Pesti Srácok

Thürmer Gyula a dollárbaloldal amerikai milliárdjairól: nyilvánvaló, hogy Amerika be akar avatkozni a magyar politikába (Videó)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 november 9.
A háború ellen hívott össze tüntetést a Marx Nyugati térre a vörös forradalom 105. évfordulójára Thürmer Gyula és a Munkáspárt. Ennek apropóján a PestiSrácok.hu-nak azt is elmondta a pártelnök, hogy kiléptetné hazánkat a NATO-ból, hazánk biztonságát pedig az garantálná, hogy a nagyhatalmak ezt "megígérnék". Ezen kívül beszélt Márki-Zay Péterhez és a dollárbaloldalhoz érkező amerikai pénzekről is, kifejtve: világos, hogy az USA be akar avatkozni a magyar politikába. A mintegy 30 fős tüntetésen, ahol a háború igen komoly témáját taglalták a felszólalók, azért a mulatságból sem akadt hiány, hiszen a Munkáspárt egyik felszólalója például a gyárakat elfoglaló "humanoid android" robotokról értekezett, amely veszélyről szerinte elterelte figyelmünket az ukrajnai konfliktus.

Akkor hol is készül a propaganda, polgármester asszony? – Szerződésbe foglalta Baranyi, hogy beleszólhat a kerületi lap működésébe

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 november 8.
Baranyi Krisztina évek óta menekül úgy a sajtóban, mint a saját kerületén belül is a kellemetlen kérdések elől. Nemcsak azoknak nem képes válaszolni, akik kritikus hangot ütnek meg vele szemben, de azoknak sem, akik egyébkent a baráti médiába tagozódnak be, ha nem mindenben az ő szája íze szerint cselekszenek. Miközben pedig valamiféle kétes morál-piedesztálról osztja az észt propagandamédiáról és független sajtóról, saját kerületében a közpénzből működő kerületi újság felett teljes kontrollt tart. Ezt pedig fontosnak tartotta írásba foglalni, ha a médiacég szakmai vezetőjének személye nem lenne elég biztosíték arra, hogy csak a polgármester asszony hangja érvényesüljön a „színes” lapban.

Csak szavakban fontos a baloldalnak a tanárok béremelése – Be sem ment a DK az általuk kezdeményezett parlamenti vitára

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 november 2.
Politikai vitanapot kezdeményezett az oktatásról személyesen Gyurcsány Ferenc, de egyetlen DK-s sincs jelen – írta közösségi oldalán Kocsis Máté. A Fidesz frakcióvezetője szerint az ellenzékiek fele sem volt bent az Országgyűlés éjszakába nyúló ülésén, amelyet egyébként éppen a baloldal kezdeményezett.

Legyen minden jó – jutott eszébe Dobrev Klárának, aztán elmesélte, mi lenne, ha ők lennének kormányon

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 október 29.
Megtartotta saját és Molnár Csaba beszédét is Dobrev Klára a DK XII. kongresszusán szombaton délután. A két felszólaló ugyanis végül ugyanoda futtatta ki önálló gondolatait: ha nincs Orbán, minden jó lesz. Aztán Klára asszony elmesélte, mi lett volna, ha baloldali kormányok lettek volna az elmúlt 12 évben. Ízelítőként csak annyit árulunk el, hogy a kulcsötlet az energetikai válságra az volt, hogy ne fizessünk áfát, valamint rendszerhasználati díjat, helyette adjuk a pénzünket a DK-nak.

Túl az alufólia sapkán: Varga Zoltán kényszerzubbonyba, a többiek némaságba burkolóztak a DK kongresszusán (Videó)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 október 29.
Varga Zoltán meghaladta az alufólia sapkát, már kényszerzubbonyról hadovál – ez a legfontosabb tanulsága a DK XII. kongresszusának, amit stílszerűen a XII. kerületi Kongresszusi Központban tartottak szombaton. A helyszínre érkező DK-s politikusok nem voltak túl bőbeszédűek; lehetséges, hogy tanultak Arató Gergely hibájából és többen inkább nem szólaltak meg. Szaniszló Sándor sem akart "üzenni a jobboldali médián keresztül" Horváth Csabának, végül azonban mégis megtette ezt, a frissen "dékásított" Déri Tibortól pedig azt tudtuk meg, hogy "mindenre van válasz", csak ezeket mi ma nem kaptuk meg.

Jelentősen csökkenhet Magyarország gázfüggősége – Stratégiai nyilatkozatot írt alá Magyarország és Georgia

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 október 27.
Stratégiai nyilatkozatot írt alá Orbán Viktor és Irakli Garibasvili, Georgia miniszterelnöke csütörtökön délelőtt, majd rövid sajtónyilatkozatot is tettek a Karmelita kolostorban. A megállapodás részeként Georgia támogatja Magyarország keleti irányú energiabeszerzését egy nagyszabású projektben, amelynek köszönhetően hazánk jelentős mennyiségű áramot importálhat Azerbajdzsánból, ami a háború és a szankciók okozta gazdasági nehézségek közepette kiemelt fontosságú a magyar energiabiztonság tekintetében.

