bohemian, az nálunk a momentumos-budai-hipszter, beazonosítható politikusi prototípus.Tűz gyúl a kommunista szívekben – Egy nap, amely más, mint a többi
Nemcsak a magyaroknak vannak ám jeles emléknapjaik, amiket megünnepelnek, hanem a magyarországi kommunistáknak is. Még mielőtt Karácsony Gergely gyorsan posztolna megint a Facebookon, megnyugodhat, most már nem arról lesz szó, hogy Gál J. Zoltánnak és Gy. Németh Erzsébetnek nem akaródzott fellobogózni a belváros főbb útjait március 15-én. Most március 21-ről lesz szó, amelyhez egészen különleges viszony fűzi a nemzetközi moráldiktatúra hazai ügynökeit. Amelyen a legkülönbözőbb módokon szeretnek ünnepelni, a szervezetalapítástól az akasztásig.Hogy merészeli bárki kétségbe vonni a baloldal honszeretetét?
Felháborító! Gyalázat! Még hogy a baloldali politikusok nem jó magyarok? Netán hazaárulók, nemzetvesztők? Ki merészel ilyet állítani? És miért? Hisz benne van az útlevelükben is: „magyar állampolgár”. Akkor milyen alapon kérdőjelezik meg az ő forrón izzó honszeretetüket? Vegyük tudomásul, hogy az a kazalnyi példa, amely a baloldal haza- és nemzetárulását bizonyítja az elmúlt évtizedekből, csupán a Fidesz ármánykodása!Szaniszló Sándorra büszke lehet a DK, ő továbbra is küzd az oltás ellen
Nagyon komolyan veszi az ellenzék ezt az oltásellenesség dolgot. Minden beadott oltás úgy fáj nekik, mintha náluk jelentkeznének azok a nemlétező mellékhatások, amelyekkel dr. Gődény hívei riogatják egymást privátban. És tényleg büszkék magukra, nem törődve a saját maguknak okozott politikai károkkal, csak mennek a saját rögeszméjük után. Csak ne orosszal, csak ne kínaival, csak olyannal, amit majd késő ősszel szállítanak le, csak olyannal, amiről most mondta a gyártó, hogy hiába ígérte meg, nem szállítja le. Csak ne.Mi különbözteti meg az öntudatos, erős politikust az önhitt akarnoktól?
Aki politikával, közélettel foglalkozik, tisztában kell lennie azzal, hogy ez nem a jámbor szerzetesek, az idealisták, vagy épp a zen-buddhisták terepe. A verbális iszapbirkózás mindennapos a politikai küzdőtéren; virtuális pofonokat adunk és kapunk, és tudnunk is kell adni is és kapni is.Szabadságharc Táncsicsék ellen
A megúszóstól a legkomolyabbig minden március 15-i beszéd arról szól, hogy mindenki a saját politikai programja szerinti mai tanulságokat von le 1848 eseményeiből. Ezek a párhuzamok olykor suták, alapvetően mégis általában ülnek, hiszen az már a modern kor hajnala volt, abból csíráztak ki a mai világnézeteink, képzeteink. Konzervatív szempontból viszont nagyon nehéz őszintén belemenni a témába, mert lehetetlen nagy-nagy szent tehenek levágása nélkül kibeszélni. Pont ezen szent tehenek óvatos kerülgetése miatt szoktak suták lenni a párhuzamok. Szerencsémre megkaptam a segítséget egy Táncsics Mihályt magasba emelő írás képében. A progressziót soha el nem engedő forradalom jelképe, hogy már nem elég nekik a magyar irodalom talán legzseniálisabb verseit sorjázó, ám közéletileg forrófejű kamaszgyerekként viselkedő Petőfi. Újra Táncsics, a szocialista agitátor kell nekik. Tőle indulunk, hogy a szabadságharchoz érkezzünk meg.A magyarok történelme: vég nélküli szabadságharc a túlerő ellen
Hiába, ez a sorsunk. A harc, a folyamatos szabadságküzdelem Magyarországért, szülőföldünkért. Hogy újra a saját kezünkbe vehessük a teljes Kárpát-medence irányítását. Ezt mérte ki ránk a Jóisten. És ötszáz éve nem sikerül. Ám mivel a magyar a legendás hősök, rettenthetetlen vitézek nemzete: újra és újra nekiveselkedünk.Ne fertőződj meg, hogy ne fertőzhess meg másokat!