Dull szerint létezik ugyan szabad sajtó, de a közszolgálatiságot az ismeretlen eredetű százmilliókból működő Telex képviseli

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 október 25.
Strasbourgban rajonghatta magát körbe a globális balliberális média krémje, innen pedig nem hiányozhatott Dull Szabolcs, a Telex főszerkesztője sem. A közszolgálatiság jegyében – merthogy Dull ilyen médiumként hivatkozott a Telexre – természetesen a magyarellenes liberális politikai fősodor is képviseltette magát az eseményen, élükön a hazánkat mindig hangosan támadó Věra Jourovával. Nos, így nincs tér a baloldali média számára: nemcsak darabszám, de finanszírozás tekintetében is brutális túlsúlyban van még mindig a balliberális média, ráadásul kiválóan tartják magukat a mondáshoz, miszerint önmagunk dicséretét nem szabad másra bízni – ez volt a strasbourgi kirándulás apropója is, ahol Dull elismerte, hogy mégiscsak létezik az ezerszer elsiratott „független sajtó”, na de a közszolgálatiság, az nem. Vagyis de, hiszen – szerinte – a Telex testesíti meg. Ezek után pedig különösen pikáns, hogy éppen maga a Telex árulta el, hogy milliárdos nagyságrendben kellhet számolnunk, ha az „ellehetetlenített” baloldali lapok anyagi helyzetét vizsgáljuk, ráadásul tették mindezt úgy, hogy adományért kalapoznak.

"Álcázott" Amnesty International aktivistákkal és konzultáció-kukázással hozta össze az eddigi legkisebb tanártüntetést noÁr

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 október 22.
Szűk száz fő, néhány noÁr-aktivista, akik alig álcázták Amnesty-aktivista mivoltukat, hiszen a szervezet ismert sárga mellényét kifordítva vették fel, így "öltözve át" noÁr- mozgalmárnak. Ez a mérlege a zenész, színész, ellenzéki véleményvezér pénteki akciójának, ahol kitöltetlen nemzeti konzultációs íveket szórtak egy szemetesbe. Hogy honnan volt az Amnestynek ennyi konzultációs íve? Vagy miért próbálták magukat "álcázni" az aktivisták, arról magát Molnár Áront szerettük volna megkérdezni, ő azonban arra sem tudott válaszolni, hogy mikor tud válaszolni...

Simor Andrást is reaktiválták: a devizahiteles jegybankvezér is „szükségét érezte”, hogy nekimenjen az MNB vezetésének

SSSzalai Szilárd Forró drót 2022 október 21.
A Magyar Nemzeti Bank egykor vezető pozíciót betöltő alkalmazottai egy részének megvan az a kényszere, hogy időnként a sajtóban haknizva menjenek neki az MNB jelenlegi vezetésének, és úgy vádolják azt – ne adj Isten – szakmaiatlansággal, hogy az ő jegybanki ténykedésük finoman szólva nem sok alapot nyújt ahhoz, hogy másokat kritizálhassanak. Persze ha figyelembe vesszük, hogy a kifogásaik mögött legtöbbször vegytiszta politikai motiváció húzódik meg, akkor végül is teljesen mindegy, hogy megvan-e hozzá a megfelelő szakmai vagy morális alap, hiszen az már másról szól. Legújabban az eddig igen hallgatag Simor András hallatott magáról, a mondandója viszont nem sok újat tartalmazott a többi volt kollégájához képest.

Alapjogokért Központ: Európa nem játszhat hosszútávra a háborúban

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 október 20.
Azt mondják, hogy az orosz gáz, az véres és rossz, de ha ugyanezt Magyarországtól kell elvenni, akkor az úgy rendben van – hangzott el az Alapjogokért Központ Szankciós politika, de meddig? című tájékoztatóján. A csütörtökön kezdődő kétnapos EU-csúcs első napján Kovács István, az intézet stratégiai igazgatója, illetve Kovács Attila, az Alapjogokért Központ európai uniós kutatási igazgatója arról beszélt: a szankciós politika következményei, illetve a háború további folyása lehet kiemelt téma Brüsszelben.

Visszakapaszkodott a forint, rekordon a tartalékok, tehát elégedetlenek a balos „szakértők”

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 október 19.
A mindenszarizmus esszenciáját öntik magukból hónapok óta a balos közgazdászok a gyengülő forint és a növekvő infláció kapcsán. Ez nem azért érdekes, mert ne lenne valóban rossz dolog a pénzromlás, azonban ha a folyamatok mögé nézünk, megérthetjük, hogy mi miért történik. Kivéve, ha balos „szakértők” vagyunk, mert akkor csak az jön ki a matekból, hogy a tartalékképzés róóóósz!