Nem egy túl bonyolult dolog ez, mármint az a része, amit magunk is el tudunk intézni. Az pedig pontosan ennyi. Ha védjük magunkat, akkor mindenki mást is megvédünk. Sajnos ez a nagy kép sok polgártársunknak nem állt össze. Persze végül mindig ez van: a normálisak, a szabálykövetők, akik gondolkoznak, azok mentik meg a többieket is, hogy aztán azok a veszély elmúltával is ugyanolyan büszke ostobák lehessenek, mint előtte és közben.Nyílt levél a külhoni magyaroknak – Jövőre a ti kezetekben lesz a haza sorsa!
Drága magyar testvéreim ott Erdélyben, Felvidéken, Délvidéken és Kárpátalján!A DK elvenné a külhoni magyarok szavazati jogát – mi meg vegyük el a DK-sokét!
Gyurcsány egyik DK-s trógere is el akarja venni a külhoni magyarok szavazati jogát. Merthogy – Arató Gergely szerint – a külhoni magyarok nem itt élnek, nem itt adóznak, ezért nincs joguk dönteni a „haza sorsáról”. Én meg azoktól venném el a szavazati jogot, akik magyar testvéreinket ki akarják tagadni a nemzetből, újra meg újra. Ezeket a szívtelen-lelketlen, csupán állampolgárságukban magyar DK-s bitangokat a közéletből és a Kárpát-medencéből is száműzném, húzzanak mosogatni Londonba, vagy talpat nyalni Brüsszelbe.Eredményesek lesznek-e a lezárások?
Most, hogy a vírus harmadik hulláma a többi közép-európai ország után Magyarországot is telibe csapta, és emiatt várhatóan 2 hétre (reméljük, valóban nem lesz többre szükség) a tavaly tavaszihoz hasonlóan szigorú korlátozó intézkedéseket kellett bevezetni, vajon várhatjuk-e, hogy azonnal javulni fog a helyzet? Azonnal csökken a fertőzések száma? Rögtön kevesebben kerülnek kórházba?Hogy is van ez a nőnappal?
Emlékszem, amikor gyermekkoromban először találkoztam a nőnappal, valami apró ajándékot adtunk testületileg a lány osztálytársainknak, teljesen természetesnek találtam azt. A fiúk aznap korábban jöttek be az iskolába, és egy tanár bácsi vezényletével minden lány padjára tettünk egy szál virágot és egy cukorkát, sőt az összes tanárnőnknek is félretettünk egy-egy darabot. Ebben az életkorban még nagyon nem érdeklődtünk a lányok iránt, de tisztán emlékszem, alapvetően kedveltük őket és örültünk a létezésüknek, még ha néha nagyon idegesítőek is voltak.Apró probléma történt Klárával
Sajnálatosan Gyurcsányné Klára asszony is elkapta a koronavírust. E helyről is mihamarabbi gyógyulást kívánunk neki! Már csak azért is, hogy még hosszú évtizedekig morcoskodhasson ellenzékből azon, miért Orbán Viktor Magyarország miniszterelnöke, s miért töpörödik-fonnyad egyre jobban a hazánkban állomásozó balliberális ellenzék...Büntessék szanaszét a gyermekeinket homoszexualitással mételyező RTL Klubot!
Végre! A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság eljárást indított az RTL Klub ellen, amiért a szennycsatorna homoszexuálispropagandával veszélyeztette gyermekeink fejlődését. Egy biztos: pármilliós bírság ezeknek már édeskevés. Sok százmilliós büntetéssel kell megálljt parancsolni a gyermekeket veszélyeztető, szodomizmust reklámozó kanálisnak!Viszlát, és további kellemes elhülyülést kívánunk!
Szép nap a mai. A Fidesz végre kilépett az Európai Néppártnak nevezett latrinából. Manfred Weber és a többi gerinctelen csúszómászó sziszeghet tovább odabent a sötétben, de a budiajtó rájuk lett csapva, túl sok már nem hallatszik belőlük, legfeljebb dühödt sziszegésük. Végre friss levegőt szívhatnak a magyar képviselők, s velük együtt Magyarország is.Dobrev és Donáth: végtelen pofátlanság
Messziről fogom kezdeni... És javaslom is az érzékenyebb lelkű, könnyen felzaklatható, hópehelyként olvadó liberális olvasóknak, hogy ne is olvassanak tovább. Gátlástalan, szexista, férfisoviniszta tartalom, masszív bodyshaming következik. Tanulmány a politikusnők tudatos ön-elnőietlenítésről.A kereszténység az kereszténység, a valóság az valóság
Nagyon tisztelem Alföldi Róbertet, ő olyan okos és művelt. Annyira pontosan tudja, mi a kereszténység, hogy vagy nagyon mélyen éli meg a mindennapokban az ő keresztény hitét, vagy igazán komoly teológiai előképzettsége lehet ennek az embernek. Mondjuk a hazudozást és a csúsztatást is profin műveli, úgyhogy talán valójában a kereszténységhez is ostoba, cserébe arról is gátlástalanul összehord bármilyen hazugságot.Gyurcsány halálkoalíciója azért küzd, hogy több legyen a hulla
Nehéz elhinni, de nap nap után bebizonyosodik: az ideiglenesen Magyarországon állomásozó, idegen zsoldban álló ellenzék azt akarja, azért küzd, hogy minél több honfitársunk belehaljon a járványba. Ezek a gazemberek az életmentő kínai oltóanyag ellen agitálnak. Halálkampányuk miatt még több idős honfitársunkat veszíthetjük el. A halál vámszedői ők, velejükig sátáni figurák.Szólni kellene Jókainak, hogy nem jön be Tóth Krisztinának!
Jókai Mór 196 évvel ezelőtt született és 1904-ben halt meg, 2 évvel a nagyapám születése előtt. Második, igaz, nála 54 évvel fiatalabb felesége 1947-ben halt meg, 1 évvel az édesanyám születése után. Gyakorlatilag kortársunk az emberi nemzedékek végtelenjében, kulturális értelemben pedig mindenképpen az. Én magam nem vagyok Jókai-rajongó, de évtizedeken át, a magyar kultúra legfontosabb évtizedeiben az egyik legolvasottabb magyar író volt, és a jelenlegi magyar nyelv megértése nem képzelhető el nélküle és számtalan "nehezen olvasható" kortársa nélkül. De ki a fene az a Tóth Krisztina?Tíz javaslat az áldozatokért műkönnyeket hullajtó Apró-Dobrev Klárának
Apró Antal unokája meg van rendülve és együttérez és azt kiáltja: soha többé kommunizmust! Tudniillik ma van a kommunizmus áldozatainak emléknapja, s ilyenkor antikommunistábbnak illik lenni a Recskre hurcolt kőtörőknél, a málenkij roboton halálra éheztetett-dolgoztatott százezreknél meg az Andrássy út 60-ban körömtelenített kispapoknál. Ilyenkor nem Apró ő, hanem Anti-Apró. Egy egész napra. Aztán dúdolja tovább az Internacionálét.A történelem elrobogott felettünk – A kommunizmus áldozatainak emléknapjára
Ma van a kommunizmus áldozatainak emléknapja. A múlt hosszú árnyékot vet a jelenre. Emlékeznünk és emlékeztetnünk kell az emberiség legborzalmasabb emberkísérletére, hogy a bűn ne másszon ki újra a fényre. Mert vannak, akik ma is nosztalgiáznak, akik a múlt árnyékából előbújva vörös csillagos pólóban Marx-szobrokat állítanak, akik Lenin módszerét alkalmazva forgatják fel a természetes közösségeinket. Emlékeznünk kell az áldozatokra, a hősökre. Emlékeznünk kell, hogy az utánunk jövő magyarul beszélő generáció is tudjon róla. Hogy ne feledje senki!Ajánljuk még

