Rétvári a PS-nek: Magyarország „meghitelezte” az uniónak Európa védelmét (Videóval!)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 október 18.
A fokozódó illegális migráció már az Európai Unió (EU) alapvető vívmányait, a személyek, az áruk és a tőke szabad mozgását, így az EU gazdaságát veszélyezteti - mondta a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára az Észak-Macedóniába, az illegális migráció megfékezése érdekében indított misszió tagjaiként induló rendőröknek kedden délután. Rétvári Bence a PestiSrácok.hu-nak nyilatkozva emellett arról is beszélt, hogy Magyarország gyakorlatilag meghitelezi az EU-nak a határok védelmét, Brüsszel pedig nem hogy nem veszi ki a részét a küzdelemből, de még szítja is az illegális migrációt.

Ukrán szívecskékkel emlékezteti Orbán Viktort Tisza István sorsára, Magyarországot pedig Trianonra a momentumos Buzinkay

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 október 17.
A momentumosok hol az SZDSZ utódpártjaként, hol pedig egy Lenin-fiúk hagyományőrző csoportként funkcionál, most éppen kicsit utóbbi. A sokszínűséget a párt nemcsak a genderideológia terén műveli, a velük szembenállók eltakarításáról való fantáziálásban is élesek a fiúk, emlékezzünk csak Szarvas Koppány Bendegúzra, aki a „lámpavasazás” népi hagyományát kívánta feléleszteni – természetesen az elfogadás jegyében. Ennek az útnak a folytatásaként értelmezhető Buzinkay György Facebook-oldalán közzétett eszmefuttatása, amelynek a végén Orbán Viktor számára alternatívaként kínálja fel a házában meggyilkolt Tisza István sorsát, Magyarország elé pedig a trianoni sorstragédia újrajátszódását vizionálja. Utóbbi már csak azért is meglepő, mert pártja rendszeresen próbál imponálni a hazánkat megcsonkító országoknak, semmibe véve az ott élő magyarokat.

A teljes dollárbaloldal érintett lehet az amerikai kampányfinanszírozási botrányban: Hajnal Miklós elárulta, hogy a Momentum közös kasszáról kampányolt MZP-vel – kivéve akkor, ha ez illegális (Videó)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 október 15.
Egyre összefüggéstelenebb kifogásokkal próbálnak menekülni az amerikai kampányfinanszírozással lebukott MZP közeléből a dollárbaloldal szereplői, eközben azonban már sikeresen összezavarták magukat is: Hajnal Miklós szerint például a Momentum csak magyarországi adományokból kampányol(t), azt azonban elejtette, hogy bizony az Action for Democracy által finanszírozott MMM is beszállt a számla szétdobásába. Ez pedig azt jelenti, hogy a teljes hatpárti ellenzéki koalíció érintett lehet a külföldi kampányfinanszírozás elfogadásában.

A tanárok nagyon, a diákok kevésbé tudják, hogy miért is tüntetnek (Videó)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 október 15.
Az ötödikeinél valamivel kisebb létszámú, de még mindig igen népes tüntetéssel jelentkeztek "a tanárok mellett szolidaritást vállaló" Amnesty International diákok, akiknek legfeljebb szószólóik tudhatják, hogy pontosan miért is tüntetnek, a diákok ugyanis kevésbé voltak tudatosak. Az őket kísérő tanárok már annál inkább, szerintük a Kormányinfón elhangzott 770 ezres bruttó átlagbér is kevés – de azért most jól jönne. Viszont Varju László eközben "járulékos veszteségként" hirtelen elismerte, hogy jó állapotban van a költségvetés.

Már a 770 ezres fizetést is keveslik a tanárokért tüntetők, galacsinokkal dobálva "szolidálnak" (Galéria!)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2022 október 14.
Pénteken délutánra ismét demonstrációt hirdettek meg a tanárokat képviselő, illetve a bérfeszültségre rátelepedő "civil" szervezetek. A tüntetők 17 óra után az Andrássy úton két sávot lezárva indultak el a Belügyminisztérium irányába. A politikamentesnek meghirdetett tüntetésen több ellenzéki politikus is megjelent, de rajtuk kívül többek között a TASZ aktivistái is hergelik a tömeget. A jelszavak között – Gulyás Gergely után szabadon – a financiális fókuszúak kifejezetten hangosak, a PestiSrácok.hu által megkérdezett tüntetők pedig ennek megfelelően az ígért 778 ezres átlagbérrel sem lennének elégedettek.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!